17.11.2020 | 1. SFL
Vlogo favorita prepuščajo Siliku, ki pripravlja odgovor

Uvodna tekma 7. kroga 1. SFL se nocoj prične v Ljutomeru, kjer domači KMN Tomaž Šic Bar gosti vrhniški Siliko.

1.SFL, 7. krog, 17.11.
KMN Tomaž Šic Bar – Siliko Vrhnika (19.30)
FK Dobrepolje – FC Hiša daril Ptuj (19.30)
FK Dobovec – KMN Sevnica (20.00)
KMN Oplast Kobarid – ŠD Mlinše (20.00)
FC Litija – KMN Bronx Škofije (20.00)

Mislijo predvsem na sebe

„Trenutna situacija je prinesla kar nekaj negotovosti, karte so se vmes malce premešale. Načeloma so igralci zdravi, nekaj nas je bolezen že tudi prebolelo, imamo pa probleme s poškodbami in delovnimi obveznostmi. Dejstvo je, da smo se pred prekinitvijo tekmovanja po slabem uvodu sestavili in z izjemo zadnjih 10 minut proti Dobovcu odigrali, kot si želimo,“ začne domači trener Matej Gajser. „V času, ko je spet možno trenirati, smo opravili dva treninga, s katerima sem zadovoljen, vmes so se igralci pripravljali individualno,“ izvemo, kako so se pripravili na današnjo tekmo.

„Nasprotnik je favorit, sploh v formi, kot jo je kazal v zadnjem obdobju pred prekinitvijo. Mi smo skoncentrirani na sebe, vemo da zmoremo več kot kaže lestvica, a to bo potrebno potrditi na igrišču,“ se svojih kvalitet zavedajo v domači zasedbi, ki v tem hipu zaseda 9. mesto v 1. SFL.

Zahtevno gostovanje

Nadaljevanja prvenstva so se razveselili tudi v taboru vrhniškega Silika. „Za nami je 16 dni brez treningov. V zadnjem tednu dni pa smo izgledali že precej boljše kot pa na dan, ko smo po prekinitvi spet vadili. Ko smo se vrnili v dvorano, je bilo, kot da so moji igralci skregani z žogo. A eno so treningi, drugo pa tekme,“ trener Silika Mile Simeunovič razmišlja pred tekmo v Ljutomeru, kjer njegova četrtouvrščena ekipa gostuje pri KMN Šic bar, ki zaseda 9. mesto v letošnji že 26. po vrsti izvedbi 1. SFL.

„To bo tekma, ki so težka za nas in za njih. Odhajamo za zahtevno in dolgo gostovanje k ekipi, ki nikoli ne veš, kaj bo dala. Lahko so zelo vrhunski, sicer pa so prava turnirska ekipa, ki zna igrati. To dokazujejo že lep čas!“ ocenjuje Simeunovič, ki pa računa, da ima njegova ekipa odgovor tudi na to in da bo dobila, kar si bo pač ta torkov večer pač zaslužila!

V tem premoru pa je bila aktivna slovenska reprezentanca, v njej pa tudi Aljaž Končan, igralec FK Siliko. „To je lepo, veseli in ponosni smo, ker je selektor Tomislav Horvat opazil in poklical našega igralca. Da imamo še nekaj poleg Benjamina Tušarja in Nejca Berzelaka,“ pove Simeunovič, ki se nadeja, da bodo z dobrimi igrami in rezultati še kateri od igralcev opozoril nase.