16.03.2022 | U21
Znana mlada reprezentanca za tekmi s Kosovim

Slovenska reprezentanca do 21 let v zaključku marca nadaljuje s kvalifikacijami za evropsko prvenstvo 2023. Varovanci Milenka Aćimovića se bodo dvakrat pomerili s Kosovim. Prva tekma bo 25. marca ob 18.00 v Prištini, povratna pa 29. marca ob 16.00 v Celju.

»Kosovo je zelo zahtevna, tekmovalna ekipa, kar je dokazala tudi z zadnjo zmago nad Albanijo. Velika večina reprezentantov igra v tuji, tako da razpolagajo z mednarodnimi izkušnjami. Jasno je, da nas čaka težka tekma, tako da bomo morali pokazati dobro igro, če želimo vknjižiti pomembne točke,« pred naslednjo kvalifikacijsko preizkušnjo pravi Milenko Aćimović, ki je temeljito analiziral tudi slovenske predstave v prvem delu kvalifikacij.

Po selektorjevem mnenju je Slovenija v preteklem letu igrala dober nogomet, a pustila nekaj dragocenih točk predvsem na gostovanjih. »Na domačem terenu smo dosegli kar šest od sedmih zadetkov v kvalifikacijah. V gosteh smo sicer pustili dober vtis, a nam manjkajo doseženi goli in posledično točke. To želimo popraviti že na Kosovem, kjer moramo biti bolj samozavestni in učinkoviti v zaključku akcij

Aćimović ostaja zvest jedru reprezentance, ki se je oblikovalo v prvem delu kvalifikacij. Na tekmah s Kosovim bo zaradi poškodbe pogrešal enega izmed nosilcev igre, Tamarja Svetlina. »Svetlin se je pokazal kot ključni igralec v tej generaciji. Škoda, ker ga ne bo zraven, vendar je to sestavni del športa. Želim mu hitro okrevanje, ob tem pa sem prepričan, da ga bodo ustrezno nadomestili ostali fantje, ki čakajo na svojo priložnost

V mlado slovensko reprezentanco se po daljši odsotnosti zaradi poškodbe vračata Nik Prelec in Benjamin Markuš. Prvi reprezentančni vpoklic v selekcijo do 21 let so prejeli Aljaž Antolin, Mitja Ilenič in Tio Cipot, medtem ko se je strokovnem štabu pridružil trener Darko Karapetrović.

Slovenija z osmimi točkami na računu trenutno zaseda četrto mesto v skupini G, kjer vodi Češka pred Anglijo in Albanijo. Kosovo je peto, brez točk pa Andora.

Seznam vabljenih igralcev:

Tekst: MKo
Foto: m24.si

SORODNE NOVICE

  • 25.03.2025 | U21
    Tesen poraz v dvoboju s Finsko
    Mlada reprezentanca Slovenije se je v sklopu priprav v Turčiji pomerila še s Finsko in v čvrstem dvoboju doživela tesen poraz. Finci, ravno tako udeleženci junijskega evropskega prvenstva, so do zmage prišli z golom Niklasa Pyyhtiäje.
  • 24.03.2025 | U21
    Jutri še s Finsko
    Mlada reprezentanca Slovenije bo priprave na turških tleh zaključila s pripravljalno preizkušnjo proti Finski, še eno udeleženko junijskega evropskega prvenstva.
  • 21.03.2025 | U21
    Mladi Slovenci so se merili z Ukrajinci, selektor Razdrh zadovoljen z videnim
    Mlada reprezentanca Slovenije se je v turški Antalyji merila z Ukrajino. Redni del pripravljalnega srečanja se je po golu Tjaša Begića končal z izidom 1:1, Slovenci pa so po izvajanju kazenskih udarcev prišli do zmage.
  • 21.03.2025 | U21
    Danes prvič pod taktirko novega selektorja
    Reprezentanca Slovenije do 21 let bo danes odigrala uvodno od dveh preizkušenj v sklopu priprav v Turčiji. Ukrajinci bodo prvi nasprotniki Slovencev, ki jih bo v vlogi selektorja prvič vodil Andrej Razdrh.
  • 11.03.2025 | U21
    Razdrhov prvi seznam za priprave v Turčiji
    Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let se v luči prihajajočega evropskega prvenstva odpravlja na prvi del priprav v Turčijo, kjer bo odigrala pripravljalni tekmi z Ukrajino in Finsko. To bosta tudi prvi tekmi pod vodstvom novega selektorja mlade izbrane vrste, Andreja Razdrha.
  • 11.02.2025 | U21
    Andrej Razdrh novi selektor mlade reprezentance
    Izvršni odbor Nogometne zveze Slovenije je na svoji 2. seji potrdil Andreja Razdrha za novega selektorja slovenske reprezentance do 21 let.
  • 06.02.2025 | U21
    Mladi Slovenci z Nizozemsko, Norveško, Izraelom in BiH
    Reprezentanca Slovenije do 21 let se bo v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2027 merila z Nizozemsko, Norveško, Izraelom ter Bosno in Hercegovino, je odločil današnji žreb.
  • 28.12.2024 | U21
    Mitja Ilenič: Na evropsko prvenstvo ne gremo samo sodelovat
    Mitja Ilenič je na osmih kvalifikacijskih tekmah odigral vseh 720 minut in bil eden od ključnih nogometašev čete Milenka Aćimovića pri pohodu na prvo mesto v kvalifikacijski skupini, s čimer se je slovenska reprezentanca uvrstila na evropsko prvenstvo za nogometaše do 21 let.
  • 03.12.2024 | U21
    Slovenija na Euru z Anglijo in Nemčijo
    Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let, ki jo vodi Milenko Aćimović, bo na evropskem prvenstvu 2025 na Slovaškem igrala v skupini B skupaj z branilko naslova Anglijo, Nemčijo in Češko. Tako je odločil žreb v Bratislavi.
  • 02.12.2024 | U21
    Mlada reprezentanca v pričakovanju žreba
    Slovenska izbrana vrsta do 21 let bo prihodnje poletje nastopila na evropskem prventstvu, ki bo potekalo na Slovaškem. Mlada reprezentanca se je na zaključni turnir najboljših v Evropi do 21 let prvič uvrstila preko kvalifikacij. Žreb skupin bo na sporedu v torek.

DELI NA