Prvakinje dobile novega trenerja

Državne in pokalne prvakinje ekipa ŽNK Nona Pomurje Beltinci so v Kopru z odliko opravile s prvo ligaško preizkušnjo. Pomurke so na Bonifiki napolnile mrežo Koprčank in z visoko zmago pokazale, da so misli po koncu kvalifikacij za vstop v ligo prvakinj že preusmerile v domače obveznosti.

Namesto Nuše Ladinek

Dekleta v rumeno-modrem so na Primorskem prvič po skoraj treh letih zaigrale pod taktirko novega stratega. Nuša Ladinek je po koncu kvalifikacijskega turnirja odstopila s položaja trenerke članske ekipe, vodstvo kluba pa se je ob nekaj možnostih odločilo za rešitev, ki dobro pozna zakonitosti ženskega nogometa. V vrste Pomurja se je vrnil Sandi Bauer, ki je člansko ekipo vodil že v začetku sezone 2016/17 (po slovesu ga je nadomestila prav Nuša Ladinek), pred tem pa je nekaj let deloval v mladinskem pogonu kluba in bil pomočnik trenerja Bojana Jančarja.

 “Večino deklet poznam že od prej, zato ne bom imel preglavic z uvajanjem, tudi z novinkami ne bo težav. Res je, da je Nuša Ladinek ekipo vodila skoraj tri leta, vsak trener pa ima drugačen način dela, zato dekleta najprej čaka nekaj prilagajanja na nove zahteve in metode dela, a je to del nogometa,” poudarja Bauer v pogovoru za klubsko spletno stran.

Tekst: ŽNK Pomurje, D.P.
Foto: ŽNK Pomurje/B.R.

SORODNE NOVICE

  • 02.02.2026 | Ženska nogometna liga Triglav
    Madžarke so bile močnejše
    Pomerile so se z uglednim mednarodnim nasprotnikom, Ferencváros Torna Club iz Madžarske, v lanski sezoni so bile madžarske podprvakinje ter udeleženke tretjega kroga kvalifikacij UEFA Ženske lige prvakinj in UEFA Women’s Euro Cup.
  • 02.02.2026 | Ženska nogometna liga Triglav
    Radomljanke poražene v Zagrebu
    Rumenosrčne so se pomerile z aktualnim državnim prvakom ŽNK Agramom in morale priznati premoč zasedbi, ki jo tvori kopica prekaljenih igralk z reprezentančnimi izkušnjami.
  • 30.01.2026 | Ženska nogometna liga Triglav
    V pričakovanju prvih tekem
    Ekipa Krim Hubat je leto 2025 sklenila na 6. mestu Ženske nogometne lige Triglav. Varovanke trenerja Žige Grgasoviča so zbrale osem zmag in sedem porazov, v teh dneh pa končujejo tretji teden priprav na nadaljevanje sezone.
  • 29.01.2026 | Ženska nogometna liga Triglav
    Ambiciozno v nadaljevanje sezone
    Ekipe v Ženski nogometni ligi Triglav se pospešeno pripravljajo na nadaljevanje sezone v državnem prvenstvu. ŽNK Ljubljana je prezimila na 2. mestu – v 15 tekmah so varovanke trenerke Urške Žganec zbrale 12 zmag, remije in dva poraza.
  • 17.01.2026 | Ženska nogometna liga Triglav
    Prvakinje na Malto
    S pripravo na nadaljevanje sezone nadaljujejo igralke ŽNK Mura Nona, vodilna ekipa Ženske nogometne lige Triglav.
  • 17.01.2026 | Ženska nogometna liga Triglav
    Predstavili prvi novinki
    Že zdaj je jasno, da je v ekipi trenerja Mateja Rožiča Mavriča (v nadaljevanju sezone bo znova računal tudi na senegalsko reprezentantko Khadijo Badio) prišlo do določenih kadrovskih sprememb.
  • 12.12.2025 | Ženska nogometna liga Triglav
    Ajdovke z zmago sklenile leto
    Primorje Tosla Nutricosmetics je v gosteh s 7:2 ugnalo Krim Hubat. To je bila enajsta zmaga sezone za Ajdovke, ki bodo prezimile na tretjem mestu. Krim Hubat bo z osmimi zmagami leto 2026 pričakal na šestem mestu.
  • 07.12.2025 | Ženska nogometna liga Triglav
    Še tri domače zmage
    Nogometašice Radomelj Medexa so v 16. krogu ženske nogometne lige Triglav poskrbel za tretjo najvišjo zmago v letošnjem tekmovanju. Do zmage še ŽNK Olimpija Ljubljana in Kirurgija ESTETICAL Aluminij. V soboto je Mura Nona v derbiju z 2:1 premagala Ljubljano in se utrdila na prvem mestu, s tremi točkami prednosti in tekmo manj. Tekma Krim Hubat – Primorje Tosla Nutricosmetics bo 11.12.
  • 07.12.2025 | Ženska nogometna liga Triglav
    V nedeljo še tri tekme
    Po zmagi ŽNK Mure Nona na derbiju 16. kola Ženske nogometne lige Triglav, nedelja prinaša še tri tekme.
  • 06.12.2025 | Ženska nogometna liga Triglav
    ŽNK Mura Nona s 1. mesta v leto 2026
    Nogometašice Mure None so v uvodu v 16. krog ženske nogometne lige Triglav tesno premagale Ljubljano z 2:1 in si na vrhu lestvice priigrale tri točke prednosti pred današnjimi tekmicami.

DELI NA