26.11.2021 | Ženska A
Z učinkovito in zbrano igro do visoke zmage

Ženska reprezentanca je na svoji 5. kvalifikacijski tekmi v kvalifikacijah za SP 2023 v Novi Gorici prepričljivo s 6:0 premagala Estonijo. Dva gola je prispevala Lara Prašnikar, po enega pa Kaja Korošec, Špela Kolbl in Zala Kuštrin (sploh prvi gol za člansko reprezentanco), en gol so Estonke za dosedaj najvišjo zmago Slovenije v tokratni kvalifikacijah zabile same.

Slovenija v torek, 30.11., ob 18. uri prav tako v Novi Gorici gosti Grčijo, ki nocoj gostuje v Walesu.

KVALIFIKACIJE ZA SP 2023:

SLOVENIJA – ESTONIJA 6:0 (2:0)

Športni park Nova Gorica
Sodnice: Vekkeli (FIN), Paavolainen (FIN), Levalampi (FIN), Vuorio (FIN)
Strelke: 1:0 Prašnikar (9.), 2:0 Korošec (33.), 3:0 Prašnikar (38.), 4:0 Kolbl (73.), 5:0 Raadik (79./AG), 6:0 Kuštrin (88.)
Rumeni kartoni: Zver
Rdeč karton: /
Slovenija: Meršnik, Golob (Kos od 85.), Rozmarič, Korošec (Babnik ob 88.), Zver (Predanič od 73.), Čonč, Prašnikar, Kolbl (Kuštrin od 85.), Eržen, Križaj, Rogan (Makovec od 73.).
Estonija: Kork, Raadik, Merisalu (Kriisa od 80.), Daut, Aarna, Mengel (Laas od 66.), Bannikova, Lillemäe, Zlidnis, Kubassova, Treiberg.

Slovenske nogometašice so vlogo favoritinj začele hitro upravičevati (v 2. in 4. minuti sta merili Lara Prašnikar in Mateja Zver), saj je Lara Prašnikar po samostojnem prodoru po desni strani že v deveti minuti s strelom v daljši kot zadela za 1:0. Prevlada Slovenk se je nadaljevala, v 33. minuti pa je z 20 metrov prednost podvojila Kaja Korošec, ki je kronala domačo premoč po dolgotrajnem obleganju estonskega gola.

Pet minut pozneje je za nov lep zadetek poskrbela Prašnikarjeva, ko je sprožila z leve strani kazenskega prostora (prej je s prostega strela merila Mateja Zver) in z diagonalnim strelom znova premagala estonsko vratarko.

Tudi v drugem polčasu sta ekipi bolj ali manj ves čas igrali le na estonski polovici, a Slovenke ob visokem vodstvu niso bile več tako nevarne, v 73. minuti pa so vendarle znova zatresle mrežo tekmic, odbito žogo je v gol pospravila Špela Kolbl (po odbiti žogi po strelu Sare Makovec). V 76. minuti je za 5:0 poskrbel kar avtogol Pille Raadik, v 89. minuti pa je za 6:0 zadela še Zala Kuštrin z močnim strelom z desne strani.

Izjave po tekmi:

Borut Jarc, selektor:
»Punce so odigrale danes pametno. Kar smo se dogovorili, so izpeljale. Veseli me, da so bile veliko bolj koncentrirane v zaključkih, kot je bilo to v navadi malce nazaj. Upam, da taka zbranost ostane. Če hočemo zmagovati, moramo zadeti. Po današnji zmagi se bomo na kratko pri večerji poveselili in jo čimpreje pozabili. V torek nas čaka nova tekma proti Grčiji. Nujno rabimo tri točke, da bi z dobrim temeljem mirno naskakovali tisto, kar nas čaka aprila in septembra prihodnje leto.«

Mateja Zver:
»Odločno smo šle v tekmo po to zmago. Na to smo se pripravljale na treningih, ki smo jih opravile.
Zabeležile smo tri pomembne točke v lovu na to 2. mesto v kvalifikacijski skupini. Če želimo do cilja, je za nas pomembna vsaka tekma. Moramo pa sedaj takoj pozabiti to tekmo, to zmago in se ozreti proti torku, ko gostimo doma Grčijo. Nujno potrebujemo nove tri točke.«

Lara Prašnikar:
»Cel teden smo trenirale v soncu, potem pa smo prišle v Novo Gorico, kjer nas je pričakal dež. A nam to ni delalo težave. Kmalu smo dosegle vodilni gol in tako tekmo hitro obrnile v svojo korist.«

Kaja Korošec:
»Vsaka tekma je težka. Danes je bilo igrišče zelo dobro pripravljeno. Malce nas je zazeblo zaradi vremena, a smo tudi tega vajene. Prišle smo do visoke zmage. Pomagal je hitro dosežen vodilni gol. Ko je tako, vodiš igro in dosežeš še več golov. V napadu pa nam je danes steklo, lahko bi dosegle še kak gol več.«

Zala Kuštrin:
»Od začetka do konca smo odigrale super tekmo, vsaka igralka je bila na svojem maksimumu. To se je videlo tudi na terenu. Sama pa sem vesela, ker sem dosegla svoj prvi gol v članski reprezentanci. Nekaj časa sem že poleg, vesela sem, ker se mi je ponudila priložnost in sem ga dala.«

Izabela Križaj:
»Veselimo se zmage, vsaka je dala od sebe svoj maksimum. Zato smo povsem zasluženo slavile. Nam je pa hiter gol precej olajšal vse skupaj. Če ga tako hitro zabiješ, ti igra steče.«

Tekst: D.P., STA