19.11.2019 | 1. SFL
Izvrsten začetek Dobovca v Rusiji

Slovenski prvak v futsalu Dobovec Pivovarna Kozel je odigral prvo tekmo letošnje sezone v elitnem delu lige prvakov. Na turnirju skupine A v Moskvi je na prvi tekmi igral z belgijskem Halle-Gooikom in zmagal s 3:1 (0:1).

Posnetek tekme Dobovec - Haale-Gooik:

Liga prvakov, elitni del, 19. - 24.11.

skupina A:
KPRF* (RUS), Dobovec (SVN), Mostar SG (BiH), Halle-Gooik (BEL)

skupina B:
Sporting CP (POR), Tyumen* (RUS), Ayat (KAZ), Novo Vrijeme (HRV)

skupina C:
Benfica (POR), Murcia FS (ŠPA) Pesaro (ITA), Kairat Almaty* (KAZ)

skupina D:
Barça (ŠPA), Kherson (UKR), Sparta Praha (ČEŠ), Stalitsa Minsk* (BLR)

* - gostitelj

Tekme v skupini A

19.11.
Dobovec – Halle-Gooik 3:1
(0:1)
0:1 Carpes (5.), 1:1 Turk (33.), 2:1 Diogo (38./ag), 3:1 Čujec (40.)

Hitro vodstvo Belgijcev

Belgijce je v vodstvo v peti minuti popeljal Tiago Capres, svoje priložnosti so imeli tudi Slovenci, najlepšo v 17. minuti, a je bil Alen Fetić s šestih metrov nenatančen in je žogo poslal mimo gola. Sodnik je 10-metrovko za Dobovec dosodil, potem ko je Capres na sredini igrišča storil 6. akumulirani prekršek nad Klemnom Duščakom.

V nadaljevanju so imeli Slovenci po kotu dve lepi priložnosti za izenačenje izida, a so bili neuspešni, v 26. minuti pa je do priložnosti znova prišel Capres in zadel vratnico.

Izjemna zadnja četrtina

V zadnjih sedmih minutah pa so Slovenci popolnoma spreobrnili izid srečanja. V 33. minuti so najprej izenačili izid na 1:1; po podaji Duščaka (z visokim pokrivanjem je žogo tudi sam priboril!) je žogo v prazen gol poslal Teo Turk, v 38. minuti pa je po strelu Fetića avtogol dosegel Diogo. V zaključku so Belgijci močno pritisnili, a se je Slovencem tudi po zaslugi vratarja Damirja Puškarja uspelo ubraniti, dve sekundi pred koncem srečanja pa je po hitri akciji Dobovca končni izid 3:1 za slovenske prvake postavil Kristjan Čujec.

Zavoljo rumenih kartonov je počival Žiga Čeh, ki bo na prihodnjih dveh srečanjih zagotovo močna figura v ekipi trenerja Morine.

Dobovčani so v tej fazi tekmovanja tudi lani premagali Belgijce, takrat s 5:4.

Še tri skupine

Ob 17.30 uri sledi še dvoboj med domačini KPRF in Mostar, ki je sploh prvi klub iz BiH v elitnem delu po Tangu Sarajevu v sezoni 2013/14. V sredo se bodo Dobovčani merili z Mostarjem, v petek pa še z gostitelji KPRF, ki igra svojo prvo evropsko sezono, a je favorit turnirja zaradi dejstva, da zanj igrajo ruski reprezentanti. Tekme bodo še v treh skupinah. V skupini B so Sporting, gostitelj Tjumen, Ajat in Novo Vrijeme s Slovenci Igorjem Osredkarjem, Matejem Fiderškom in Tomislavom Horvatom.

Skupino C sestavljajo Benfica, Murcia, Pesaro in Kairat Almaty, skupino D pa Barca, Herson, Sparta Praga in Stalica Minsk.

Na finalni turnir se prebijejo le zmagovalci skupin.

Tekst: D.P., STA