
Četa selektorja Srečka Katanca je danes opravila še zadnji trening pred prijateljsko tekmo s Savdsko Arabijo. Nogometaši so vadili na zelenici pomožnega igrišča Zayed Sport Centra, ki bo gostil jutrišnjo tekmo.
Reprezentanti so se pobližje spoznali tudi z nasprotnikom, ki sicer na jakostni lestvici FIFA zaseda 54. mesto. »Ogledali smo si tekmo Savdske Arabije in analizirali tekmeca. Gre za dinamično ekipo, ki je nizke rasti, a ima v svoji zasedbi hitre nogometaše. Mislim, da smo dobro pripravljeni, moramo se dobro postaviti in tako se nimamo ničesar bati,« je dejal novopečeni član norveškega Tromsoja, ki je ob tem opozoril tudi na hitre krilne nogometaše Savdske Arabije in tehnične sposobnosti tekmecev. In kakšna so Vukova pričakovanja? »Vemo, kdaj smo pričeli trenirati in da nismo v popolni pripravljenosti. Odigrali bomo tekmo in se skušali selektorju pokazati v najboljši luči. Sem sproščen, vendar pričakujem težko tekmo,« je zaključil nekdanji član Domžal, ki je pohvalil dobro atmosfero v reprezentanci.
Tudi Mitja Lotrič, ki je v B – reprezentanci edini predstavnik velenjskega Rudarja, poudarja, da v izbrani vrsti vlada odlično vzdušje. »Sem pozitivno presenečen. Ekipo krasi dobro vzdušje, pogoji za delo so izjemni, zato upam, da bo takšnih akcij še več,« je eno od svojih želja razkril Prekmurec, ki je spregovoril tudi o torkovem nasprotniku. Savdska Arabija po Lotričevih besedah z bočnimi igralci napada visoko na nasprotnikovo polovico igrišča: »Selektor Katanec nas je opozoril na prednosti in slabosti nasprotnika. Videli smo, da imajo veliko kakovostnih nogometašev, ki znajo igrati z žogo. Vseeno pa bomo skušali izkoristiti tekmečeve slabosti, zmagati in iz tekme potegniti čim več.«
Selektor nima težav s sestavo enajsterice, za nastop je pripravljenih vseh 23 nogometašev. Obračun med Slovenijo in Savdsko Arabijo se bo pričel ob 16. uri po slovenskem času, tekmo pa si bo moč ogledati tudi v neposrednem prenosu na MMC RTV Slovenija.
Tekst: NZS
Foto: NZS/ Dhaif Al Rabeeah