25.01.2022 | Futsal AA
V dresu Slovenije uresničil svoje sanje

Slovenska futsal reprezentanca se danes seli iz Groningena v Amsterdam, kjer jo v petek, 28.1., čaka tretja tekma predtekmovanja. Ob 17.30 se bodo varovanci selektorja Tomislava Horvata pomerili s Finsko.

Med slovenskimi debitanti na EP je tudi 21-letni Jeremy Bukovec. »Upam, da sem prišel s pravo formo na prvenstvo in dam bom pomagal reprezentanci,« je že pred začetkom tekmovanja razmišljal Bukovec.

»Vedno sem si želel igrati na evropskem prvenstvu, biti član reprezentance. Letos so se mi sanje uresničile,« Bukovec ne skriva veselja, ker ga je selektor Tomislav Horvat uvrstil med potnike na prvenstvo stare celine. Buki, tako ga kličejo prijatelji, tudi potrdi, da so nanj ponosni doma.

Tekme Slovenije na Euru 2022:

20.1.
Kazahstan – Slovenija 4:4
 (1:1)
0:1 Totošković (11.), 1:1 Douglas Jr (16.), 1:2 Fideršek (23.), 2:2 Orazov (25.), 2:3 Čeh (31.), 2:4 Turk (33.), 3:4 Tokayev (36.), 4:4 Douglas Jr (39.)
Slovenija: Berzelak, Turk, Vrhovec, Hozjan, Vrhovec, Totošković, Fideršek, Čeh, Fetić, Bukovec, Lovrenčič, Kovačič, Gajser.

24.1.
Italija – Slovenija 2:2 
(1:1)
1:0 Nicolodi (1.), 1:1 Merlim (10./AG), 1:2 Hozjan (29.), 2:2 Alex Merlim (32.)
Slovenija: Berzelak, Turk, Totošković, Osredkar, Hozjan, Lovrenčič, Kovačič, Bukovec, Fetić, Duščak, Čeh, Fideršek, Čujec.

28.1.
Slovenija – Finska (17.30)

Vrača se v Italijo

S športom je začel v NK Ljutomer, potem pa se hitro usmeril v futsal, kjer je igral za KMN Meteorplast, temu pa je sledila selitev v FutureNet Maribor, od tu v Italijo in spet domov – v FC Hišo daril Ptuj. Že pred prvenstvom je nekako bilo jasno, da bi utegnil menjati sredino pred nadaljevanjem sezone. Zdaj te dileme ni več. Bukovec je potrdil, vrača se v Italijo, v najmočnejše ligaško tekmovanje na Apeninskem polotoku. Okrepil je ekipo Cormar Polisterna, ki se bo v nadaljevanju prvenstva krčevito boril, da se ogne izpadu v Serie A2.

Jasne zadolžitve

Bukovec se izziva ne boji, veseli pa se dokazovanja med najboljšimi. A zdaj v njegovih mislih le in samo reprezentanca. Prvi dve tekmi sta za našo vrsto, proti Kazahstanu in Italiji so varovanci selektorja Tomislava Horvata vknjižili remija (4:4 in 2:2 je bilo). »Tu sem, da pomagam s svojo mladostjo, svežino, hitrostjo. Selektor od mene pričakuje dobro igro v obrambi, brez popuščanja. To je moja prva naloga. V napadu pa tudi moram dati svoje. Predvsem pa, da zadržim žogo,« Bukovec razkrije svoje naloge, v isti sapi pa pohvali tudi priprave, ki jih je z ostalimi reprezentanti opravil v Litiji pred odhodom na Nizozemsko.

Jeremy je pri 31 nastopih v dresu članske reprezentance, zabil je sedem golov. Debitiral je 28.10. 2018 proti Madžarski. Aktiven pa je bil tudi v reprezentanci do 21 let (4 tekme, 1 gol) in reprezentanci do 19 let (21 tekem, 16 golov).

Tekst: D.P.
Foto: Uefa.com

SORODNE NOVICE

  • 12.05.2025 | Futsal AA
    V treh državah v igri za naslov
    Naši reprezentanti igrajo pomembne in vidne vloge v futsal ligah na Hrvaškem, v Bosni in Hercegovini in v Švici.
  • 15.04.2025 | Futsal AA
    Z odliko končali kvalifikacije
    Slovenija je doslej igrala na sedmih evropskih prvenstvih (2003, 2010, 2012, 2014, 2016, 2018 in 2022). Dvakrat se je uvrstila v drugi del tekmovanja - v letih 2014 in 2018 je igrala v četrtfinalu. Prihodnje leto jo čaka že 8. nastop na EP.
  • 13.04.2025 | Futsal AA
    Na Madžarsko po zmago
    Moška futsal reprezentanca je pripotovala na Madžarsko, kjer bo v torek, 15.4., ob 18. uri odigrala zadnjo tekmo kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2026. Slovenija si je mesto na EP zagotovila že po četrtkovi zmagi proti Norveški.
  • 10.04.2025 | Futsal AA
    Po zmagi proti Norveški že osmič na evropsko prvenstvo
    Slovenska moška reprezentanca v futsalu si je zagotovila nastop na evropskem prvenstvu, ki bo na začetku leta 2026 v Latviji in Litvi. Za to je potrebovala remi na tekmi v Mariboru proti Norveški, a se s točko ni zadovoljila, tekmece je premagala s 4:0 (1:0).
  • 10.04.2025 | Futsal AA
    Danes v Mariboru proti Norveški
    Po štirih tekmah je Slovenija vodilna v svoji skupini: premagala je Norveško v gosteh (1:2), Madžarsko doma (5:3) in bila dvakrat boljša od Črne gore. Ob 12 dosedaj zbranih točkah ji že remi iz zadnjih dveh tekem omogoča direktno uvrstitev na evropsko prvenstvo.
  • 09.04.2025 | Futsal AA
    Veselijo se tekme v dvorani Tabor
    Slovenska futsal reprezentanca v Mariboru nadaljuje priprave na kvalifikacije za evropsko prvenstvo. V četrtek, 10.4., ob 18. uri Slovenija v Športni dvorani Tabor gosti Norveško, potem jo čaka še gostovanje na Madžarskem.
  • 09.04.2025 | Futsal AA
    Osredkar s pokalom, Vesel, Čop in Turk med strelci
    Naši reprezentanti danes nadaljujejo s tekmovanjem v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo. Na priprave za kvalifikacije za EP 2026 so prišli v dobri formi iz prvenstev.
  • 08.04.2025 | Futsal AA
    Veselijo se tekme v Mariboru
    Slovenska futsal reprezentanca v Mariboru nadaljuje priprave na kvalifikacije za evropsko prvenstvo. V četrtek, 10.4., ob 18. uri Slovenija v Športni dvorani Tabor gosti Norveško, potem jo čaka še gostovanje na Madžarskem.
  • 07.04.2025 | Futsal AA
    V Mariboru računajo na pomoč s tribun
    V prihodnjih dveh Slovenija proti Norveški v Mariboru (Športna dvorana Tabor, 10.4. ob 18.00) in 15.4. ob 18.00 uri v Berettyóújfalu proti Madžarski.
  • 01.04.2025 | Futsal AA
    Znan seznam futsal reprezentance za sklepni dejanji kvalifikacij
    Slovenija je na prvih štirih tekmah premagala Norveško (1:2), Madžarsko (5:4) in dvakrat Črno Goro (3:7 in 5:1). Vse skupaj je dovolj za prepričljivo 1. mesto pred zadnjo tretjino kvalifikacij. Slovenijo le še točka loči od uvrstitve na skupno osmo, sicer pa že sedmo zaporedno evropsko prvenstvo.

DELI NA