29.03.2022 | WU17
Z zmago ostale v elitni Ligi A

Dekliška kadetska reprezentanca si je z zmago proti Kosovu (1:3) zagotovila mesto v elitni evropski nogometni druščini v Ligi A. Po zaostanku 1:0 so varovanke selektorice Tine Kelenberger režirale preobrat in na koncu slavile s 3:1. Gole so dosegle Katjuša Kern, Maša Osojnik in Zara Kramžar.

S tremi točkami so naše nogometašice zasedle 3. mesto in si zagotovile obstanek, napredovanje na EP pa si je zagotovila Nemčija, ki je s 3:2 premagala Avstrijo.

KVALIFIKACIJE ZA EURO 2022
KOSOVO – SLOVENIJA 1:3
(1:0)
Zahir Pajaziti Stadium (Kosovo). Sodnice: Diakow (POL), Bukarowicz (POL),  Lejear (BEL), De Cremer (BEL).
Strelke: 1:0 Gashi (38./11m), 1:1 Kern (50.), 1:2 Osojnik (75.), 1:3 Kramžar (85./11m).
Rumeni kartoni: Kramžar, Poje Mihelič, Krmelj, Podbevšek, Ramaja, Shabani, Qorri, Alija, Racaj, Kreshnike,
Rdeč karton: /
Slovenija:  Vidrih (Ferk od 90.), Šoštarič, Testen, Podbevšek (Balažic od 46.), Poje Mihelič (Madon od 80.), Osojnik, Dasovič Ravnik, Rakovec, Vilčnik, Kern (Krmelj od 90.), Kramžar (Kartuš od 90.)
Kosovo: Demiri, Bytyqi, Ramaja (Qorri od 77.), Racaj (Shabani od 90.), Raci, Paqarizi, Berisha, Musliu (A. Shabani od 52.), Alija, Bashaj, Gashi (Grainca od 90.)

Naši ekipi bi remi ali zmaga zagotavljala obstanek v Ligi A, po prvem polčasu pa je boljše kazalo domačinkam, ki so povedle v 38. minuti z golom z 11-metrovke. Uspešna je bila Rreze Gashi.

Slovenija je odločneje začela 2. polčas. V 50. minuti so naše igralke na sredi terena ukradle žogo, sledil je hiter prenos žoge, po preigravanju pa je Tinkara Testen na drugi vratnici našla Katjušo Kern, ki je izenačila na 1:1. V 75. minuti je bilo 1:2, akcija se je začela s podajo s kota, gol s strelom po tleh pa je dosegla Maša Osojnik. Zmago, prve tri točke in obstanek, je v 85. minuti z 11-metrovke potrdila Zara Kramžar.

Videoposnetek tekme:

Prevlada Slovenije

Zmaga naših deklet je povsem zaslužena – na tekmi so prevladovale, na koncu pa tudi imele več od igre. V okvir vrat domačink so merile dvanajstkrat, gostje na drugi strani enkrat. Slovenija si je priigrala tudi štiri kote, domačinke nobenega. So pa zbrale šest rumenih kartonov, Slovenija pa štiri.

Verjele so

»To je bila težka in trda tekma. Vesela sem, ker so se dekleta po zaostanku 1:0 vrnila na teren ob polčasu s spremenjeno miselnostjo. Verjela so v taktične napotke, ki smo jih dali in so šla pozitivno v drugi del. Dobro so kreirale in igrale, prišle so do zaslužene zmage,« je po tekmi povedala selektorica Tina Kelenberger.

Slovenija DU17:
Julija Poplašen (ND Primorje), Zara Kramžar (ŽNK Ljubljana), Rubi Krmelj (ŽNK Krim), Nadin Ferk (ŽNK Olimpija), Zoja Kartuš (ŽNK Olimpija), Zala Lucija Balažic (ŽNK Pomurje Beltinci), Živa Rakovec (ŽNK Pomurje Beltinci), Tija Šoštarič Karič (ŽNK Pomurje Beltinci), Noelle Vilčnik (ŽNK Pomurje Beltinci), Gala Dasovič Ravnik (ŽNK Radomlje), Lea Dolinar (ŽNK Radomlje), Ana Gerjolj (ŽNK Radomlje), Katjuša Kern (ŽNK Radomlje), Maša Osojnik (ŽNK Radomlje), Naja Poje Mihelič (ŽNK Radomlje), Nuša Vidrih (ŽNK Radomlje), Nea Podbevšek (ŽNK Radomlje), Tinkara Testen (ŽNK Radomlje), Maja Madon (ŽNK Cerklje), Jona Javorič (ŽNK Radomlje).

• 15.09.2022 | WU17
    Še drugič boljše od Madžarske
    Na tekmi v Cerkvenjaku, spremljali ste jo lahko tudi v neposrednem prenosu na spletni strani Nzs.si, so varovanke selektorice Tine Kelenberger zmagale z 2:0. Gola za zmago sta prispevali Katjuša Kern in Gala Dasovič Ravnik.
  • 13.09.2022 | WU17
    Igra obeta, v četrtek generalka
    Pred jesenskimi kvalifikacijami za evropsko prvenstvo se je zbrala dekliška kadetska reprezentanca. Danes so varovanke selektorice Tine Kelenberger v gosteh z 2:1 premagale madžarske vrstnice. Ekipi se bosta pomerili v četrtek, 15.9., v Cerkvenjaku, od tam pa bo tudi spletni prenos na nzs.si.
  • 04.09.2022 | WU17
    Kadetinje dvakrat z Madžarsko
    Pred jesenskimi kvalifikacijami za evropsko prvenstvo se bo med 12.9. in 15.9. zbrala dekliška kadetska reprezentanca. Odigrala bo dve tekmi z madžarskimi vrstnicami. Selektorica Tina Kelenberger je obelodanila seznam igralk, na katere računa.
  • 16.07.2022 | WU17
    Znan seznam kadetinj za julijsko akcijo
    „V julijskem terminu imamo nekoliko več časa, da se temeljito posvetimo vsebini in principom, ki jih želimo uigrati. Na voljo je tudi nekoliko širši seznam deklet in tako v strokovnem štabu dobimo tudi širši vpogled. Odigrali bomo tudi medsebojno tekmo z reprezentanco U19,“ ob predstavitvi seznama vabljenih pove selektorica Tina Kelenberger.
  • 28.03.2022 | WU17
    Po obstanek med evropsko elito
    V torek se bodo končale kvalifikacije za našo dekliško reprezentanco. Varovanke selektorice Tine Kelenberger se bodo ob 12. uri pomerile z reprezentanco Kosova. Po dveh odigranih krogih Slovenija v kvalifikacijski skupini A5 zaseda 3. mesto. v prvi tekmi je z 0:4 izgubila proti Avstriji, na drugi tekmi pa nudila izvrsten odpor Nemčiji, sedemkratnim evropskim prvakinjam.
  • 26.03.2022 | WU17
    Navdušile proti evropskim prvakinjam
    Dekliška kadetska reprezentanca je na kvalifikacijah na Kosovu doživela drugi poraz, a je proti sedemkratnim evropskim prvakinjam nudila izvrsten odpor. Tekma se je končala z minimalno zmago Nemk (2:1). Gol za Slovenijo je dosegla Katjuša Kern. V današnji drugi tekmi se merita Avstrija in Kosovo.
    Proti sedemkratnim evropskim prvakinjam
    »Opravili smo še zadnji taktični trening pred sobotno tekmo. Menim, da je velika čast za dekleta, da zaigrajo proti nekdanjim evropskim prvakinjam. Take tekme so tudi nagrada. Na naši prvi tekmi nismo izkoristili priložnosti. Zato si želim, da bi tokrat izkoristili tisto, kar bi si priigrali in izboljšali igro v napadu,« pove selektorica Tina Kelenberge pred današnjo tekmo, ki jo boste lahko spremljali tudi v spletnem prenosu na Facebook strani Ženski nogomet.
  • 23.03.2022 | WU17
    Točke Avstriji, v soboto proti Nemčiji
    Naše kadetinje so s porazom proti Avstriji (0:4) začele drugi del kvalifikacij za evropsko prvenstvo. Varovanke selektorice Tine Kelenberger so uvodoma izgubile proti sosedam. Na prvi tekmi turnirja je Nemčija premagala Kosovo (4:0). Kvalifikacije se nadaljujejo v soboto.
  • 22.03.2022 | WU17
    Kadetinje začenjajo proti Avstriji
    Slovenija bo v Ligi A igrala v skupini A5, tam pa bodo še Nemčija, Avstrija in Kosovo, ki je gostitelj turnirja. Na evropsko prvenstvo, ki bo med 3. in 15. majem 2022 v Bosni in Hercegovini, se bo uvrstilo sedem zmagovalk kvalifikacijskih skupin, četrtouvrščene zasedbe se selijo v Ligo B.