30.04.2016 | U15
U15: Slovenija v finalu turnirja narodov

Slovenska reprezentanca do 15 let nadaljuje z odličnimi predstavami na močnem mednarodnem turnirju narodov. Naši fantje so ostali neporaženi tudi na četrti tekmi, saj so premagali Norveško s 3:2 in se uvrstili v veliki finale turnirja, kjer se bodo srečali z Japonsko.

Polfinale turnirja narodov: Slovenija – Norveška 3:2

Strelci Slovenijo: Simič 5., Prelec 69., Marc 70.; Tagseth 8., Aga 63./11-m

Razgiban obračun v Vipolžah je postregel z veliko akcije že v uvodnih minutah, ko sta padla kar dva zadetka. Selektorja Dušana Kosiča je že v 5. minuti z natančnim strelom razveselil Renato Simič, vendar so Norvežani kmalu zatem izenačili preko Tagsetha in postavili tudi rezultat polčasa.

Norvežani so stopili korak bliže velikemu finalu v 63. minuti, ko je Aga uspešno realiziral najstrožjo kazen. Slovenija pa se s tem razpletom še zdaleč ni sprijaznila, kar je obrodilo sadove v sami končnici tekme. Minuto pred iztekom rednega dela je namreč rezultat poravnal Nik Prelec, v sodnikovem podaljšku pa je za eksplozijo navdušenja v slovenskem taboru poskrbel še Abel Marc, ki je priigral Sloveniji finalno vstopnico.

Slovenija se bo v velikem finalu pomerila z Japonsko, ki je po enajstmetrovkah s 7:6 premagala Rusijo. Finalna tekma bo na sporedu v nedeljo ob 18.00 v italijanski Gradiški.

Dušan Kosič, selektor Slovenije: »Odigrali smo že kakšno tekmo bolje, kot smo jo to proti Norveški. Kljub temu smo na koncu pokazali karakter in se uvrstili v veliki finale. V finalu bomo skušali odigrati tako, kot znamo, seveda z željo, da osvojimo turnir.«