Veselijo se tekme pred kamerami

V nedeljo se igrajo tekme 3. kroga SŽNL: na Gorenjskem gostujejo državne prvakinje ŽNK Nona Pomurje Beltinci, v Ljubljani se bosta pomerila Krim in Olimpija, pri ŽNK Ljubljana gostujejo Radomljanke, kamere Nogometne zveze Slovenije pa to pot na Ptuju, kjer bodo novinke gostile Ajdovke.

SŽNL, 3. krog, 5.9.
ŽNK Cerklje – ŽNK Nona Pomurje Beltinci (11.00)
Krim – ŽNK Olimpija Ljubljana (11.00)
ŽNK Doxakey – Primorje Gaia Naturelle (11.00)
ŽNK Ljubljana – ŽNK Radomlje (16.30)

Lestvica strelk:
Ana Milović (ŽNK Olimpija Ljubljana) 6
Anja Eferl (ŽNK Nona Pomurje Beltinci) 5
Zala Kuštrin (ŽNK Radomlje) 5

Dve zmagi

Za Ptujčankami so tri uradne tekme v članski konkurenci, dve so dobile, eno pa izgubile. Obe zmagi so vknjižile proti krimovkam – to je bilo dovolj za tri točke v prvenstvu in preboj v polfinale pokala NZS. V nedeljo pa se bodo Ptujčanke, vodi jih Uroš Šmigoc (z zanesenjaki je prijavil ekipo v SŽNL in zbral dobro ekipo), predstavile domači publiki pred kamerami.

»Vemo, da nas čaka še kar nekaj dela, če hočemo biti še bolj uspešne. Ekipa je nova, sestavljena iz mladih igralk, ki imamo svoje cilje, ki jih lahko dosežemo z maksimalnim trudom,« o uvodni sezoni med članicami pove Neža Forštnarič.

»V nedeljo nas čaka težka tekma, za katero smo punce dobro trenirale in se pripravljale. V tekmo bomo šle samozavestno, močno in povezano, kljub temu, da bo tekma na prenosu. Verjamem v punce in vem, da skupaj zmoremo priti do najboljših rezultatov. Zavedamo se pa, da to za nas pomeni en korak višje, saj se lahko pokažemo širši množici ljudi,« pa se Neža in soigralke veselijo jutrišnjega prenosa tekme s Ptuja, kamor prihajajo Ajdovke, ki so v minulem krogu vknjižile prvo letošnjo zmago - premagale so krimovke.

Tekst: D.P.
Foto: ŽNK Ptuj

SORODNE NOVICE

  • 11.05.2025 | Ženska nogometna liga Triglav
    Doma Cerklje, v gosteh Ajdovke in krimovke
    V nedeljo so bile odigrane še tri tekme 23. kroga Ženske nogometne lige Triglav. Zmag so se veselile ekipe Krim Hubat, Primorje Tosla Nutricosmetics in ŽNK Cerklje.
  • 11.05.2025 | Ženska nogometna liga Triglav
    V Velesovem, Kidričevem in Mariboru
    S tekmami Aluminij – Krim Hubat, Novogradnje MB Tabor – Primorje Tosla Nutricosmetics ter ŽNK Cerklje – ŽNK Gažon Le-log se bo v nedeljo sklenilo državno prvenstvo članic za ekipe, ki zasedajo mesto od 5. do 10.
  • 09.05.2025 | Ženska nogometna liga Triglav
    Nova zmaga Radomljank
    Prvenstvo članic Ženska nogometna liga se je nadaljevalo s tekmo v Ljubljani, kjer je domača ŽNK Ljubljana gostila ŽNK Radomlje Medex. Točke so odšle v Radomlje.
  • 09.05.2025 | Ženska nogometna liga Triglav
    V petek ŽNK Ljubljana in ŽNK Radomlje Medex
    Zadnje tri tekme sezone v spodnjem delu lestvice pa bodo na sporedu v nedeljo. V četrtek je ŽNK Mura Nona na gostovanju pri Olimpiji zabeležila 22. zmago sezone.
  • 08.05.2025 | Ženska nogometna liga Triglav
    Prvakinje slavile zmago v Ljubljani
    Delo je Muri olajšala tudi Oiimpija sama, ker je bila v 2. minuti izključena domača branilka Maja Dimitrijević. A so gostje zapravile 11-metrovko. Precej bolj zbrane so bile v 7. minuti, ko je za gostje zadela Lea Dolinar. Na 0:2 je v 38. minuti povišala Živa Rakovec, ki je s svojim 10. ligaškim golom sezone postavila rezultat polčasa.
  • 08.05.2025 | Ženska nogometna liga Triglav
    Olimpija in Mura pred kamerami Planet TV 2
    Danes tekma ŽNK Olimpija Ljubljana – ŽNK Mura Nona, jutri še ŽNK Ljubljana – ŽNK Radomlje Medex. Zadnje tri tekme sezone v spodnjem delu lestvice pa bodo na sporedu v nedeljo, Ženska nogometna liga Triglav, 23. krog, 8.5.
  • 04.05.2025 | Ženska nogometna liga Triglav
    ŽNK Ljubljani mestni derbi in 2. mesto na lestvici
    Derbi zgornjega dela je pripadel ŽNK Ljubljana, ki je ugnala Olimpijo (1:0) in prevzela 2. mesto na lestvici. Na Obali se je tekma ŽNK Gažon Le-log – Novogradnje MB Tabor končala z začetnih 0:0, brez golov pa sta se razšli tudi ekipi Krim Hubat in ŽNK Cerklje, 18.5. pa sledi še obračun Primorje Tosla Nutricosmetics – Aluminij.
  • 04.05.2025 | Ženska nogometna liga Triglav
    Derbi za 2. mesto v prenosu na Planet TV 2
    Po sobotni zmagi državnih prvakinj ŽNK Mura Nona so v nedeljo na sporedu še tri tekme 22. kroga Ženske nogometne lige Triglav: ŽNK Gažon Le-log – Novogradnje MB Tabor, ŽNK Ljubljana – ŽNK Olimpija Ljubljana in Krim Hubat – ŽNK Cerklje, 18.5. pa sledi še obračun Primorje Tosla Nutricosmetics – Aluminij.
  • 03.05.2025 | Ženska nogometna liga Triglav
    Nova zmaga prvakinj
    V nedeljo še tri tekme: ŽNK Gažon Le-log – Novogradnje MB Tabor, ŽNK Ljubljana – ŽNK Olimpija Ljubljana in Krim Hubat – ŽNK Cerklje, 18.5. pa sledi še obračun Primorje Tosla Nutricosmetics – Aluminij.
  • 03.05.2025 | Ženska nogometna liga Triglav
    Licenciranje 1. SŽNL: Podeljenih osem licenc
    Komisija Nogometne zveze Slovenije za licenciranje nogometnih klubov je danes objavila rezultate licenčnega postopka za klube 1. slovenske ženske nogometne lige za sezono 2025/26. Podeljenih osem prvoligaških in dve licenci za evropska tekmovanja.

DELI NA