23.08.2021 | Ženska A
Uspešen debi Adrijane Mori in Kristine Erman

Naše legionarke so bile v minulih dneh aktivne v evropskih tekmovanjih ter v domačih prvenstvih in pokalih.

V 1. krogu kvalifikacij za ligo prvakinj so se poslovili vsi trije klubi naših legionark. SKN St. Pölten Mateja Zver je uvodoma s 7:0 porazil Bešiktaš, Mateja je dosegla prvi gol in igrala do 46. minute. V finalu, v boju za napredovanje v 2. krog kvalifikacij, je avstrijski prvak s 4:1 klonil proti Juventusu, Mateja je igrala celo tekmo.

Prav tako v finalu se je poslovil tudi Ferencvaroš Lare Ivanuša, ki je po 11-metrovkah s 3:1 izgubil proti albanskim državnim prvakinjam Vllazniji. Lara je igrala do 109. minute. V polfinalu je bil madžarski prvak z 2:1 boljši od poljskega predstavnika.

Konec evropskega tekmovanja je tudi za Slovan Bratislavo, v katerega ekipi pa je zaradi poškodbe manjkala mladinska reprezentantka Timea Rojnik.

Liga prvakinj, kvalifikacije, 1. krog, 17.8.

Slovan Bratislava – Birkirkara 1:0

V 1. krogu državnega prvenstva Švice je Grasshopper Nine Predanič dosegel visoko zmago v gosteh (0:5), naše reprezentantke ni bilo v ekipi. Novih treh točk se je na Islandiji razveselila Tina Marolt, ki je z 2:1 slavila v gosteh proti IBV-ju. S to zmago se je Keflavik povzpel na 8. mesto prvenstvene lestvice.

Kristina Erman je okrepila belgijski Royal Charleroi Sporting Club in takoj v 1. krogu dosegla gol ob domači zmagi (4:1). Ermanova je bila v 22. minuti uspešna z 11-metrovke, igrala je celo tekmo.

Prav tako z golom je v novi sredini sezono začela Adrijana Mori. V Nemčiji so bile na sporedu tekme 1. kroga pokala. Carl Zeiss Jena, kamor je Morijeva posojena, je v gosteh z 2:0 porazil Jahn Calden. Adrijana Mori je v 73. minuti potrdila napredovanje, igrala pa je vseh 90 minut.

Z dvema zmagama je sezono v Ligi NCAA začela tudi reprezentančna branilka Lana Golob.