Statistični posladki 12. kroga

Prva liga Telekom Slovenije:

• V 12. krogu Prve lige Telekom Slovenije so nogometaši v povprečju dosegli 3,8 gola na tekmo. Povprečje sezone znaša 2,52 gola na tekmo.
  • V 12. krogu Prve lige Telekom Slovenije so sodniki v povprečju pokazali 3,8 rumenih in 0,4 rdečega kartona na tekmo. Povprečje sezone po novem znaša 4,07 rumene in 0,17 rdečega kartona na tekmo.
  • Damir Glavina se je s sedmim zadetkom sezone prebil na prvo mesto ligaške lestvice strelcev.
  • Radomlje so po 12 krogih Prve lige Telekom Slovenije še edina ekipa, ki v letošnji sezoni še ni zmagala.
  • Olimpija je zmagala petič zapored, kar je najdaljši tovrstni niz v letošnji sezoni Prve lige Telekom Slovenije.
  • Maribor se je po porazu izognil še šestič zapored, kar je najdaljši tovrstni niz v letošnji sezoni.
  • Domžale so se neodločenemu izidu izognile še devetič zapored, kar je najdaljši tovrstni niz v letošnji sezoni.
  • Šime Gregov je v 12. krogu letošnje sezone Prve lige Telekom Slovenije prejel šesti rumeni karton, kar je največ med vsemi.
  • Jasmin Handanović, Jure Travner, Marko Zalokar, Aljaž Ivačič, Grega Sorčana, Matic Vrbanec, Toni Datković, Mateo Mužek in Josip Zeba v uvodni tretjini letošnje sezone niso izpustilti niti minute.

Olimpija:

• Etien Velikonja je presegel mejo 11.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Dejan Kelhar je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.

Maribor:

• Maribor se je tudi v osmi zaporedni prvoligaški tekmi z Domžalami izognil porazu.
  • Jasmin Handanović je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.

Domžale:

• Domžale tudi v osmi zaporedni prvoligaški tekmi z Mariborom niso zmagale.
  • Jure Balkovec je presegel mejo 7.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Jure Matjašič je odigral stoto tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.

Gorica:

• Grega Sorčan je presegel mejo 5.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije in mejo tisoč minut v letošnji sezoni.
  • Miran Burgić je dosegel 39. prvoligaški gol v dresu Gorice, s čimer se je prebil na četrto mesto večne klubske lestvice, pred Miloša Breznikarja.

Celje:

• Celje je tudi v šesti prvoligaški tekmi z Aluminijem ostalo neporaženo.
  • Elvedin Džinić je presegel mejo 16.000 minut v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Matej Podlogar je odigral 150. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Jure Travner je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.

Luka Koper:

• Toni Datković je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.
  • Šime Gregov in Ed Kevin Kokorović sta presegla mejo 2.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Rudar Velenje:

• Mateo Mužek je presegel mejo 2.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.

Krško:

• Martin Kramarič je presegel mejo 2.000 minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Ibrahim Mensah je dosegel prvi zadetek v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Marko Zalokar, Klemen Šturm in Filip Dangubić so presegli mejo tisoč minut v letošnji sezoni.

Aluminij:

• Aluminij je tudi v šesti prvoligaški tekmi s Celjem ostal brez zmage.
  • Mateo Damiš je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Josip Zeba in Vedran Turkalj sta presegla mejo tisoč minut na igriščih Prve lige Telekom Slovenije.
  • Matic Vrbanec in Dejan Krljanović sta presegla mejo tisoč minut v letošnji sezoni.

Kalcer Radomlje:

• Grega Marinšek je debitiral v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Milan Anđelković je odigral 250. tekmo v Prvi ligi Telekom Slovenije.
  • Aljaž Ivačič je presegel mejo tisoč minut v letošnji sezoni.
  • Igor Barukčič je v dresu Radomelj na prvoligaških igriščih preživel natanko 1.584 minut, s katerimi se je prebil na osmo mesto večne klubske lestvice, pred Tomaža Avblja.