04.09.2021 | A
Lovrić odločil obračun z Malto

Reprezentanca Slovenije je v Stožicah dobila obračun z Malto. Še za drugo zmago Slovenije v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo je zadel Sandi Lovrić, ki je tik pred koncem prvega polčasa izkoristil najstrožjo kazen. Slovenija je na domačem igrišču še desetič zapored - kar je rekord - ostala neporažena.

KVALIFIKACIJE ZA SVETOVNO PRVENSTVO 2023 - PETI KROG

SLOVENIJA - MALTA 1:0 (1:0)

Stadion Stožice, 4571 gledalcev, sodniki: Treimanis, Gudermanis in Spasjonikovs (vsi Latvija).
Strelec: 1:0 Lovrić (45./11 m).
Rumeni kartoni: Kurtić; Pepe, Satariano, Montebello, Muscat.
Rdeči karton: /.
Slovenija: Oblak, Balkovec, Mevlja, Bijol, Stojanović, Kurtić, Gnezda Čerin, Bohar (od 60. Črnigoj), Lovrić (od 70. Gorenc Stanković), Mlakar (od 60. Zajc), Šeško (od 70. Šporar).
Malta: Bonello, Z. Muscat, Pepe, Shaw, Corbolan (od 46. Camenzuli), Teuma, Caruana (od 79. Pisani), Attard, Dimech (od 58. P. Mbong), J. Mbong (od 73. Gambin), Satariano (od 58. Montebello).

Selektor Kek je pred obračunom z Malto dejal, da je edino, kar šteje, zmaga. To je uspelo njegovim varovancem doseči proti ekipi, ki je šele 177. na lestvici Mednarodne nogometne zveze (Slovenija je 66.) in ki je doslej na sedmih tekmah proti Sloveniji iztržila le en neodločen izid.

Je pa podaljšala niz nepremaganosti na domačih tekmah na rekordnih deset. S tem je prišla do skupno sedmih točk v skupini, Malta ostaja pri štirih. Rusija je po današnji zmagi na Cipru pri 10 točkah. Slovaška bo ob 20.45 v tej skupini gostila Hrvaško.

Kek je opravil nekaj sprememb v primerjavi s Slovaško, tako je v osrčju obrambe namesto Mihe Blažiča začel Jaka Bijol, v zvezno vrsto se je vrnil Jasmin Kurtić, ob njem pa je od začetka zaigral Adam Gnezda Čerin (namesto Mihe Zajca in Lea Štulca). Pred njima so bili Damjan Bohar, Sandi Lovrić in Jan Mlakar, v napadu pa je mesto spet zasedel mladi Benjamin Šeško.

Slovenci so takoj prevzeli (terensko) pobudo, v četrti minuti pa je prvi strel sprožil Damjan Bohar, ki pa je meril previsoko. V 13. minuti je po podaji Petra Stojanovića z desne strani z glavo poskusil Šeško, toda bil malce premalo natančen. Lovrić je bil naslednji, ki je relativno nevarno streljal, v 24. minuti je malteška obramba blokirala njegov strel, tako da se je žoga odkotalila v kot.

V 30. in 31. minuti so dvakrat do strela prišli tudi Maltežani, a tudi oni so bili neuspešni. Zelo nevarno je bilo tudi v 33. minuti, ko je Joseph Mbong poskusil z dobrih 20 metrov, Janu Oblaku je žoga najprej ušla, a jo je nato še zadržal pred golovo črto.

V 36. minuti je sicer ne ravno blesteča slovenska vrsta prav tako prišla do lepe priložnosti, ko je iz bližine poskusil Miha Mevlja, a zadel Zacha Muscata, tako da je ostalo pri 0:0. Enrico Pepe pa je v 43. minuti ob izvedbi kota z leve strani v lastnem kazenskem prostoru naredil prekršek nad Mevljo, glavni sodnik pa je pokazal na belo piko. V 45. minuti je nato Lovrić enajstmetrovko zanesljivo izvedel za 1:0.

Uvod drugega polčasa ni bil posebej razburljiv, precej je bilo raztrgane igre, je pa Kek v 60. minuti malce osvežil ekipi z Miho Zajcem in Domnom Črnigojem. Toda v 65. minuti so se za trenutek Maltežani veselili izenačenja, toda Paul Mbong je bil že pred tem v prepovedanem položaju, tako da je ostalo pri vodstvu Slovencev, ki pa so dobili dodatno opozorilo, saj je bila igra daleč od želene.

V 87. minuti pa so Slovenci prišli do druge najstrožje kazni na tekmi, ko je Cain Attard na levem robu kazenskega prostora spodnesel Zajca, toda v naslednji minuti je nizek strel Andraža Šporarja z bele pike ustavil malteški vratar Henry Bonello.

Tekst: PDo
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 15.04.2026 | A
    Bijolov Leeds boljši od Šeškovega Uniteda
    Na Otoku je slovenski dvoboj pripadel Jaki Bijolu, Žan Vipotnik pa je odločil tekmo z Leicestrom.
  • 07.04.2026 | A
    Vipotnik, Šporar in Šturm še naprej v odlični formi
    Žan Vipotnik je z dvajsetimi zadetki nesporni kralj strelcev v angleškem Championshipu, med strelce pa sta se znova vpisala tudi Andraž Šporar in Danijel Šturm. Aljoša Matko je zatresel mrežo MTK-ja.
  • 01.04.2026 | A
    Odmevi po tekmi s Črno goro
    Slovenska nogometna reprezentanca je končala prvi cikel tekem pod vodstvom novega selektorja Boštjana Cesarja. Izplen po obračunih na Madžarskem in v Črni gori je poraz in zmaga. Kot pravijo v slovenskem taboru, je pri tem precej dobrega, sta pa tekmi pokazali tudi, da bo treba še marsikaj popraviti.
  • 31.03.2026 | A
    S preobratom do zmage v Črni gori
    Slovenska nogometna reprezentanca je v Podgorici na prijateljski tekmi proti Črni gori zmagala s 3:2. Za Slovenijo sta zadela Žan Vipotnik dvakrat in Danijel Šturm, za Črno goro pa obakrat Milutin Ostajić.
  • 31.03.2026 | A
    Slovenci danes s Črnogorci
    Slovenska nogometna reprezentanca bo danes, ob 18. uri, v Podgorici igrala še drugo prijateljsko tekmo v tem ciklu. Po sobotnem porazu na Madžarskem z 0:1 bodo izbranci Boštjana Cesarja proti Črni gori lovili želeno zmago.
  • 30.03.2026 | A
    V Črno goro po zmago
    Slovenska nogometna reprezentanca bo v torek v Podgorici igrala še drugo prijateljsko tekmo v tem ciklu. Po sobotnem porazu na Madžarskem z 0:1 bodo izbranci Boštjana Cesarja proti Črni gori, kamor se odpravljajo danes ob 17.30, lovili želeno zmago.
  • 30.03.2026 | A
    Zagotovi si letno vstopnico za tekme slovenske reprezentance
    Letna vstopnica 2026 vam poleg treh domačih tekem v Uefa ligi narodov zagotavlja tudi udeležbo na junijskem prijateljskem obračun s Ciprom in ženskim spektaklom med Slovenijo in Nemčijo v kvalifikacijah za SP 2027.
  • 30.03.2026 | A
    Junija s Ciprom, vstopnice že v prodaji
    Slovenski selektor Boštjan Cesar se bo prvič predstavil pred domačimi gledalci 4. junija, ko bo Slovenija v Stožicah gostila Ciper. Vstopnice za prijateljsko tekmo so že v prodaji.
  • 29.03.2026 | A
    Odmevi po tekmi z Madžarsko
    Slovenska nogometna reprezentanca je v soboto na Madžarskem opravila prvo tekmo pod vodstvom selektorja Boštjana Cesarja. Po spodbudnem prvem in slabšem drugem polčasu je prijateljski obračun z Madžarsko v Budimpešti izgubila z 0:1, nov preizkus pa Slovence čaka že v torek ob 18.00 v Podgorici proti Črni gori.
  • 28.03.2026 | A
    Minimalni poraz ob debiju Cesarja
    Slovenska nogometna reprezentanca je igrala prvo tekmo pod vodstvom selektorja Boštjana Cesarja. V Budimpešti je na prijateljskem obračunu izgubila proti Madžarski z 0:1 (0:0).

DELI NA