
Slovensko kadetsko izbrano vrsto jutri čaka še zadnja tekma kvalifikacijskega turnirja za evropsko prvenstvo. Potem ko so izbranci selektorja Dušana Kosiča v uvodnih dveh nalogah v Lendavi iztržili točko, se bodo v Bakovcih za biti ali ne biti pomerili še s Ferskimi otoki, ki so v skladu s pričakovanji izgubili obe tekmi.
Najprej so bili od Fercev z izidom 3:0 boljši Turki, za katere je vse tri zadetke dosegel Güven Yalçin, v drugi tekmi z Belgijo pa so »ribiči« iz enega redkih strelov resda uspeli zadeti, a je gol Moritsa Mortensna v zaključku obračuna pomenil zgolj kozmetični popravek rezultata. Belgijci, ki so v izdihljajih prve tekme kvalifikacij z zadetkom Julesa Vanhaeckeja ugnali tudi Slovenijo, so slavili z izidom 4:1, pod dva zadetka pa se je podpisal prav omenjeni napadalec. V slovenskem taboru pred zadnjim krogom kvalifikacijskega turnirja upajo, da bodo Belgijci, ki so si z drugo zmago že zagotovili eno od prvih dveh mest in s tem tudi napredovanje, učinkoviti in motivirani tudi proti Turčiji, saj mora slednja izgubiti, če se želijo Slovenci še dokopati do drugega mesta skupine 10. V nadaljevanje kvalifikacij z nekaj sreče resda vodi tudi tretje mesto, a se bo tega scenarija veselilo zgolj pet reprezentanc v trinajstih kvalifikacijskih skupinah, v večini od njih pa se za zdaj tekmovanje sploh še ni pričelo, zato se na takšen razplet ne gre kaj prida zanašati.
Za naskok na drugo mesto lestvice, ki našim upom zagotavlja napredovanje v elitni krog kvalifikacij, pa bodo morali slovenski kadeti opraviti tudi svoj del naloge. Lendavski Športni park Slovencem ni prinesel preveč radosti, čeprav so se v sobotnem popoldnevu še kako razveselili izenačujočega zadetka v turški mreži. Tekla je namreč že četrta minuta sodniškega dodatka, ko je Žan Celar z domiselnim lob udarcem podajo Vanje Drkušiča pretvoril v zadetek in zlata vredno točko, s katero so ohranili upe za drugo mesto. V obračunu s Ferskimi otoki, ki se bo v Bakovcih pričel ob 15. uri, si slovenska četa v upanju na visoko zmago ne bo smela privoščiti ponovitve scenarijev s tekme proti Belgiji in Turčiji, ki sta hitro izkoristili nezbranost v slovenski obrambi in prišli do zgodnjega vodstva, ki sta ga nasprotnici Slovenije držali dolgo časa.
Oba selektorja nimata težav s sestavo začetnih enajsteric, saj kaznovanih nogometašev ni, bo pa vseeno zanimivo videti, komu je po dveh zahtevnih tekmah ostalo več moči za zadnji dvoboj turnirja. Slovenci v tekmo vstopajo v vlogi favorita, ki pa jo bodo morali potrditi na zelenici. Tudi obračun v Bakovcih, ravno tako kot v Lendavi, si boste lahko ogledali brez plačila vstopnice, tekmo pa boste lahko spremljali tudi v spletnem prenosu na NZS.si.
Tekst: NZS
Foto: Jure Banfi