09.02.2024 | 1. SFL
Popoln krog gostujočih ekip

Petek je prinesel še tri tekme 16. kroga 1. SFL. Vse tri so se končale z zmago gostov: vodilni FK Siliko je s 3:1 slavil na Škofijah, KMN Meteorplast Šic bar je po preobratu zmagal v Kobaridu (2:4), Dobrepolje pa v Sevnici do 2. zmage sezone, 3:5 je bilo.

V Sodražici je bila že včeraj odigrana uvodna tekma 16. kroga 1. SFL. Gostujoči FK Dobovec je pred kamerami Šport TV-ja s 4:1 premagal THE Nutrition Extrem.

1.SFL, 16. krog, 8.2.
THE Nutrition Extrem – FK Dobovec 1:4 (0:3)
0:1 Kneževič (5.), 0:2 Anderson (14.), 0:3 Pasariček (28.), 0:4 Pasariček (34.), 1:4 Gregorič (38.)

9.2.
KMN Bronx Škofije – Siliko Vrhnika 1:3
(0:2)
0:1 Muratagić (5.), 0:2 Frank (19.), 1:2 Cupin (24.), 1:3 Đurić (40.)

KMN Sevnica – FK Dobrepolje 3:5 (0:2)
0:1 Škulj (4.), 0:2 Ilić (17.), 1:2 Homšek (22.), 2:2 Nečemer (23.), 2:3 Andolšek (35.), 2:4 Škulj (38.), 2:5 Andolšek (38.), 3:5 Govekar D. (39.)

KMN Oplast Kobarid – KMN Meteorplast Šic bar 2:4 (1:0)
1:0 Mohorič Ma. (12.), 2:0 Lah (25.), 2:1 Matan I. (25.), 2:2 Šnofl (29.), 2:3 Šnofl (37.), 2:4 Šnofl (40.)

Točke upanja za Dobrepolje

Dobrepoljcem je uspelo – letošnjo 2. zmago so vknjižili nocoj, ko so z rezultatom 5:3 slavili v Sevnici. Domen Škulj in Damjan Ilić sta poskrbela za vodstvo Dobrepolja ob polčasu (0:2), domačini so se vrnili na 2:2 je zadel izkušeni Jan Nečemer, potem pa sta Žiga Andolšek (2) in Gal Škulj potrdila zmago, ki Dobrepolje ohranja v lovu na KMN Bronx Škofije. Dobrepolje ima sedaj sedem točk na 8. mestu prvenstvene lestvice, škofjoti so 7., zbrali so 10 točk.

Preobrat gostov

V Kobaridu po dveh medsebojnih remijih v tej sezoni vendarle zmaga za enega od dveh. Sprva je celo kazalo, da bodo točke ostale doma. Marko Mohorič in David Lah, tekli sta 12. in 25. minuta tekme, sta poskrbela za zadovoljstvo Jake Sovdata in Primoža Zorča, novega trenerskega dvojca Oplasta. Ekipa iz Posočja je po 25 minutah igre vodila 2:0 in imela vse v svojih rokah.

A to je bil račun brez Prlekov. V zadnjih 15 minutah so vajeti igre prevzeli gostje: Ivan Matan z enim in Rok Šnofl s tremi goli sta poskrbela, da gredo točke iz Posočja v Prlekijo.

Đurić potrdil zmago

Vodilni Siliko je že po prvem polčasu vodil 2:0 na gostovanju na Škofijah, kjer domuje KMN Bronx Škofije. Domačini so v 24. minuti znižali na 1:2, zadel je Tilen Cupin. Tri točke za 14. zmago sezone je Vrhničanom v 40. minuti zagotovil Uroš Đurić, nekdanji član škofjotov.