FOTO + IZJAVE: Irke zbranejše in učinkovitejše
Anja Milenkovič in soigralke imajo recept za Irke
»V Velenju smo že igrale, in vsakič je bila dobra podpora. Tudi danes računam na to. Že večkrat se je izkazalo, koliko nam ta podpora v težkih trenutkih pomeni. Tudi proti Nemčiji je bilo tako.«
28.10.2013 | Ženska A
Republika Irska je slovenska priložnost
»V prvi fazi je potrebno dvigniti moralo. Ob tem je treba priznati, da so pač Nemke razred zase v Evropi za vse reprezentance, ne le za nas. Mi moramo priložnosti za točke iskati na drugih tekmah. Taka idealna priložnost bo že v sredo, ko igramo v Velenju.«
26.10.2013 | Ženska A
FOTO + VIDEO: Pred skoraj 2000 gledalci pravi nogometni spektakel
»Vedeli smo, da so Nemke najboljša ekipa v Evropi in da jim bomo težko parirali. V zadnjih treh dneh smo se dobro pripravile na obračun. Danes smo dale svoj maksimum, se pa je potrdilo, da so Nemke boljše igralke in prave profesionalke. Ta tekma je tudi dobra šola za povratno srečanje.«
Nemke premočne
V drugem polčasu so Nemke zgolj potrdile zanesljivo in visoko zmago, potem ko so se med strelke vpisale Fatmire Bajramaj (62.), Mittagova (65.), Šašićeva (66.), Lena Gössling (85., 87.) in Alexandra Popp (90.).
25.10.2013 | Ženska A
"Navijamo za zdravo srce in Slovenke!"
»Vabim vse slovenske ženske, da več časa posvetijo več pozornosti svojemu zdravju in srcu. Ni za zanemariti, da kar 54% žensk v sodobnem svetu umre ravno zaradi težav s srcem in ožiljem, predvsem pa je to v razvitem svetu, torej tudi v Sloveniji,« opozarja Zalar.
24.10.2013 | Ženska A
FOTO in VIDEO: Odločno na Nemke, trenirale v Kopru
»Čaka nas nova kvalifikacijska tekma, vemo pa, kdo so naše tekmice. Že res, da velja ta obračun za velik spektakel, a ga skušamo z igralkami razumeti kot vsak prejšnji. Zelo dobro treniramo, strokovni štab nas je dobro pripravil. Veselimo se srečanja in komaj čakamo, da se začne. Tudi mi imamo svojo računico. Nemke bi radi prisili, da se bodo morale maksimalno potruditi.«
Žgančeva odločila derbi, vrnitev Golobove, podaja Begićeve
V dresu Leobna je v 80. minuti vstopila v igro in v 82. minuti že zabila za 2:0. S podajo se je izkazal še Pamela Begić, do nove zmage pa je prišla tudi Dominika Čonč.
Na priprave tudi Mori in Sevšek, Zverova Nemke pozna
Uvodni trening je bil nekoliko lažje narave, danes bo intenzivnost že večja, nato računa tudi Zverova: »Danes začnemo z intenzivno pripravo na tekmice, v naših mislih pa je Nemčija.«
23.10.2013 | Ženska A
S spoštovanjem nad Nemke, proti Irkam šteje zmaga
»To je zasedba, s katero se lahko enakovredno kosamo! Gostje so favoritinje, saj so višje rangirane na lestvici Fife. A sem prepričana, da jih lahko premagamo. Da le odigramo tako, kot znamo,« optimizma ne manjka članici graškega Sturma.
22.10.2013 | Ženska A
"Privilegij je igrati z eno najboljših reprezentanc na svetu!"
Slovenke, vodi jih selektor Damir Rob, se bodo 26. t.m. pomerile z Nemčijo, 30. t.m. pa še z Republiko Irsko. Nemke prihajajo v Koper, Irke pa v Velenje. Slovenija je kvalifikacije začela z zmago na Slovaškem (1:3).
15.10.2013 | Ženska A
Benak in Čonč do zmag, vrnitev kapetanke
Mateja Zver je z ekipo Thora doživela poraz v ligi prvakinj, z 1:2 je doma klonila proti ruski vrsti iz Krasnogorska. Slovenska reprezentantka je odigrala vseh 90 minut.
11.10.2013 | Ženska A
Znan kader za Nemčijo in Republiko Irsko
V tem mesecu se bodo doma predstavile dvakrat – 26.10. ob 15.45 bodo v Kopru gostile Nemke, v Velenju pa 30.10. ob 17. uri še zasedbo Republike Irske. Zbor igralk in vodstva je v sredo, 23.10.
09.10.2013 | Ženska A
Debi Benakove, poškodba Milenkovičeve, Zverova v ligi prvakinj
Na Madžarskem je v dresu Ferencvarosi Torna Cluba debitirala Manja Benak. V ZDA še naprej blesti Pamela Begić, ki je prispevala rvi zadetek za svojo univerzo na gostovanju proti Auburnu. Ob tem se je Begićeva poškodovala, diagnoza pa še ni znana.
26.09.2013 | Ženska A
Slovenke odlično začele na Slovaškem
Varovanke Damirja Roba so si z zadetki Anje Milenkovič, Andreje Nikl in Mateje Zver priigrale tri dragocene točke.
Slovenke odločno nad Slovakinje
»Odločno gremo po zmago. Slovakinje so tekmec po meri, pozorni pa moramo biti na njihove napadalke, ki pa jih, v to sem prepričana, lahko ustavimo,« pravi branilka Anisa Rola, Manja Benak pa dodaja: »Dobro smo fizično pripravljene. Čeprav nismo v popolni zasedbi, računamo na vsaj točko. Naš plus pa mora biti dobra kolektivna igra, kjer mora biti čim manj individualnih napak.«
25.09.2013 | Ženska A
"Majhnost ni ovira, imamo ekipo!"
»V igri je 30 točk. Vsi začenjamo u ničle. Želja je odigrati boljše kot v prejšnjih kvalifikacijah za SP. Zavedamo se kvalitete reprezentanc v skupini in kljub temu, da smo bili v predzadnjem bobnu za žreb KV SP bi bilo lepo presenetiti nekatere ekipe, ki so po rangu bistveno višje uvrščene. Zelo nehvaležno je pa napovedovati vnaprej za kaj bo to zadostovalo.«
23.09.2013 | Ženska A
Po uspehu na Islandiji lačna uspehov z reprezentanco
»Dobili smo nekaj oddiha, sama ga bom izkoristila za reprezentanco. Potem se začnemo pripravljati na tekmo lige prvakinj, kjer igramo proti ruski zasedbi FK Zorky Krasnogorsk. Rusinje so bile lani tekmice našega sedanjega prvaka Stjarnana, ki ga je izločil z 0:0 in 3:1. Nekaj informacij o Rusinjah imamo, pa tudi sama sem z njimi igrala v dresu Teleing Pomurja. Sama pa sem potiho le upala, da se bomo pomerile z Arsenalom.«
Slovenke zbrane, v četrtek proti Slovaški
Prav Slovakinje so prve slovenske tekmice, 26.9. se bodo varovanke Damirja Roba v mestu Senec pomerile z domačinkami.
17.09.2013 | Ženska A
Anja Milenkovič zadela za zmago, Zverova končala sezono
Prav tako je zaradi poškodbe počivala Lucija Mori, katere ekipa Carinthians Soccer je izgubila v gosteh. Do zmage je vnovič prišel Sturm, za katerega se je še drugič zapored med strelke vpisala kapetanka reprezentance Anja Milenkovič. Do 60. minute je igrala tudi Urška Žganec. Četrto zmago v petih tekmah je vknižil Leoben Natalije Golob, ki je bil s kar 8:0 boljš od Baugartna.