28.06.2022 | Sodniki
V Posavju izpeljan poletni sodniški kamp

Na stadionu v Brežicah je včeraj potekal poletni sodniški kamp. Po uradni otvoritvi je sledila predstavitev vloge sodnikov v modernem nogometu, zatem pa je bil že na sporedu več ur trajajoči tečaj iz Pravil nogometne igre, kateremu je sledil splošen sprehod skozi zakonitosti 17-ih pravil igre. Po koncu predajanja znanja je osem kandidatov, od tega pet deklet že opravljalo pisni preizkus znanja iz 24 vprašanj.

Sodniški kamp je poleg strokovnega dela vseboval tudi praktični del izobraževanja predvsem z vidikov sodelovanja in komunikacije sodniške ekipe na igrišču, interpretiralo se je odločitve iz posnetkov ženskih tekem, tečajniki so opravili trening presoje in signalizacije ofsajda, za konec pestrega in peklensko vročega dne pa so v termah Paradiso v Dobovi opravili še vaje iz programa preventive pred poškodbami.

Zveza nogometnih sodnikov Slovenije je v sodelovanju z ambicioznim ženskim nogometnim klubom iz JV dela države ŽNK Posavje na Poletni sodniški kamp v mesto ob hrvaški meji privabila mlade fante in dekleta, ki se navdušujejo nad nogometom in jih zanima tudi delo sodnikov in sodnic. V pestrem programu je vseh osem uspešno opravilo tudi sodniški izpit za nogometne sodnike(-ce). 

Glede na to, da Društva nogometnih sodnikov dopolnjujejo svoje članstvo s tečaji za pridobivanje sodnikov, je Medobčinsko društvo nogometnih sodnikov Celje s poletnim sodniškim kampom v Posavju pridobilo novih osem mladih sodniških okrepitev.

Anja, 21 let, ŽNK Posavje: "Nogomet imam že od nekdaj zelo rada, zato se mi je zdela zelo zanimiva možnost brezplačne udeležbe na poletnem sodniškem kampu v našem kraju. Ker sem se želela pobližje seznaniti s Pravili igre, me je pritegnila tudi možnost da opravim sodniški izpit. Se že zelo veselim novih izkušenj v vlogi nogometne sodnice."

Tiian, 15 let, Krško, vratar NK Lokomotiva Zagreb: " Oče je opazil plakat za sodniški kamp in me je seznanil z možnostjo, da po koncu šole in ob začetku poletja lahko postanem sodnik, kar se mi je zdelo zelo zanimivo. S tremi prijatelji iz nogometnih vrst smo se odločili, da obiščemo poletni kamp, kjer smo preživeli čudovit sodniški dan, podrobno spoznali Pravile nogometne igre in opravili sodniški tečaj, zelo pa mi je bilo všeč tudi kopanje v termah Paradiso"

Ramiza Seferović, trenerka in predstavnica ŽNK Posavje: " Pohvalila bi organizacijo sodniškega kampa, ki je potekal na vrhunski strokovni ravni. Glede na deficitarno število sodnikov v Posavju, je tovrsten kamp za pridobivanje novih sodnikov odlična priložnost za vključitev novih fantov in deklet v sodniške vrste, vzporedno pa se na ta način širi tudi dobro ime Zveze nogometnih sodnikov Slovenije in prepoznavnost sodnikov."

Nasmehi novih sodnikov in sodnic ob koncu dneva dajejo nove moči sodniškemu oddelku NZS za nadaljnja organiziranja podobnih kampov po vsej Sloveniji.

V primeru, da je v vašem kraju, klubu ali društvu več oseb, katere bi zanimalo delo sodnikov ali sodelovanje pri organizaciji pridobivanja novih sodnikov in sodnic nas kontaktirajte preko zgoraj navedenih podatkov. 

Tekst: NZS/ ŽD

SORODNE NOVICE

  • 23.02.2026 | Sodniki
    Slavko Vinčić v Madrid na Real- Benfica
    Po dvaindvajsetem oktobru lani, ko je na Pirenejskem polotoku v 3. krogu ligaškega dela 34. sezone lige prvakov vodil dvoboj Real- Juventus, se Mariborčan Slavko Vinčić ponovno vrača na zelenico drugega največjega španskega in tretjega največjega klubskega stadiona v Evropi (83.186 sedežev). V prestolnici Španije bo član elitne kategorije Uefinih sodnikov imel nov spektakularen evropski večer v najmočnejšem klubskem tekmovanju na zelenici, kjer se bosta v play-offu kvalifikacij za uvrstitev v 71. izdajo osmine finala pomerila Real Madrid in Benfica.
  • 23.02.2026 | Sodniki
    Darko Čeferin v Milano na kontrolo sojenja Inter- Bodo Glimt
    Po 26. oktobru 2022, ko je na Apeninskem polotoku v prestolnici svetovne mode deloval na tekmi skupinskega dela lige prvakov Inter - Viktoria Plzen, se prepoznaven slovenski kontrolor sojenja Darko Čeferin danes ponovno odpravlja k našim zahodnim sosedom. Na povratni tekmi play-offa za uvrstitev za osmino finala 34. sezone lige prvakov Uefinega tekmovanja bo Kranjčan iz Lombardije poročal o sojenju sodniške ekipe iz Španije.
  • 22.02.2026 | Sodniki
    Kontrolorji sojenja na zimskem seminarju v NNC Brdo
    Med soboto in nedeljo je po koncu 4. zimskega seminarja za pomočnike sodnikov in sodnike iz razvojnega programa talentov, na sedežu Nogometne zveze Slovenije potekal tudi glavni zimski seminar za kontrolorje sojenja.
  • 21.02.2026 | Sodniki
    Zimski seminar talentov in pomočnikov v NNC Brdo
    Med četrtkom in soboto je v Nacionalnem nogometnem centru Brdo potekal 4. dvodnevni zimski seminar za del sodnikov in sodnic A liste, sodnike talente in kandidate za program ter za pomočnike sodnikov in sodnic iz A1 in ŽNL A1 liste.
  • 21.02.2026 | Sodniki
    Slovenca na četrtfinale Futsal lige prvakov v Lizbono
    Po tem, ko sta s finalno tekmo na Uefa EP v Futsalu Dejan Veselič in Aleš Perič Močnik uspešno pričela letošnje koledarsko leto, čaka naša sodnika v ponedeljek nov evropski izziv na Portugalskem. V prestolnici najbolj zahodne države celinske evrope bosta Slovenca kot prvi in drugi sodnik na prvi delovni dan tedna sodila prvo četrtfinalno tekmo 25. Futsal lige prvakov, kjer se bosta v velikem mestnem derbiju pomerila Benfica in Sporting.
  • 20.02.2026 | Sodniki
    Video intervju z novim FIFA sodnikom- Mateo Tozan
    V rubriki #spoznaj sodnika# smo opravili video intervju s članom MDNS Koper, ki je najmlajši slovenski mednarodni sodnik. Mateo Tozan iz Škofij, ki prav danes praznuje svoj 29. rojstni dan se na FIFA listi nahaja od leta 2026, potem ko je svetovna nogometne zveza decembra potrdila njegovo uvrstitev na mednarodno listo slovenskih sodnikov.
  • 18.02.2026 | Sodniki
    Obrenović v playoffu lige Europa na Brann Bergen- Bologna
    V drugem največjem norveškem mestu- Bergen, ki leži ob zahodi obali dežele vikingov bo internacionalec iz slovenske prestolnice sodil na prvi tekmi play-offa kvalifikacij za uvrstitev v osmino finala drugega najmočnejšega klubskega tekmovanja (17. izvedba evropske lige), ko se bosta za napredovanje med najboljših šestnajst moštev v ligi Europa pomerila Brann Bergen in italijanska Bologna. 
  • 17.02.2026 | Sodniki
    Tečaj za nove sodnike v Mariboru- 24. februar 2026
    Medobčinsko društvo nogometnih sodnikov Maribor v mestu ob Dravi, ki se lahko pohvali z najstarejšo trto na svetu organizira nov sodniški tečaj za nove kandidate, ki bo na sporedu v torek 24. februarja ob 17. uri v sejni sobi pod severno tribuno na stadionu Ljudski vrt.
  • 15.02.2026 | Sodniki
    Tečaj za nove sodnike v Kranju - 24. februar 2026
    Društvo nogometnih sodnikov Gorenjske Kranj začenja v torek 24. februarja ob 18. uri tečaj za nove potencialne sodnike in sodnice v tretjem največjem slovenskem mestu. V prestolnico Gorenjske, ki leži pod Šmarjetno Goro vabijo kandidate in kandidatke, ki imajo strast do nogometne igre, želijo uveljavljati pravila in objektivno presojati situacije na nogometnih igriščih. Na brezplačnem tečaju pričakujejo udeležence, ki so državljani Republike Slovenije in so stari najmanj 15 let. 
  • 13.02.2026 | Sodniki
    Sodniki na zimskem seminarju v Turčiji
    Med nedeljo in soboto je za 51 elitnih sodnikov in sodnic potekal tradicionalni 22. zimski seminar v turški Antalyi. Na obalnem pasu jugozahodne Anatolije se je tekom glavnega pripravljalnega seminarja izvajal izobraževalni program, kjer so se sodniki seznanili z navodili in najnovejšimi smernicami Evropske nogometne zveze (Uefa).

DELI NA