21.02.2020 | 1. SFL
Prvaki suvereno, Ptuj v kvalifikacije

Končan je 17. krog 1. SFL, ki je prinesel zmage Dobovcu Pivovarni Kozel, KMN Oplastu, FC Bronxu in KMN Tomaži Šic Bar. Zdaj je že jasno, da se bodo Ptujčani (zasedli bodo 9. mesto po rednem delu) za potrditev prvoligaškega statusa merili z 2. ekipo 2. SFL.

Zadnji, 18., krog rednega dela 1. SFL bo na sporedu v petek, 6. marca. Prihodnji konec tedna, 29.2. in 1.3., sta rezervirana za finalni turnir pokala Terme Olimia. Polfinalna para sta FK Siliko – KMN Oplast Kobarid (29.2. ob 17.00) in KMN Sevnica – Dobovec MB-Monting (29.2. ob 19.30).

1. SFL, 17. krog, 21.2.
KMN Oplast Kobarid – KMN Sevnica 4:3
(2:1)
0:1 Kneževič (2.), 1:1 Čujec (10.), 2:1 Kovačič (19.), 3:1 Kovačič (27.), 3:2 Drobne (34.), 4:2 Vulikić (35.), 4:3 Koren (37./AG)

KMN Tomaž Šic bar – FC Hiša Daril Ptuj 2:0 (1:0)
1:0 Dragosavac (7.), 2:0 Vindiš (38.)

FSK Stripy – KMN Bronx Škofije 0:2 (0:2)
0:1 Lazarević (4.), 0:2 Đurić (18.)

Siliko – Dobovec Pivovarna Kozel 1:6 (1:1)
0:1 Čeh (5.), 1:1 Ciuha (7.), 1:2 Matošević (21.), 1:3 Čujec (24.), 1:4 Matošević (26.), 1:5 Totošković (27.), 1:6 Fetić (29.), 2:6 Suban (34.)

Oplastu uspela generalka

Oplast je uspel v svoji nameri, prišel je do pomembnih treh točk in prekinili pozitiven niz Sevnice, ki je sicer dobro začela v Posočju. Denis Kneževič je v 2. minuti poskrbel za vodstvo gostov, a sta Patrik Čujec in Nejc Kovačič (2) poskrbela za preobrat in vodstvo 3:1, tekla je 27. minuta. Sebastijan Drobne je v 34. minuti z golom na 3:2 obudil upe Sevničanov, a je Dani Vulikić v 35. zadel za 4:2. Žan Koren je dosegel avtogol za 4:3 in tako poskrbel za razburljivo končnico. Točke pa so ostale v Posočju. Ekipi sta prihodnji teden na finalnem turnirju pokala Terme Olimia.

Lokalni derbi

Lani sta bili ekipi tekmeca za preboj v 1. SFL, zdaj pa je jasno, da je KMN Tomaž Šic Bar že ohranil prvoligaški status, Ptujčane pa čakajo dodatne kvalifikacije. V petek so tri točke ostale v Ljutomeru. Darijo Dragosavac in Marcel Vindiš sta bila za uspešna za končnih 2:0.

Tudi Slaven Radišković

Do sila pomembnih treh točk so prišli Primorci, ki so dosegli ob koncu rednega dela 2. zmago v gosteh v tej sezoni! Đoša Lazarević in Uroš Đurić sta poskrbela za uspeh škofjotov v Škofji Loki. V ekipi trenerja Marka Hrvatina se je predstavil tudi izkušeni Slaven Radišković.

Med 21. in 29. minuto

V derbiju zgornjega dela lestvice so se veselili v taboru Dobovca Pivovarne Kozel, ki je s teniških 6:2 slavila zmago na Vrhniki proti Siliku. Žiga Čeh in Tod Ciuha sta poskrbela, da se je polčas končal z izidom 1:1. V tretji četrtini tekme, med 21. in 29. minuto, so varovanci trenerja Kujtima Morine dosegli pet golov in rešili vprašanje zmagovalca.