4. krog |  Koper, ŠRC Bonifika |  14.08.2023 ob 20.15  | Prenos: Sportklub 1

Koper

1 : 3

Mura

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Klančnik Tomaž (1. pomoč), Kovačič Andraž (2. pomoč) , Bubek Alen (4. sodnik) , Borošak Alen (5. sodnik) , Matoša Martin (6. sodnik)
Delegat: Kranjec Sandi
Št. gledalcev: 1500

Presenečenje Mure v Kopru

Koper - Mura 1:3 (0:1)

* Stadion Bonifika, sodniki: Vinčić, Klančnik, Kovačič.
* Strelci: 0:1 Shabanahaxhaj (8.), 1:1 Barišić (53.), 1:2 Maroša (60., 11-m), 1:3 Proleta (70.).
* Koper: Koprivec, Pabai (od 74. Mittendorfer), Prce, Correia, Vešner Tičić (od 68. Groznica), Palčič, Omladić (od 74. Nkada), Barišić, Ruedl (od 46. Osuji), Krajinović (od 82. Pavlović), Mulahusejnović.
* Mura: Mihelak, Maruško, Šarić (od 62. Kasalo), Kous (od 42. Trontelj), Maroša (od 82. Petković), Jovičević (od 62. Tripi), Jurišić, Proleta, Kurtović, Morris, Shabanahaxhaj (od 83. Brkić).
* Rumena kartona: Groznica; Maruško.
* Rdeč karton: /

Ekipi sta zadnjo tekmo tega kroga začeli s povsem različnima izhodiščema: Koprčani so za uvod sezone dosegli dve zmagi in bi z morebitno tretjo ujeli Mariborčane na vrhu lestvice. Mura pa je po drugi strani dvakrat izgubila in krog začela s točkovno ničlo. Danes pred tekmo so iz soboškega ligaša tudi sporočili, da so prekinili sodelovanje s trenerjem Dejanom Grabićem. Dosedanji pomočnik Darjan Slavic je tako prvič vodil muraše že danes na vroči Bonifiki. Na koncu so bili bolj zadovoljni gostje, ki so prišli do prve zmage v sezoni.

Začetek tekme je postregel s hitrim zadetkom gostov. Že prvo pravo akcijo so črno-beli v osmi minuti spremenili v gol, ko je po podaji Žige Kousa Dardan Shabanahaxhaj udaril s kakšnih 18 metrov z desne strani in presenetil Jana Koprivca.

V nadaljevanju so pobudo prevzeli domači, ki so si pripravili precej priložnosti, toda Klemen Mihelak v vratih Mure je bil zanesljiv. Najbolj nevaren pri Koprčanih je bil Nik Omladić, enkrat s prostega strela in drugič po kotu.

Mura je bila v tem obdobju podrejena, toda v 32. minuti blizu drugemu zadetku. Po kotu je Nikola Jovičevič meril z glavo in zadel okvir vrat, odbitek je skušal v mrežo pospraviti Borna Proleta, a je nato z golove črte žogo izbil Nikola Krajinović.

Nadaljevanje je bilo podobno razgibano; po osmih minah pa so do gola prišli domači, ko je po prodoru v kazenski prostor streljal Maks Barišić, žoga pa se je od obrambnih igralcev Mure odbila v gol.

Sledil je nov pritisk Mure, v 61. minuti pa je po izletu Koprivca iz vrat Ivan Šarić še ujel žogo in jo podal v kazenski prostor. Z nekaj metrov je streljal Amadej Maroša in zadel Krajinovića, sodnik pa je po ogledu posnetka dosodil igro z roko in enajstmetrovko. Z natančnim strelom ob vratnici je Maroša poskrbel za novo vodstvo Mure.

Dober izkoristek priložnosti pa so gostje potrdili še v 70. minuti, ko je po kotu Maruško podaljšal žogo z glavo do druge vratnice, kjer je bil na pravem mestu Proleta in jo zabil v gol.

Koprčani so imeli nato do konca tekme spet izrazito premoč, toda brez učinka, od številnih priložnosti pa je najbolj izstopala tista Barišića v 81. minuti, ko je z glavo zadel prečko.

V naslednjem krogu bo Mura 19. avgusta igrala z Radomljani, Koprčani bodo dan prej gostovali pri Bravu.