Slovenski reprezentant Zlatan Ljubijankič zapušča Omiyo Ardijo, saj bo v novi sezoni nosil dres japonskega podprvaka Urawo Reds.
12.12.2014 | A
Katanec ocenil reprezentančno leto 2014
Slovenski selektor Srečko Katanec je na današnjem druženju s sedmo silo ocenil reprezentančno leto 2014 in opozoril na nekatere neresnice, ki se pojavljajo v posameznih medijih. Prisotne je nagovoril tudi predsednik Nogometne zveze Slovenije, Aleksander Čeferin, ki je izrazil zadovoljstvo nad začetkom gradnje Nacionalnega nogometnega centra Brdo.
11.12.2014 | NZS
Zbrani so se z minuto spomnili tudi pred dnevi preminulega Viktorja Maurerja, dolgoletnega trenerja in sekretarja MNZ Celje.
04.12.2014 | NZS
Izvršni odbor razpisal volitve 2015
V četrtek se je na svoji 26. seji sestal izvršni odbor Nogometne zveze Slovenije, ki je v skladu s Statutom NZS razpisal volitve za predsednika Nogometne zveze Slovenije.
Nogometne legende na košarkarskem All-Starsu v Stožicah
Na letošnjem košarkarskem All-Starsu, ki bo potekal 28. decembra v Stožicah, bo »zlata generacija« slovenske nogometne reprezentance pod vodstvom selektorja Srečka Katanca preverila formo košarkarskih legend. Spektakel je zagotovljen!
03.12.2014 | A
Slovenska reprezentanca zaključila z letom atraktivnih nasprotnikov
Slovenska nogometna reprezentanca je opravila s tekmovalnimi obveznostmi za leto 2014. Sezona je bila dolga in naporna, saj so se naši fantje pomerili s številnimi selekcijami največjega formata.
03.12.2014 | Pokal Pivovarna Union
Pokal Slovenije: Maribor zadnji polfinalist
Nogometaši Maribora so na povratni četrtfinalni tekmi Pokala Slovenije s 4:2 (1:1) premagali Krko in se prebili v polfinale tekmovanja, kjer so že Domžale, Celje in Luka Koper.
03.12.2014 | U17
U-17: V Elitnem krogu kvalifikacij skupaj z branilci naslova
V švicarskem Nyonu je bil danes na sporedu žreb Elitnega kroga kvalifikacij za EP U-17 2015. Ples kroglic je Sloveniji namenil skupino 6, v kateri domujejo še Angleži, Romuni in Norvežani. Slovenska reprezentanca se je ob tem seznanila tudi z nasprotniki v kvalifikacijah za EP U-17 2016.
03.12.2014 | Futsal AA
Slovaki boljši tudi v drugo
Slovenija je v prvem polčasu igrala bolje kot včeraj. Gostitelje je trikrat rešil vratar, ki je obranil tudi izjemen strel Čujca, Denis Totoškovič. Zapravljeno pa so Slovaki vnovič kaznovali – v 18. minuti je na 2:1 povišal Gabor.
02.12.2014 | Pokal Pivovarna Union
Pokal Slovenije: Maribor in Krka za zadnjo polfinalno vstopnico
Zadnja tekma Pokala Slovenije za leto 2014 bo na sporedu v sredo v Ljudskem vrtu, ko se bosta ekipi Maribora in Krke pomerili še za zadnjo prosto polfinalno vstopnico. V prednosti so vijoličasti, ki so prvo tekmo na Portovalu dobili z 2:1.
02.12.2014 | Futsal AA
Oslabljena Slovenija klonila na Slovaškem
V 24. minuti je bila Slovenija blizu prvemu zadetku. Z desne strani je prodrl Fetić, a je bil Gašparovič še enkrat več na mestu. Med 25. in 32. minuto je krepko oslabljeno vrsto Slovenije reševal Puškar, v 34. pa je klonil tudi on. Tomáš Drahovský ga je vešče obšel in povišal na 3:0.
29.11.2014 | Futsal AA
Reprezentanca odhaja na Slovaško
V reprezentanco se vrača Kristjan Čujec, ki je imel težave s kolenom.
29.11.2014 | Pokal Terme Olimia
Znani udeleženci finalnega turnirja pokala Terme Olimia
Od tekmovanja so se poslovili aktualni prvaki FC Litija. Na prvi tekmi so jih kozli ugnali z 8:2, tokratna tekma pa se je končala s 3:3.
28.11.2014 | NZS
Čeferin in Zavrl na sedežu FIFA
Predsednik NZS, Aleksander Čeferin in generalni sekretar, Aleš Zavrl, sta se v četrtek na povabilo predsednika FIFA, Josepha S. Blatterja, mudila na sedežu Mednarodne nogometne zveze (FIFA) v Zurichu.
27.11.2014 | A
Lestvica FIFE: Slovenija na 45. mestu
Slovenska nogometna reprezentanca je doživela padec na lestvici Mednarodne nogometne zveze (FIFA), s 36. je nazadovala na 45. mesto. V vodstvu je Nemčija pred Argentino in Kolumbijo, od slovenskih tekmecev v kvalifikacijski skupini za nastop na evropskem prvenstvu v Franciji leta 2016 pa je najvišje uvrščena Švica, ki je na 12. mestu.
26.11.2014 | Ženska A
LEGIONARKE: Begičeva v ZDA v četrtfinalu, Benakova drugič v sezoni
Ta vikend bodo vnovič na delu igralke v Italiji (Kristina Erman, Kaja Jerina, Ines Špelič). V Avstriji je sezone konec, nadaljuje se marca 2015.
23.11.2014 | 2. SNL
2. SNL: Krško na odmor z lepo prednostjo
Slovenski drugoligaši so zaključili s tekmovalnimi obveznostmi za leto 2014. Na vrhu prvenstvene lestvice bo prezimilo Krško, ki je na zaostali tekmi 14. kroga premagalo Šenčur. Po slabšem začetku sezone so dobro izhodišče ujeli tudi Dobljani, ki so se z zmago nad Tolminom približali drugouvrščenemu Triglavu na tri točke. Prvenstvo se nadaljuje 15. marca s tekmami 16. kroga.
21.11.2014 | Futsal AA
Selektor Dobovičnik obelodanil seznam za gostovanje na Slovaškem
Na čakanju so Žiga Vidič (KMN Puntar), Matej Fideršek (RE/MAX Maribor), Dani Vulikič (KMN Oplast Kobarid) in Jure Kordiš (ŠD Extrem).
20.11.2014 | U19
Slovenke v boj brez bele zastave
Prav tako je jasno, da bo kvalifikacije U19 za leto 2016 gostila Slovenija oz. Nogometna zveza Slovenije. Na sporedu bodo septembra, poleg Slovenk bodo v skupini 10 igrale še ekipe Bolgarije, Rusije in Republike Irske.
19.11.2014 | Pokal Pivovarna Union
Pokal Slovenije: Prvi polčas vijoličastim
Zaostala četrtfinalna tekma Pokala Slovenije se je končala po željah Mariborčanov, ki so premagali Krko na Portovalu z 2:1 (1:1). Povratni obračun bo 3. decembra v Ljudskem vrtu.