26.10.2020 | A
Berić, Kramer, Mevlja in Rep med strelci

Za slovenskimi reprezentanti je nov zanimiv teden, ki je postregel z začetkom skupinskega dela UEFA Lige prvakov in UEFA Evropske lige. Med strelce se je vpisala četverica, po golu Mihe Mevlje so se veselili še Rajko Rep, Blaž Kramer in Robert Berić, ki se je povzpel na vrh liste strelcev lige MLS.

Vikend je z golom odprl Miha Mevlja, ki je s Sočijem gostoval pri moskovskem Dinamu in izgubil s 3:1. Primorec je v 22. minuti izničil domačo prednost, a so gostitelji kmalu zatem prišli do nove prednosti. Tridesetletnik je v letošnji sezoni zabil že tri zadetke. Ufa je gostovala v Groznem in izgubila s 3:1. Bojan Jokić je v vlogi kapetana odigral celotno srečanje in porumenel ob koncu tekme, Lovro Bizjak pa ni dobil priložnosti za igro.

Z uspešnimi predstavami onkraj Atlantika nadaljuje Robert Berić. Krčan je zadel tudi v obračunu z "rdečimi biki" iz New Yorka. V 51. minuti srečanja je izenačil izid, tekma pa se je končala z remijem, bilo je 2:2. Na svojem računu ima že osem zadetkov, trenutno pa si deli vrh ligaške lestvice strelcev. Houston je s Struno na klopi remiziral s Columbusom.

Rajko Rep, ki je prejšnji konec tedna zadel v pokalnem tekmovanju, je bil v soboto prvič to sezono uspešen še v državnem prvenstvu. Rogatčan je v Wattensu, sredi drugega polčasa, zadel za remi v spopadu s Tirolom. Jon Gorenc Stanković je s Sturmom še vedno neporažen, po treh remijih pa je vknjižil še drugo zaporedno zmago. Nekdanji up Domžal je ob zmagi nad Riedom (0:2) odigral celotno tekmo in v 86. minuti prejel rumeni karton. Še bolje gre v letošnji sezoni Rapidu, ki je v petih krogih slavil štirikrat. Dunajčani so z Dejanom Petrovičem na klopi s 3:4 premagali Wolfsberger. Kidričan je s klopi spremljal tudi evropski spopad z Arsenalom, ki je na Dunaju slavil z 2:1.

Blaž Kramer je v Vaduzu potrdil zmago Züricha, ki se je v prestolnici Lihtenštajna dokopal do prve ligaške zmage. Štajerski napadalec je v igro vstopil v 72. minuti, šest minut kasneje se je razveselil prvega zadetka v sezoni. V dresu Lugana je zmago slavil tudi Sandi Lovrić, ki je v spopadu s St. Gallenom igral do 65. minute. Lugano se je z zmago vodilnemu Young Boys približal na dve točki zaostanka.

Jan Oblak je z Atleticom gostoval na Bavarskem, pri aktualnem prvaku UEFA Lige prvakov, in klonil s 4:0. Škofjeločan je v vsakem od polčasov prejel dva zadetka. Madridčani so bili uspešnejši v domačem prvenstvu. Rdeče-beli so na domači zelenici z 2:0 odpravili Betis, Oblak pa je na petih ligaških preizkušnjah klonil zgolj enkrat. Haris Vučkić je z Zaragozo gostil Sabadell, srečanje pa ni postreglo z zadetki. Domžalčan je igral do 61. minute.

Novo sezono UEFA Lige prvakov je s porazom odprl tudi kijevski Dinamo. V Ukrajini je slavil Juventus, Benjamin Verbič je igral od 70. minute. Vojničan je na klopi pričel tudi ligaški obračun z Oleksandriyjo, ki so jo Kijevčani premagali z golom v uvodni minuti. Verbič je za vodilno ekipo prvenstva odigral zadnjo tretjino srečanja.

Miha Blažič je v skupinskem delu UEFA Lige prvakov debitiral v Barceloni. Katalonci so bili pričakovani boljši, bilo je 5:1, Kraševec pa je na Camp Nouu igral od prve do zadnje minute. Nič drugače ni bilo niti konec tedna, ko je Ferencvaroš v mestnem derbiju z 2:0 premagal Ujpest in s tekmo manj zaseda vrh lestvice.

Uspešnejša je bila Atalanta Josipa Iličića. Kranjčan je v igro vstopil v 68. minuti in v končnici tekme z Midtjyllandom podal za gol Mirančuka, ki je postavil končni izid 0:4. Zasedbi iz Bergama se je slabše godilo v domačem prvenstvu, v katerem so modro-črni doživeli še drugi zaporedni poraz. Sampdoria je slavila z 1:3, Iličić je odigral celotno tekmo. Parma Jasmina Kurtića je remizirala v obračunu s Spezio (2:2) in prišla do četrte točke. Belokranjec je zelenico zapustil v 79. minuti. Vid Belec se je v golu Salernitane, po remiju z Vicenzo (1:1), razveselil minimalne zmage nad Ascolijem  in ostal na drugem mestu Serie B.

David Tijanić z Rakowom ostaja na vrhu poljskega prvenstva. Vodilna ekipa lige je z 2:1 odpravila Stal Mielec, Ljubljančan pa je igral do 88. minute.

Dinamo s Petrom Stojanovićem v začetni enajsterici (odigral je vseh 90 minut) je v prvem krogu UEFA Evropske lige remiziral s Feyenoordom. Obračun na Maksimirju ni postregel z zadetki. Bočni branilec je sodeloval tudi pri ligaški zmagi v Šibeniku. Ob rumenem kartonu, ki ga je prejel v drugem polčasu, je igral od 36. minute, Dinamo je domačo mrežo zatresel dvakrat in prišel do nove zmage. Zagrebčani imajo že šest točk prednosti pred Gorico, tretji Osijek s tekmo manj zaostaja še tri točke več. Slavonci so zadnjo tekmo odigral 6. oktobra.

Matjaž Rozman je s Celjem remiziral z Gorico, Nemanja Mitrović pa je z Mariborom iztržil točko v obračunu s Koprom. Oba sta odigrala celotno tekmo.

Jaka Bijol je Hannovru pomagal do domače zmage nad Düsseldorfom. Koroški vezist je odigral celotno tekmo, Hannover je po zmagi s 3:0 splezal tretje mesto druge nemške lige.

Na tretjem mestu portugalskega prvenstva se nahaja Sporting, ki je bil v soboto z 1:2 boljši od Santa Clare. Šporar je v igro vstopil v 57. minuti srečanja.

Karagümrük Jureta Balkovca je klonil v spopadu z Alanyasporjem. Belokranjski branilec je že sredi prvega polčasa prejel rumeni karton, zamenjan pa je bil v 70. minuti tekme. V Gaziantepu sta se merila Amedej Vetrih in Nejc Skubic, ki je odigral celotno tekmo, a doživel minimalen poraz. Vetrih je v igro vstopil pred pričetkom drugega polčasa. V taboru Gaziantepa so se razveselili prve zmage v letošnji sezoni.