09.06.2019 | 2. SNL
Koper in Dravograd se selita med drugoligaše

V drugem razredu slovenskega nogometa bosta v prihodnji sezoni igrala tudi Koper in Dravograd. Primorci so bili v dodatnih kvalifikacijah boljši od Grada, Korošci pa so dobili spopad z Bledom, ki je tako še drugič zapored obstal na pragu 2. SNL.

Koprčani so velik korak do drugoligaške konkurence storili že na prvi tekmi, ki so jo na domači Bonifiki dobili s 4:0. Okrog tisoč gledalcev je prvi zadetek videlo že v uvodni minuti, ko je lastno mrežo zatresel Nino Bernjak, izid polčasa pa je s strelom z bele točke postavil Edi Baša. Isti igralec je v 77. minuti, po novi enajstmetrovki, zabil še tretji gol gostiteljev, visoko zmago pa je zgolj minuto kasneje postavil Željko Tomić. Primorci so bili z enakim izidom uspešni tudi v Prekmurju, v prvem polčasu sta bila natančna Mario Sačer in Denis Cerovec, v nadaljevanju sta bila uspešna Robi Gajšek in Željko Tomić.

Bolj tesno je bilo v gorenjsko-koroškem obračunu. Dravograjčani in Blejci so se za preboj med drugoligaše borili že v lanski sezoni, ko pa so bili v dodatnih kvalifikacijah boljši Biljenci in Beltinčani. Blejci tudi tokrat niso imeli sreče, odločitev o potniku v 2. SNL pa je, kot se je izkazalo že ob koncu tekme, pa je padla že na prvi tekmi. Več kot tisoč gledalcev je v Dravogradu videlo tri zadetke, tesne zmage pa so se veselili gostitelji. Peter Kogelnik je z golom v 16. minuti postavil rezultat prvega dela tekme, gostje pa so izenačili v 66. minuti. Veselje ni trajalo dolgo, vsega dve minuti kasneje za novo slavje domačih poskrbel Evans Adomako in Dravogradu zagotovil minimalno prednost pred povratno tekmo. Povratno srečanje ni postreglo z zadetki, Dravograd se tako vrača med drugoligaše.

Pravico za nastop v 2. SNL v sezoni 2019/20 so si zagotovili še Radomlje, Krka, Nafta, Fužinar, Drava, Dob, Bilje, Rogaška, Beltinci, Brda, Jadran, Brežice ter Gorica in Krško, ki se med drugoligaše selita iz Prve lige Telekom Slovenije.