29.03.2024 | 1. SFL
Oplast v polfinale, Bronx obstal, KMN Meteorplast podaljšal serijo

KMN Oplast Kobarid je postal 3. polfinalist. Po zmagi v Sevnici se je ekipa trenerja Jake Sovdata pridružila Dobovcu in Siliku, ki sta si mesto v polfinalu zagotovila kot 1. in 2. ekipa rednega dela. Oplast se bo v polfinalu meril z Dobovcem.

Četrtega polfinalista bomo dobili v petek, 5.4. Po zmagi KMN Meteorplasta Šic bara v Sodražici bo o napredovanju v polfinale odločala 3. tekma.

Kar 450 gledalcev

V Sodražici je bilo slovesno že pred tekmo: Vlado Močnik, član IO NZS in predsednik Komisije za futsal, je domači ekipi THE Nutrition Extrem U17 podelil bronaste kolajne za uspešno sezono v tekmovanju mladih. Za tem pa je sledila tekma, ki je še enkrat potrdila, da sta ekipi v tej sezoni sila izenačeni. Povedli so gostje, v 17. minuti se je z novim golom v tej sezoni izkazal Adrijan Trstenjak, domačini so poravnali v 32. minuti, uspešen je bil Žan Štepec. Ker se je redni del končal brez zmagovalca, so sledile 6-metrovke. Pred polno dvorano so bili zbranejši gostje, zmago pa je z golom za 6:4 potrdil Ivan Matan. O potniku v polfinale bo odločala 3. tekma, ki bo v Ljutomeru.

Vratarja v glavni vlogi

Tudi v Sevnici so o zmagi odločale 6-metrovke, redni del pa se je sklenil z rezultatom 2:2. Prvi polčas je dobila Sevnica z golom Uroša Martiča, ki je zabil v 19. minuti. Gostje boljše ne bi mogli začeti 2. polčasa – v 21. minuti je David Lah poravnal, v 32. pa Marko Mohorič popeljal Oplast v vodstvo. Domačini so prek vratarja Denisa Govekarja izenačili v 36. minuti. Ker se v rednem delu rezultat ni menjal, so sledile 6-metrovke. Če je Govekar kot golman priboril podaljšek, pa je Deni Krivec, tudi golman, zabil pri 6-metrovkah odločilni gol za končnih 7:8 in napredovanje Oplasta v polfinale.

Potrdili 1. SFL

KMN Bronxi so tudi na povratni tekmi za popolnitev 1. SFL za sezono 2024/2025 premagali KN Oplotnico in si zagotovili mesto med elito. Trener Nebojša Vajić je želel, da njegovi fantje odigrajo resno, to se je tudi zgodilo, saj so do 18. minute že vodili 0:3. Na koncu so slavili z rezultatom 3:5. Davor Stanišić je dosegel dva gola.

1.SFL, četrtfinale, 2. tekma, 29.3.
KMN Sevnica – KMN Oplast Kobarid 7:8 (1:0, 2:2) (0:2 v zmagah)
1:0 Martič (19.), 1:1 Lah (21.), 1:2 Mohorič M. (33.), 2:2 Govekar (36.): Po kazenskih strelih

6m:
3:2 Drobne, 4:2 Pirc, 4:3 Lah, 5:3 Homšek, 5:4 Mohorič, 6:4 Račič, 6:5 Urbančič, 6:6 Kovačič, 7:6 Pipan, 7:7 Leban, 7:8 Krivec

THE Nutrition Extrem – KMN Meteorplast Šic Bar 4:6 (0:1, 1:1) (1:1 v zmagah)
0:1 Trstenjak (17.), 1:1 Štepec (32.)

6m:
1:2 Goznik, 2:2 Čop, 2:3 Šnofl, 3:3 Totošković, 3:4 Rajter, 3:5 Trstenjak, 4:5 Debeljak, 4:6 Matan I.

1. tekma, 22.3.
KMN Oplast Kobarid – KMN Sevnica 5:1
 (2:0) (1:0 v zmagah)
1:0 Lah (1.), 2:0 Lah (4.), 2:1 Drobne (27.), 3:1 Kovačič (29.), 4:1 Obid (30.), 5:1 Leban (40.)

KMN Meteorplast Šic Bar – THE Nutrition Extrem 1:4 (0:0) (0:1 v zmagah)
0:1 Lovrenčič (29./AG), 0:2 Gregorič (30.), 1:2 Trstenjak (32.), 1:3 Čop (35.), 1:4 Gregorič (39.)

3. tekma, 5.4.
KMN Meteorplast Šic Bar – THE Nutrition Extrem (20.30)

Play off/tekme za obstanek oz. napredovanje:

2. tekma, 29.3.
KN Oplotnica – KMN Bronx Škofije 3:5
(1:3)
0:1 Stanič (14.), 0:2 Cupin (15.), 0:3 Stanišič (18.), 1:3 Gorinšek (19.), 2.3 Jakob (22.), 2:4 Stanišič (33.), 3:4 Kotnik (38.), 3:5 Mandir (39.)

KMN Bronx Škofije – KN Oplotnica 10:0
 (7:0)
1:0 Stanič (11.), 2:0 Stanič (15.), 3:0 Stanič (17.), 4:0 Mandir (22.), 5:0 Kneževič Mrak (24.), 6:0 Kamenčič (32./10-m), 7:0 Kamenčič (34,/10-m), 8:0 Lolić (36.), 9:0 Stanišič (38.), 10:0 Cupin (40.)