25.03.2023 | U17
Kadeti v izdihljajih srečanja premagali Norvežane

Kadetska reprezentanca Slovenije je odigrala še drugo srečanje elitnega kroga kvalifikacijskega turnirja za evropsko prvenstvo 2023. Varovanci Miša Brečka so se promerili z gostitelji Norvežani in po zadetku tik pred koncem srečanja slavili z 1:0.

ELITNI KROG KVALIFIKACIJSKEGA TURNIRJA ZA EP U17 2023 - DRUGA TEKMA

NORVEŠKA U17 - SLOVENIJA U17 0:1 (0:0)


Kraj: Fredrikstad (Norveška)
Strelci: Obrić (89')
Rumeni kartoni: Obrić (76'), Kutoš (83')
Rdeči kartoni: /
Norveška U17: Sætren - Kvale, Børset, Heredia-Randen, Hammer Kjelsen, Bjurstrøm (od 86' Reitan-Sunde) - Nypan © (od 71' Thorstensen), Nyhammer (od 71' Kjølstad Nyheim), Jatta (od 56' Egeli) - Temesgen Tewelde, Thorvaldsen. Selektor: Jan Peder Jalland
Slovenija U17: Trivunčević - Tomšič (od 46' Sojer), Obrić, Golič ©, Kerin - Veber (od 46' Jelen), Pejičić (od 60' Pejičić), Hrvatin, Bendra - Topalović (od 46' Kutoš), Jakupović (od 87' Karahodžić). Selektor: Mišo Brečko.

Slovenci so odločno krenili tudi v drugi kvalifikacijski obračun elitnega kroga in si že v 7. minuti priigrali prvo priložnost, ko je do strela v kazenskem prostoru domačih prišel napadalec Jakupović, a je njegov poskus zletel mimo vrat čuvaja mreže Norveške. Za tem je sledilo obdobje, ko so si več priložnosti priigrali Norvežani, vendar je bila obramba slovenske izbrane vrste vsakič na mestu. Gostitelji kvalifikacijskega turnirja niso v prvem polačsu zabeležili nobenega strela v okvir vrat Trivunčevića, so si pa zato varovanci Miša Brečka najlepšo priložnost v prvem delu priigrali v sodnikovem dodatku, ko je po napaki domačega vratarja do žoge prišel vezist Pejičić in iz težkega položaja zadel vratnico. Prvi polčas se je končal brez zadetkov.

Varovanci Miša Brečka so tudi v drugi polčas krenili precej odločno in si že v 46. minuti priigrali novo priložnost. Rezervist Kutoš je sprožil z roba kazenskega prostora in vratarju Norveške povzročil kar nekaj dela, a je vseeno ostalo pri začetnem izidu. V 58. minuti pa se je z izjemno obrambo izkazal vratarj slovenske izbrane vrste Trivunčević, ki je ubranil strel Thorvaldsena. V 63. pa je imela Slovenija novo lepo priložnost. Na desni strani sta lepo kombinirala Bendra in Hrvatin, ko je naposled slednji sprožil z roba kazenskega prostora a je vratar Sætren žogo preusmeril v kot. V 83. minuti so imeli Norvežani novo priložnost po tem, ko je rezervist Nyheim preigral vratarja Trivunčevića in žogo poslal proti praznim vratom, tam pa jo skorajda iz golove črte izbil branilec Obrić. Ko je že vse kazalo na remi, pa si je Slovenija v 89. minuti priigrala udarec iz kota. Bendra je v kazenski prostor poslal natančen predložek, kjer je najvišje skočil branilec Obrić in žogo preusmeril v oddaljeni vratarjev kot ter Sloveniji v izdihljajih tekme priboril zmago.

Slovenka kadetska reprezentanca bo zadnjo tekmo elitnega kroga odigrala v sredo, ko se bodo na istem prizorišču ob 17:00 pomerili z našimi južnimi sosedi Hrvati.

Tekst: LD
Foto: NZS

SORODNE NOVICE

  • 18.11.2025 | U17
    Zadnja tekma Portugalcem, tudi Slovenci v elitni krog kvalifikacij
    Kadetska reprezentanca Slovenije, ki si je z zmagama proti Walesu in Lihtenštajnu zagotovila uvrstitev v elitni krog kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2026, je turnir na Portugalskem zaključila s porazom proti domačinom.
  • 17.11.2025 | U17
    S Portugalci za prvo mesto
    Kadetska reprezentanca Slovenije si je z dvema zmagama že zagotovila nastop v elitnem delu kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2026, za konec turnirja na Portugalskem pa jo čaka še dvoboj z gostitelji za prvo mesto skupine.
  • 15.11.2025 | U17
    Kadeti na Portugalskem še do druge zmage
    Kadetska reprezentanca Slovenije je dobila tudi drugo tekmo prvega kvalifikacijskega turnirja za evropsko prvenstvo 2026. Slovenci so bili s 5:0 boljši od Lihtenštajna. Ob dveh golih Deena Okanovića so v polno merili Tai Primc, Tian Nai Koren in Tristan Kotar.
  • 12.11.2025 | U17
    Po uvodni zmagi z istim ciljem tudi proti Lihtenštajnu
    Kadetska reprezentanca Slovenije je kvalifikacijski turnir za evropsko prvenstvo 2026 odprla z zmago proti Walesu, četo selektorja Muamerja Vugdalića pa jutri čaka dvoboj z zasedbo Lihtenštajna.
  • 12.11.2025 | U17
    Kvalifikacijski turnir odprli z zmago
    Kadetska reprezentanca Slovenije je v portugalski Albufeiri dobila prvo tekmo kvalifikacijskega turnirja za evropsko prvenstvo 2026. Slovenci so z goloma Mihe Matjašeca in Davida Jereba z izidom 1:2 premagali Valižane.
  • 10.11.2025 | U17
    Na Portugalskem uvodoma proti Valižanom
    Kadetska reprezentanca Slovenije z jutrišnjo tekmo proti Walesu začenja prvi kvalifikacijski turnir za evropsko prvenstvo, ki ga bo maja in junija prihodnje leto gostila Estonija.
  • 03.11.2025 | U17
    Kadetska reprezentanca na Portugalsko
    Kadetsko reprezentanco Slovenije sredi novembra čaka prvi kvalifkacijski turnir za nastop na evropskem prvenstvu 2026. Četa selektorja Muamerja Vugdalića se odpravlja na Portugalsko.
  • 11.10.2025 | U17
    Slovenija boljša tudi na drugi tekmi z Albanijo
    Kadetska izbrana vrsta Slovenije je v Tirani dobila tudi drugo pripravljalno srečanje z albanskimi vrstniki. Četa selektorja Muamerja Vugdalića je slavila z 0:3.
  • 09.10.2025 | U17
    Slovenci dobili prvi dvoboj z Albanci
    Kadetski reprezentanci Albanije in Slovenije sta v Tirani odigrali prvo od dveh pripravljalnih tekem, z izidom 1:3 so jo dobili slovenski upi.
  • 30.09.2025 | U17
    Dvakrat z Albanijo
    Kadetska reprezentanca Slovenije, ki se je pred dnevi v Radencih dvakrat merila s slovaškimi vrstniki, bo oktobra v sklopu priprav na kvalifikacijski turnir odigrala še dve preizkušnji. Slovenci se odpravljajo v Albanijo.

DELI NA