Zmaji v Helsinkih do nove evropske zmage

Nogometaši Olimpije se veselijo še druge zmage v letošnji izvedbi UEFA Konferenčne lige. Zmaji so bili z goloma Marka Bresta in Petra Agbe boljši od finskega kluba HJK.

UEFA KONFERENČNA LIGA - TRETJI KROG

HJK - OLIMPIJA LJUBLJANA 0:2 (0:0)

Mestni stadion, sodniki: Jones, Bennett, Robathan (vsi Anglija).
Strelca: 0:1 Brest (57.), 0:2 Agba (68.).
HJK: Nijhuis, O'Shaughnessy, Toivio, Antzulas (od 71. Plange), Pallas, Kanelopulos, Kökcü (od 71. Lingman), Ylitolva (od 71. Bande), Hostikka (od 71. Lyons-Foster), Erwin, Möller (od 84. Tanaka).
Olimpija: Vidovšek, Lasickas, Pedreno, Ratnik, Sualehe, Agba, Pinto (od 75. Thalisson), Brest (od 75. Govea), Boultam (od 80. Blanco), Kojić (od 46. Muhamedbegović), Durdov (od 90. Ristić).
Rumeni kartoni: Ylitolva, Bande, Lyons-Foster, Toivio; Brest, Lasickas.
Rdeči karton: /.

Ljubljanska ekipa je po porazu v Heidenheimu in zmagi proti LASK-u v Helsinkih lovila drugi paket treh točk. Tega je tudi ujela, potem ko je tekmeca po mirnejšem prvem polčasu strla v drugem z goloma Marka Bresta in Petra Agbe.

Strateg Olimpije Victor Sanchez je obračun na podlagi z dotrajano umetno travo začel s precej spremenjeno začetno enajsterico v primerjavi s prejšnjimi tekmami, v eno menjavo je bil tudi prisiljen, ker se je pred dnevi težje poškodoval napadalec Pedro Lucas. Kljub vsemu je ljubljanska zasedba, ki je po Transfermarktu nekoliko vrednejša od finske, odločneje začela, a v prvih 25 minutah ne ena ne druga ekipa v napadu nista pokazali veliko, priložnosti praktično ni bilo.

V 28. minuti je Marko Brest vendarle prišel do strela, a meril preveč po sredini. Precej nevarneje je bilo v 42. minuti, ko je David Sualehe s slabo podajo podaril žogo Leeju Erwinu, ki je nevarno meril, a je Matevž Vidovšek žogo odbil, do te je prišel Liam Möller, a je ljubljanski vratar tudi njegov poskus ustavil. V sodniškem dodatku je bil nevaren še Miska Ylitolva, a je bil malce premalo natančen.

Po dokaj mirnem začetku drugega polčasa pa je Olimpija v 57. minuti povedla s svojim drugim strelom na tekmi. Justas Lasickas je prestregel žogo, jo slabih 20 metrov pred golom tekmeca prepustil Marku Brestu, ki je zadel za 1:0.

Enajst minut pozneje je Olimpija vodila že z 2:0. Ljubljančani so izpeljali lepo akcijo, na koncu je Brest prepustil žogo Petru Agbi, ki je nato matiral nezanesljivega Thijmena Nijhuisa. V 82. minuti so gosti dosegli še en zadetek, po lepi podaji Agbe je domačega vratarja matiral Jordi Govea, a je bil v nedovoljenem položaju. Šest minut pozneje so bili Finci po dolgem času nevarni, na golovi črti pa je izbil Lasickas.

Olimpija, ki je tokrat igrala celo brez nekaterih nosilcev igre, kot sta Raul Florucz in Agustin Doffo, bo v četrtem krogu 28. novembra gostila severnoirski Larne, v petem bo 12. decembra gostila Cercle Brugge, v šestem pa bo 19. decembra gostovala pri Jagiellonii Dušana Stojinovića. V UEFA Konferenčni ligi igra 36 klubov, prvih osem ekip se bo uvrstilo neposredno v osmino finala, še 16 klubov pa se bo nato merilo za dodatnih osem mest v osmini finala. Preostali bodo končali tekmovanje.

Tekst: STA/PDo
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 16.07.2025 | Prva liga Telemach
    Pred tekmo: Olimpija - Mura
    Olimpiji se uvod v sezono ni posrečil, zmaji pa bodo rane po spodrsljaju v Kazahstanu celili v ligaškem obračunu z Muro. Sobočani so pomladili ekipo, v Stožicah pa doslej še niso slavili zmage.
  • 15.07.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Poraz v Kazahstanu
    Gostovanje v Kazahstanu se ni razpletlo po načrtih slovenskih predstavnikov. Mreža Olimpije se je že v prvem polčasu dvakrat zatresla, zmaji pa zaostanka v nadaljevanju niso uspeli izničiti in se poslavljajo od kvalifikacij za UEFA Ligo prvakov.
  • 13.07.2025 | Mednarodna tekmovanja
    V Kazahstan z jasnim ciljem
    Nogometaši Olimpije si v Stožicah niso uspeli priigrati rezultatske prednosti, za napredovanje v drugi krog kvalifikacij UEFA Lige prvakov pa bodo morali slaviti v Kazahstanu.
  • 11.07.2025 | Prva liga Telemach
    Iz Olimpije v Bravo
    Aldin Jakupović je iz Olimpije prestopil v Bravo. Devetnajstletni napadalec je s Šiškarji podpisal dveletni dogovor, sodelovanje pa se lahko še podaljša.
  • 08.07.2025 | Mednarodna tekmovanja
    V Kazahstan z remijem
    Olimpija je evropsko sezono odprla z remijem. Kazahstanci so v Ljubljani sicer povedli, a so slovenski prvaki prek Pinta nato poravnali izid.
  • 07.07.2025 | Mednarodna tekmovanja
    Zmaji odpirajo novo sezono
    Nogometaši Olimpije s tekmo prvega kroga kvalifikacij UEFA Lige prvakov odpirajo sezono 2025/26. Nasprotnik slovenskih prvakov je kazahstanski Kairat.
  • 02.07.2025 | Prva liga Telemach
    Olimpija do zmage v generalki
    Nogometaši Olimpije so v generalki pred začetkom sezone premagali sofijski CSKA. Bravo je v 70 minut dolgi preizkušnji klonil pred zagrebškim Dinamom, Celje pa je po preobratu izgubilo s Čukaričkim. Mura je bila poražena v dvoboju z Ružomberokom.
  • 01.07.2025 | Prva liga Telemach
    Radomljani remizirali z Dinamom, Olimpija napolnila mrežo Vllaznie
    Nogometaši Radomelj so v pripravljalni tekmi remizirali z zagrebškim Dinamom, Olimpija pa je bila v Šiški boljša od albanske Vllaznie.
  • 28.06.2025 | Prva liga Telemach
    Ananou in Dajčar nova člana Olimpije
    Zmaji so predstavila še dva nova obraza, ljubljanski Olimpiji sta se pridružila Frederic Ananou in Matevž Dajčar. 
  • 21.06.2025 | Prva liga Telemach
    Koper do visoke zmage, uspešna tudi Olimpija
    Koprčani so na Kodeljevem napolnili mrežo makedonske Škendije, Olimpija pa je v drugem polčasu strla odpor Vardarja. Mura je prišla do tesne zmage v obračunu z Mozirjem, Domžalčani pa so po preobratu v drugem polčasu izgubili z banjaluškim Borcem.

DELI NA