Mura bo prezimila na vrhu, za konec še dva prenosa

S tekmami 13. kroga se je nocoj sklenil jesenski del Ženske nogometne lige Triglav Zdravje. Vodilna ŽNK Mura Nona je z 8:0 slavila zmago proti Krimu, ŽNK Olimpija Ljubljana je bila s 7:2 boljša od Primorja Gaia Naturelle, ŽNK Cerklje so z 2:1 odpravile ŽNK Gažon, zvečer še zmaga za ŽNK Radomlje Medex.

Proste so bile nogometašice WFC Drave Ptuj.

SŽNL, 13. krog, 26.11.
ŽNK Cerklje – ŽNK Gažon 2:1 (1:1)
0:1 Gregorič (13.), 1:1 Alič (43.), 2:1 Kos (73.)

ŽNK Radomlje Medex – ŽNK Ljubljana 1:0 (0:0)
1:0 Javorič (73.)

ŽNK Olimpija Ljubljana – Primorje Gaia Naturelle 7:2 (3:1)
1:0 Milović (9.), 1:1 Markočič (15.), 2:1 Dimitrijević (36.), 3:1 Balažic (41.), 4:1 Makovec (52./11m), 5:1 Bratuša (63.), 5:2 Poplašen (65.), 6:2 Makovec (81.), 7:2 Makovec (90.)

Krim – ŽNK Mura Nona 0:8 (0:7)
0:1 Kolbl (4.), 0:2 De Jesus Matos (6.), 0:3 Malakhova (13.), 0:4 Silva Bomfim (32.), 0:5 Kos E. (34.), 0:6 Dolinar (39.), 0:7 Vilčnik (41.), 0:8 Hofman (87.)
ŽNK Radomlje Medex – ŽNK Ljubljana (19.00)

Lestvica strelk:
Ana Milović (ŽNK Olimpija Ljubljana) 27
Sara Makovec (ŽNK Olimpija Ljubljana) 21
Yana Malakhova (ŽNK Mura Nona) 18

Točke ostale na Gorenjskem

ŽNK Cerklje so pred kamerami Planet TV-ja 2 ugnale ŽNK Gažon in leto zaključile z novimi tremi točkami in petim mestom na prvenstveni lestvici. Primorke so nudile dober odpor, v 13. minuti so s prvim članskim golom Tjaše Gregorič povedle. Vanja Alič je pred iztekom 1. polčasa izenačila. Domačo zmago je kapetansko potrdila kapetanka Marcela Kos.

V 2. polčasu potrdile zmago

Novih treh točk se veselil tudi Olimpija, ki pa so ji Ajdovke nudile dober odpor. Po vodstvu Olimpije, zanj je v 9. minuti poskrbela prva strelka lige Ana Milović, je Metka Markovčič izenačila v 15. minuti. Maja Dimitrijević in Zala Lucija Balažic sta poskrbeli, da je Olimpija odšla na odmor s prednostjo – 3:1. V nadaljevanju je Olimpija potrdila kakovostno prevlado in zmagala s 7:2. Sara Makovec je dosegla tri gole, enega je dodala Urška Bratuša, za gostje je bila uspešna Julija Poplašen.

Osem strelk

ŽNK Mura Nona, vodilna ekipa lige, je na svoji 12. tekmi jeseni zabeležila še 12. zmago in potrdila vodstvo na prvenstveni lestvici. Varovanke trenerja Bojana Jančarja so že v prvem polčasu dosegle sedem golov, enega še v drugih 45 minutah. Med strelke se je vpisalo osem igralk gostujoče ekipe.

V 73. minuti

V zadnji tekmi tega kroga so Radomljanke doma v spletnem prenosu z 1:0 premagale Ljubljano in prišle do 6. ligaške zmage. To jih uvršča na 4. mesto, zbrale so 20 točk, Ljubljana na 3. poziciji štiri več. Odločitev o zmagi je padla v 73. minuti, v daljši kot vratarke Pamele Begić je natančno merila Jona Javorič, ki je v svoji 17. tekmi v ligaški konkurenci dosegla 4. gol. Za gol vreden treh točk je z leve strani podala Ana Gerjolj. To je bila sicer 9. ligaška medsebojna tekma. Radomlje slavijo 3. zmago, prvo po aprilu 2022.