11.09.2020 | 1. SFL
Dobovcu derbi, na vrhu še Ptuj in Mlinše

Po 2. krogu so na vrhu tri ekipe s popolnim izkupičkom: FK Dobovec, FC Hiša daril Ptuj in ŠD Mlinše. Brez zmage ostaja trojec KMN Tomaž Šic Bar, KMN Sevnica in FK Dobrepolje. Petkove tekme so obeležile visoka zmaga Dobovca proti Litiji (6:1), remi Silika in Bronxa (4:4), preobrat ŠD Mlinše za zmago v nekdanjem drugoligaškem derbiju (5:2) ter prepričljiva uspeha Ptuja in Oplasta v gosteh.

Na listi strelcev s petimi zadetki vodi Žiga Čeh.

Tekmovanje se nadaljuje s 3. krogom 25.9., prihodnji teden je rezerviran za reprezentančno akcijo članov.

1. SFL, 2. krog, 11.9.
FK Dobovec – FC Litija 6:1 (3:1)
0:1 Arnon (3.), 1:1 Matošević (9.), 2:1 Čeh (15./10m), 3:1 Čeh (20./10m), 4:1 Čeh (22.), 5:1 Perić (31.), 6:1 Novak (34.)

Litijani so povedli v Rogaški Slatini, tekla je 3. minuta, po akciji s kota je zadel Arnon, ki je v mrežo spravil žogo po strelu Jonhna Lennona. Domačin je takisto poravnal po akciji s kota, Tihomir Novak je lepo našel Vedrana Matoševića. Z dvema goloma po 6. oz. 7. akumuliranem prekršku Litije se je izkazal prvi strelec lige Žiga Čeh, ki je svoj dober dan kronal z zadetkom v 22. minuti, za 4:1. Gostje so v nadaljevanju igrali z igralcem vratarjem v polju, Dobovec pa je zmago potrdil z zadetkom Novaka in Luke Perića.

Videoposnetek tekme:

KMN Sevnica – FC Hiša daril Ptuj 4:8 (2:4)
0:1 Ručna (7.), 0:2 Klinc (11.), 0:3 Pihler (11.), 1:3 Drobne (12.), 1:4 Gajser (14.), 2:4 Kneževič (16.), 2:5 Gajser (27.), 3:5 Lužar (28.), 3:6 Gašparič (30.), 3:7 Bukovec (32.), 3:8 Lah (33.),4:8 Drobne (36.)

Kar 12 golov je bilo doseženih v izredno dinamični tekmi v Sevnici, zmage se veselijo gostje, svojo igro so popravili tudi domačini, ki pa so v 11. minuti po golih Boruta Ručne, Jurčka Klinca in Thomasa Pihlerja že zaostajali 0:3. varovanci trenerja Jožeta Gačnika so se približali na 2:4 in 3:5, so imeli gostje vedno odgovor na to – med 30. in 33. minuto so zmago potrdili z zadetki Mitje Gašperiča, Jeremyja Bukovca in Davida Laha.

ŠD Mlinše – Futsal klub Dobrepolje 5:2 (1:2)
0:1 Škulj (4.), 1:1 Džombič (7.), 1:2 Škulj (19.), 2:2 Močnik Guna (22.), 3:2 Močnik Guna (23.), 4:2 Kvartič (29.), 5:2 Lipovšek (30.)

Domači prvoligaš ŠD Mlinše se je prvič v 1. SFL predstavil svoji publiki in prišel do 2. letošnje zmage. A ob polčasu ni kazalo dobro za domače, prej za goste, ki so z dvema goloma Gala Škulja dobili polčas z 1:2. V dresu domačih je gol prispeval Daniel Džombić. V 2. polčasu je do izraza prišla dolga klop domačinov, ki jih vodi trener Gregor Ceglar. Med 22. in 30. minuto so dosegli štiri gole, dva Janez Močnik Guna, in potrdili nov trojček točk.

Siliko Vrhnika – KMN Bronx Škofije 4:4 (2:3)
0:1 Klinc (3.), 0:2 Zajc (7.), 1:2 Popović (10.), 1:3 Klinc (16.), 2:3 Peroša (18./ag.), 3:3 Vesel (22.) 4:3 Ćosić (24.), 4:4 Đurič (32.)

FC Bronx je še enkrat potrdil, da je preprosto neugoden tekmec za Siliko. Tekma se je komaj dobro začela, že so škofjoti povedli 0:2, uspešna sta bila Nik Klinc in Nik Zajc. Stefan Popović je znižal na 1:2, na 1:3 pa spet povišal Nik Klinc. Da so domačini malce lažje zadihali, gre zahvala avtogolu Jerneja Peroše, v 18. minuti je bil postavljen rezultat 1. polčasa (2:3). Siliko je silovito začel 2. del in z zadetkom Maxa Vesela in Admira Ćosića v 24. že vodil 4:3. Primorci se niso dali – Uroš Đurić je v 32. minuti zadel za končnih 4:4.

KMN Tomaž Šic Bar – KMN Oplast Kobarid 2:6 (1:3)
1:0 Klemenčič (3.), 1:1 Uršič (9.), 1:2 Mohorič A. (17.), 1:3 Mohorič M. (19.), 1:4 Mohorič A. (24.), 1:5 Žarič (26.), 2:5 Kukovec (29. ), 2:6 Žarič (40.)

Prve zmage v sezoni se veseli Oplast, ki je s 6:2 slavil v Ljutomeru. Domačini so povedli prek novinca Bojana Klemenčiča, potem so sledile minute Oplasta, ki je med 9. in 26. minuto dosegel pet golov; dva od tega Andrej Mohorič. Gostiteljem ni šlo od rok in nog, tri točke je potrdil Dražen Žarič.