26.09.2021 | 1. SŽNL
ŽNK Cerklje rešil domačo čast

Tokratni 5. krog je prinesel zmago ŽNK Olimpiji Ljubljana, ŽNK Nona Pomurje Beltinci, ŽNK Ljubljana in ŽNK Cerklje, ki so doma z 1:0 premagale Radomljanke. Prav Gorenjke so edina ekipa, ki je slavila zmago doma.

SŽNL, 5. krog, 26.9.
ŽNK Cerklje – ŽNK Radomlje 1:0 (1:0)
ŽNK Doxakey – ŽNK Nona Pomurje Beltinci 0:8 (0:6)
Primorje Gaia Naturelle – ŽNK Olimpija Ljubljana 0:14 (0:10)
Krim – ŽNK Ljubljana 1:7 (0:5)

Lestvica strelk:
Ana Milović (ŽNK Olimpija Ljubljana) 25
Špela Kolbl (ŽNK Nona Pomurje Beltinci) 16
Izabela Križar (ŽNK Olimpija Ljubljana) 14

SŽNL, 6. krog, 3.10.
ŽNK Nona Pomurje Beltinci – Primorje Gaia Naturelle (11.00)
ŽNK Cerklje – Krim (11.00)
ŽNK Ljubljana – ŽNK Doxakey (16.00)
ŽNK Radomlje – ŽNK Olimpija Ljubljana (16.00)

Za tri točke

Do svoje 2. zmage v tej sezoni so prišle tudi igralke ŽNK Cerklje, ki so doma z 1:0 porazile ŽNK Radomlje. Odločilen gol je v 8. minuti dosegla Zala Šenk. V svoji četrti tekmi v članski ligi je s svojim prvencem v mrežo priborila Cerkljam tri točke, s katerimi so se točkovno izenačile z Radomljami (5 tekem, 6 točk).

Razigrane Pomurke

Ekipa ŽNK Nona Pomurje Beltinci je prišla do druge zmage pod taktirko novega trenerja Marjana Rajbarja. Tokrat so Pomurke z 8:0 premagale Ptujčanke. Kar šest golov so gostje dosegle v 1. polčasu. Mrežo domačink je načela Špela Kolbl, ki je zadela v 9. in 13. minuti za vodstvo 1:0 oz. 2:0. Maja Dimitrijević je v 18. minuti zabila za 3:0, potem so se do konca polčasa med strelke vpisale še Špela Kolbl (to je bila njena 161. tekma v SŽNL, dosegla je 193 golov), Sara Makovec in Kaja Korošec. Prav kapetanka Kolblova in Kim Juršnik sta v 2. polčasu potrdili visoko zmago.

»Kljub porazu smo s predstavo naših igralk zadovoljni, z malimi vendar trdnimi koraki napredujemo in zlagamo koščke mozaika. Najpomembneje je, da punce pridobivajo na samozavesti. Tudi ko igrajo proti ekipam, kot je Pomurje. Na zadnjih dveh tekmah nam je manjkalo priložnosti za napad, kar bomo poizkušali izboljšati v naslednjih tekmah. Naši dolgoročni cilji segajo izven letošnje sezone, še naprej moramo ostati potrpežljivi in vztrajati na začrtani poti,« je po tekmi povedal Uroš Šmigoc, ki vodi ŽNK Doxakey.

Pet golov Ane Milović

Podobno se je godilo tudi Ajdovkam na tekmi proti Olimpiji, ki je do polčasa dosegla 10 golov. Po štiri sta dosegli Ana Milović in Izabela Križaj, dva je dodala Manja Rogan. V drugem polčasu se je mreža domačink zatresla še štirikrat (Izabela Križaj, Ana Milović, Manja Rogan, Priscilla Hagan).

Visoka zmaga Ljubljane

ŽNK Ljubljana je vknjižila visoko zmago proti Krimu. Nika Pintarič je načela domačo mrežo v 10. minuti, potem pa zadela še za 0:3 (31.). Vmes je svoj 146. gol v SŽNL dosegla Lucija Grad.

Mirjam Kastelec je z dvema goloma poskrbela za komotno nadaljevanje gostij, ki so v nadaljevanju potrdile zmago. Častni gol za krimovke je zabila Nina Krajnc.