27.11.2022 | 1. SŽNL
Pomurkam jesenski naslov

Za konec nogometne jeseni v Ženski nogometni ligi (ŽNL) Triglav Zdravje smo videli danes še dve tekmi 12. kroga. V Bratoncih je ekipa ŽNK Nona Pomurje Beltinci z 9:0 premagala ŽNK Cerklje in potrdila naslov jesenskih prvakinj, mestni derbi pa je z zmago 7:2 pripadel ŽNK Olimpiji, ki je bila boljša od ŽNK Ljubljane. Dve tekmi sta bili v soboto, ko je ŽNK Radomlje Medex z 11:0 odpravil Krim, Ptuj pa s 3:2 Primorje Gaia Naturelle.

Pomurke so zbrale 36 točk, Olimpija 28, tretjeuvrščene Radomlje 25, ŽNK Ljubljana jih ima na 4. mestu 24. Od 5. do 8. mesta si sledijo ŽNK Cerklje (15), Primorje Gaia Naturelle (6), ŽNK Ptuj (6) in Krim (0). Primorje in Krim imata tekmo manj, preložen obračun 9. kroga bo na sporedu 9.12. Vodilna strelka lige je Ana Milović, ki je dosegla 38 golov.

Državno prvenstvo se nadaljuje 11. marca prihodnje leto.

SŽNL, 12. krog, 26.11.
ŽNK Ptuj – Primorje Gaia Naturelle 3:1
 (1:0)
1:0 Vidovič (38.), 2:0 Tušek (64.), 2:1 Poplašen (75.), 3:1 Potočnik (90.)

ŽNK Radomlje Medex – Krim 11:0 (6:0)
1:0 Kern (7.), 2:0 Dasovič Ravnik (14.), 3:0 Dolinar (17.), 4:0 Omerzu (22.), 5:0 Testen (34.), 6:0 Gadnik (45.), 7:0 Omerzu (55.), 8:0 Dolinar (72.), 9:0 Gadnik (76.), 10:0 Dolinar (77.), 11:0 Dolinar (87.)

27.11.
ŽNK Olimpija Ljubljana – ŽNK Ljubljana 7:2

ŽNK Nona Pomurje Beltinci – ŽNK Cerklje 9:0 (5:0)
1:0 Klopčič (10.), 2:0 Korošec (20./11m), 3:0 Korošec (28.), 4:0 Kolbl (39.), 5:0 Rozmarič (45.), 6:0 Kos L. (55.), 7:0 Vilčnik (63.), 8:0 Kolbl (74.), 9:0 Vilčnik (83.)

Vodilni dvojec prepričljivo

Pomurke, vodilna ekipa lige, so Gorenjke premagale v Bratoncih. Kar šest igralk Pomurja se je vpisalo med strelke, po dva gola so prispevale Noelle Vilčnik, Kaja Korošec in Špela Kolbl, po enkrat so se med strelke vpisale Špela Rozmarič, Lucija Kos in Lara Klopčič. To je bila tudi zadnja tekma Pomurk v podobi, kot jih poznamo. Na rednem letnem občnem zboru ŽNK Nona Pomurje Beltinci so člani z večino glasov potrdili predlog o pripojitvi k Muri.

Drugouvrščena ekipa lige Olimpija je na krilih prve strelke lige Ane Milović s 7:2 v mestnem derbiju premagala ŽNK Ljubljano.

Točke ostale na Ptuju

Ptujčanke iz kroga v krog kažejo boljše predstave. Če so pred tednom dni zapravile vodstvo proti ŽNK Cerklje, pa so tokrat varovanke trenerja Uroša Šmigoca zdržale do konca in proti ajdovski ekipi Primorje Gaia Naturelle prišle do 2. letošnje zmage, 3:1 je bilo v najstarejšem slovenskem mestu.

Eva Vidovič je v 38. minuti poskrbela za domače vodstvo, ki ga je v 64. minuti oplemenitila Tajda Tušek. Julija Poplašen je v 75. minuti znižala na 2:1, Maša Potočnik pa je v 90. minuti potrdila domačo zmago.

Prepričljiva zmaga

V soboto so bile Radomljanke, varovanke trenerja Aljaža Gornika vnovič razpoložene. Katjuša Kern je mrežo Krima načela v 7. minuti, 2:0 je v 14. minuti povišala Gala Dasović Ravnik, za tem je svoj prvi od štirih golov zabila Lea Dolinar. K zmagi sta po dva gola prispevali še kapetanka Katarina Gadnik in Ula Omerzu, za 5:0 pa je bila uspešna Tinkara Testen„Zopet je bilo med strelkami kar šest različnih igralk. To pomeni, da dekleta igrajo zelo ekipno, hkrati pa lahko vsaka igralka znotraj ekipnega koncepta izrazi tudi svojo posamično kakovost!“ je po zadnji jesenski in skupno 200. tekmi ŽNK Radomlje Medex v državnem prvenstvu za klubsko spletno stran povedal trener Aljaž Gornik. Njegova ekipa je v letu, ko klub slavi 10 let uspešnega delovanja, prišla do 114. zmage.