10.02.2020 | A
Zajc in Korun med asistenti

Reprezentanti so zakorakali v drugi mesec leta 2020. V minulem tednu ni bilo novih zadetkov, sta pa svojo statistiko obogatila Uroš Korun in Miha Zajc, ki sta se znašla v vlogi asistentov.

Josip Iličić je z Atalanto gostoval pri nekdanjem klubu in iz Firenc odnesel poln izplen. Gostje so po preobratu slavili z 1:2, Iličić se tokrat ni vpisal v statistiko, je pa odigral vseh 90 minut. Atalanta se z 42 točkami nahaja na četrtem mestu Serie A. Jasmin Kurtić je s Parmo gostil tretji Lazio in doživel tesen poraz. Tudi Belokranjec je vknjižil novih 90 minut igre. Nove odmevne zmage se veselijo v taboru Lecceja. Južnjaki so izkoristili bledo formo Napolija, ki so ga s 3:2 premagali sredi Neaplja. Žan Majer je igral do 68. minute, ko so gostje že vodili z 1:2. Empoli se je v 23. krogu Serie B veselil druge zmage v nizu, Jure Balkovec je pri uspehu v dvoboju s Cittadello odigral vseh 90 minut.

Jan Oblak je po porazu v mestnem derbiju z Realom zaklenil svoja vrata in Atleticu pomagal do domače zmage nad Granado. Srečanje z Andaluzijci je z golom v šesti minuti tekme odločil Correa. Madridčani so se z deseto zmago vrnili na četrto mesto. Oblak je v španskem prvenstvu še 11. to sezono zaklenil svoja vrata, izkazal pa se je tudi z obrambo v 72. minuti, ko je Robertu Soldadu preprečil izenačenje.

Rene Krhin je s klopi spremljal torkov poraz s PSG-jem, na sobotni tekmi z Dijonom pa je v igro vstopil v 91. minuti. Srečanje se je končalo z delitvijo točk, Nantes je zadetek za izenačenje na 3:3 dosegel zgolj nekaj sekund po vstopu Krhina. "Kanarčki" se po 24 krogih nahajajo na 12. mestu lestvice.

Tim Matavž se je z gostovanja pri nekdanjem klubu vrnil praznih rok. Vitesse je pri Groningenu doživel minimalen poraz, Matavž je igral do 71. minute. Bolje je šlo Twenteju Harisa Vučkića, ki je ob domači zmagi v dvoboju s Sparto (2:0) odigral celotno srečanje. Twente je skočil na 12. mesto, Vitesse ostaja šesti.

Andraž Šporar še čaka na strelski prvenec v dresu Sportinga, ki je bil z 2:1 boljši od Portimonenseja. Ljubljančan je še drugič zapored zaigral od prve minute in vnovič odigral vseh 90 minut, v drugem polčasu pa je bil vpleten pri avtogolu gostov, ki je Lizbončanom prinesel tudi dragoceno zmago. Zeleno-beli so se s tremi točkami vrnili na tretje mesto lestvice.

Miha Zajc ob ligaškem remiju Fenerbahčeja in Alanyasporja ni dobil priložnosti za dokazovanje, je pa Šempetrčan med tednom prvič po daljšem obdobju odigral celotno tekmo. Fenerbahče je bil v četrtfinalu pokalnega tekmovanja z 0:3 boljši od Kirklarelisporja. Zajc je v 52. minuti podal za zadetek Ekicija. Amedej Vetrih je konec tedna ostal brez gostovanja v Izmirju, saj je bila tekma med Göztepejem in Rizesporjem odpovedana.

Piast Uroša Koruna je v nogometno pomlad zakorakal s skalpom Zaglebie Lubina. Izkušeni Štajerec je v 78. minuti podal za drugi zadetek gostiteljev. Piast je s 34 točkami šesti.

Petar Stojanović je z Dinamom izgubil pokalni derbi z Rijeko, ki je bila na domači Rujevici boljša z golom Čolaka. Zagrebčani so se v zmagovalne tirnice vrnili v državnem prvenstvu. Brez pomoči Stojanovića, ki je odigral celotno pokalno tekmo, so bili z 2:0 boljši od Gorice, z novo zmago pa so ohranili 12 točk naskoka pred Hajdukom.

Ferencvaroš je v mestnem derbiju s Honvedom iztržil točko, dvoboj ni ponudil zadetkov, Miha Blažič pa je igral od prve do zadnje minute. Aktualni prvak ima pred drugim Fehervarjem tri točke naskoka.

Vid Belec in soigralci po končanem tednu nimajo pretiranih razlogov za zadovoljstvo. APOEL je v lovu na vodilni Anorthosis ostal brez dragocenih točk, saj se je med tednom z vodilno ekipo lige razšel brez zadetkov, v soboto pa je prejel bolečo zaušnico AEK-a. Belec je klonil po pol ure igre, rezultat pa se v nadaljevanju tekme ni več spremenil. Aktualni ciprski prvak za vodilno ekipo prvenstva zaostaja za pet točk.

Adam Gnezda Čerin ni dobil priložnosti ob minimalni zmagi Nürnberga, ki je bil z 0:1 boljši od Osnabrucka.