Datum od
Datum do

24.02.2020 | Ženska A
Lara Prašnikar že pri 15. golu sezone
V Italiji se je zmage razveselila Kaja Eržen, ki je odigrala do 79 minute tekme Sassuolo – Roma. Točko je vknjižila Nika Babnik, ki je s Tavagnacco remizirala proti Empoliju, ki je dosegel izenačujoči gol v 90. minuti. V dresu Tavagnacca ni bilo Tjaše Tibaut in Lare Ivanuša.
21.02.2020 | Ženska A
Znan seznam igralk za nadaljevanje kvalifikacij
Marec prinaša nadaljevanje kvalifikacij za Euro 2021. Ženska članska reprezentanca na uvodni tekmi odhaja na Kosovo, tekma bo na sporedu 10. marca v Prištini. Reprezentanca se bo zbrala 6. marca, selektor Borut Jarc je obelodanil seznam igralk, na katere računa.
16.02.2020 | Ženska A
Super slovenski uvod v Nemčiji
Zala Meršnik je tekmo začela in prvič v tej sezoni ohranila mrežo nedotaknjeno. Z goloma pa sta se izkazali Sara Agrež (66. minuta) in Lara Prašnikar (v 13. minuti je zadela). Manjkala je le Adrijana Mori, ki okreva po poškodbi. Tekmo si je ogledal tudi Borut Jarc, selektor slovenske reprezentance.
10.02.2020 | Ženska A
Kaja Eržen korak do polfinala
Minuli vikend je v Italiji minil v znamenju uvodnih tekem četrtfinala pokala. Po „prvem polčasu“ ima največ razlogov za zadovoljstvo Kaja Eržen. Z Romo, Erženova je bila na klopi, je v gosteh slavila s 6:1 proti San Marino Academy.
02.02.2020 | Ženska A
Nov uspešen vikend Slovenk v Italiji
AC Milan, tam igrata uspešno Dominika Čonč in Pamela Begič, je bil tekmo tekem – mestni derbi imenovan Derby della Madonnina je z 2:1 pripadel „slovenskemu“ Milanu. Dominika in Pamela sta igrali vseh 90 minut in sta tako pomagali Milanu do nove zmage, ki ga ohranja na 3. mestu. Z 32 točkami jih ima toliko kot Fiorentina, vodi pa Juventus (38).
28.01.2020 | Ženska A
Dominika Čonč s 5. golom za tri točke Milana
Kaja Eržen je s klopi za rezerve spremljala remi Rome in Fiorentine. Sara Ketiš in Nika Babnik sta dobili po 90 minut ob remiju Barija in Tavagnacca, Tjaša Tibaut pri gostah ni vstopila v igro. V dresu Tavagnacca ni bilo Lare Ivanuše, ki je poškodovana.
27.01.2020 | Ženska A
V Avstrijo, da bo še boljša za Slovenijo
V letu 2020 se lahko z novo sredino pohvali tudi 22-letna Nina Predanič, ki je nazadnje igrala v Splitu, zdaj pa se je preselila v graški Sturm, tretjouvrščeno ekipo avstrijske zvezne lige.
26.01.2020 | Ženska A
Test na Obali z jasnim načrtom in cilji
V petek je na Obali s treningi začela ženska članska reprezentanca, ki je leto 2020 pričakala med najboljšimi 50 ekipami na svetu. Tako visoko zasedba selektorja Boruta Jarca ni bila še nikoli v zgodovini, vse skupaj pa je obveza za nadaljnje zavzeto in profesionalno delo.
20.01.2020 | Ženska A
Begičeva podala za zmago Milana, smola Mateje Zver
Tokratni krog si bosta zapomnili tudi Nika Babnik in Tjaša Tibaut. V derbiju začelja je Tavagnacco z 1:0 porazil Orobico (vseh 90 minut je za njih igrala Tina Marolt). Nika je preživela na zelenici celo tekmo, Tjaša od 81. minute dalje, Lara Ivanuša je poškodovana.
18.01.2020 | Ženska A
Kristina Erman se seli na Norveško
Klub, kjer bo igrala naša članska reprezentantka, je bil ustanovljen leta 2000, dosedaj se lahko pohvali, da je domačo ligo petkrat sklenil na 3. mestu. Državno prvenstvo Norveške se začne 21. marca.
13.01.2020 | Ženska A
V Italiji do zmage le Roma Kaje Eržen
Prvi domači poraz je vknjižil Milan Dominike Čonč in Pamele Begić, z 2:1 ga je porazil Empoli. Dominika je igrala do 69. minute, Pamela ni nastopila.
12.01.2020 | Ženska A
Pred vrati prva akcija ženske reprezentance
Ženska članska reprezentanca se bo prvič v letu 2020 zbrala 24. januarja, selektor Borut Jarc je obelodanil seznam igralk, na katere računa na tokratni reprezentančni akciji na Obali.
09.01.2020 | Ženska A
Pamela Begić okrepila AC Milan
Še ena slovenska reprezentantka se seli v Italijo. Sloviti AC Milan je okrepil svojo zasedbo s Pamelo Begić. 25-letna nogometašica prihaja s Cipra, kjer je v prvem delu sezone nosila dres vodilne ekipe tamkajšnje lige.
02.01.2020 | Ženska A
Odmevno priznanje za Slovenijo
Slovenska ženska nogometna reprezentanca se je na najnovejši svetovni lestvici, ki jo je danes objavila FIFA, prvič v zgodovini uvrstila med 50 najboljših reprezentanc na svetu.
31.12.2019 | Ženska A
Tina Marolt se seli v Italijo
Po šolanju in igranju v Združenih državah Amerike se v Evropo vrača 23-letna vezistka Tina Marolt, ki bo v nadaljevanju sezone igrala v italijanski ligi. Z ekipo Orobica, 12. ekipa v italijanski ligi, je podpisala pogodbo.
17.12.2019 | Ženska A
Trije goli Lare Prašnikar, prva za dvojec Babnik&Ivanuša
Z ligaškimi tekmami so končali tudi v Italiji, kjer je bil na sporedu 10. krog, tekmovanje pa se nadaljuje 11. januarja. Leto 2020 na vrhu čaka Juventus, na 3. mestu je Roma Kaja Eržen (21 točk), na 4. pa Milan Dominike Čonč (20 točk in tekmo manj). Bari Sare Ketiš je na 10. mestu, Lara Ivanuša in Nika Babnik pa na 11.
26.11.2019 | Ženska A
Lara Prašnikar igralka tekme
V Italiji je bil na sporedu 7. krog. Dominika Čonč (igrala je do 88. minute) ostaja z Milanom na 2. mestu prvenstvene lestvice, Milano premore 17 točk, torinski Juventus dve več na prvem.
18.11.2019 | Ženska A
Nagrada Dominiki, Zverova v 107. minuti
Mariborčanka je pred derbijem 6. kroga prve ženske italijanske nogometne lige proti Juventusu od združenja italijanskih nogometašev (AIC) prejela nagrado za najboljšo igralko preteklega meseca. Čončeva je na tekmi dokazala, da je nagrada šla v prave roke ter znova zabila.
13.11.2019 | Ženska A
Selektor upravičeno ponosen
„Na prihodnje tekme v naši skupini gledam pozitivno. Vem, da so naše punce sposobne osvojiti lepo število točk v nadaljevanju kvalifikacij. Po drugi strani sem tudi vesel, ker sta za nami srečanji z Nizozemsko, ki je razred zase v tej skupini. Verjamem, da nas s takim pristopom naših igralk čaka lepa prihodnost!“ pove Borut Jarc.
12.11.2019 | Ženska A
Dokazale, da lahko igrajo z evropskimi prvakinjami
Kljub porazu je Slovenija navdušila. Predvsem v prvem polčasu, ki je bil tak, kot si ga je selektor Borut Jarc s svojim strokovnim štabom želel. Njegove varovanke so parirale Nizozemkam, v primerjavi s prvo medsebojno tekmo v Murski Soboti so bile naše igralke boljše in čvrstejše v duelih, ob osvojeni žogi ali podaji pa so žogo znale zadržati in bolj premišljeno napasti tekmice.