14.11.2023 | WU19
Suvereno osvojile turnir in napredovale v Ligo A

Dekliška mladinska reprezentanca je s tretjo prepričljivo zmago osvojila turnir Lige B in se uvrstila v Ligo A, kjer bo spomladi nadaljevala kvalifikacije za EP 2024.

Varovanke selektorice Petre Mikeln so danes s 5:2 premagale Kosovo.

KVALIFIKACIJE ZA EP 2024, LIGA B
KOSOVO – SLOVENIJA 2:5
(0:3)
Čatež ob Savi
Sodnice: Kovarova (ČEŠ), Hessova (ČEŠ), Chaika (UKR), Usova (UKR)
Strelke: 0:1 Mihelič (9.), 0:2 Vilčnik (11.), 0:3 Mihelič (45.), 0:4 Mihelič (47.), 1:4 Bozhdaraj (51.), 1:5 Čebašek (61.), 2:5 Bozhdaraj (80.)
Rumeni kartoni: Mahmuti; Dolinar
Rdeči karton: Ramaja
Slovenija: Vidrih, Javorič (od 70. Šoštarič Karić), Gerjol, Rakovec, Dodič (od 55. Poplašen), Dolinar, Dasovič Ravnik (od 70. Balažic), Osojnik (od 55. Bittendorfer), Kern (od 55. Čebašek), Mihelič, Vilčnik.
Kosovo: Spahiu (od 70. Mehmeti), Islami, Ramaja, Musliu, Gashi V., Mahmuti, Zogaj (od 82. Berisha), Gjonbalaj (od 46. Hulaj), Shabani (od 89. Salihu), Bozhdaraj, Gashi R. (od 46. Racaj).

Dober prvi polčas

Slovenija je tekmo začela, kot si je lahko le želela, čeprav je bila tokratna začetna formacija malce manj ofenzivno postavljena kot na prvih dveh tekmah. Na prvi gol Slovenje ni bilo treba dolgo čakati. V 9. minuti je za 1:0 zadela Naja Poje Mihelič. Le ta je izkoristila neodločnost in napako gostujoče golmanke po predložku Slovenije z levega boka. V 11. minuti je bilo 2:0. Spet je akcija stekla po levi strani, do žoge je prišla Noelle Vilčnik. Opazila je, da je vratarka stekla iz svojega gola, zato je vratarko za vodstvo Slovenije 2:0 matirala s strelom preko nje. V 45. minuti je bilo že 3:0. Naja Poje Mihelič je brez prepovedanega položaja pobegnila gostujoči obrambi, sprejela je globinsko podajo z naše polovice igrišča in zadela za 3:0.

Potrdile zmago

Tam, kjer je Slovenija končala 1. polčas, je začela drugega. V 47. minuti je Naja Poje Mihelič povišala vodstvo na 4:0. Gostje so v 51. minuti zadele za 4:1, končne zmage pa niso ogrozile. Še več: Slovenija je v 61. minuti po golu Neže Čebašek povedla 5:1. Minuto pred tem pa so gostje ostale na terenu z desetimi igralkami – izključena je bila Kreshnike Ramaja.

Slovenija je na koncu slavila zmago s 5:2, igralke pa so se po koncu tekme zahvalile selektorici Petri Mikeln za vse, kar je storila za njih. Petra Mikeln se po 16 letih uspešnega dela poslavlja od mesta selektorice.

Pozitivna ocena

„Ocena turnirja je pozitivna. Cilj je bil, da osvojimo 1. mesto. To smo gladko dosegli. Morda je bilo malce skepse zavoljo agresivnosti Kosova, a smo tudi to tekmo dobro odprli in hitro povedli 2:0 in si olajšali delo. Na tem turnirju me je naša reprezentanca navdušila zaradi stvari, ki so se dogajale znotraj ekipe, ki je bila povezana, igralke so dihale ena za drugo, krasil jih je pravi ekipni duh. Vse to se je potem pokazalo tudi na terenu, kjer smo igrali zelo ofenzivno. Želja je bila, da imamo stvari pod kontrolo,“ je po turnirju povedala selektorica Petra Mikeln.