13.07.2024 | Prva liga Telemach
Poletje 2024 v Prvi ligi Telemach

V Prvi ligi Telemach ni dolgočasno niti med poletnim tekmovalnim premorom. V zbirnem članku sledimo vsem kadrovskim spremembam in pripravljalnim tekmam deseterice prvoligašev.

CELJE

ODHODI: Jegor Prucev (Crvena zvezda/SRB), Metod Jurhar (Koper), Lucas Mačak (Gorica) in Nino Milić (Domžale).

PRIHODI: Lovro Štubljar (Domžale), Armandas Kučys (Kauno Žalgiris/LIT), Matija Kavčič (Bravo), Jahnoah Markelo (Kustošija/HRV), Ivan Brnić (Olympiacos/GRČ), Slavko Bralić (Osijek/HRV) in Jošt Pišek (Domžale.

PODALJŠANJA POGODB: Damjan Vuklišević.

CELJE - KRANJ 7:0 (Strelci: Mačak 2x, Vuklišević, Kouter, Aarons, Kurtović, Špeljak)
CELJE - BORAC BANJA LUKA 2:2 (Strelca: Edmilson, Bobičanec)
CELJE - CORVINUL HUNEDOARA 2:0 (Strelca: Aarons, Špeljak)
CELJE - RAPID BUKAREŠTA 1:0 (Strelec: Vuklišević)
CELJE - GLORIA BUZAU 4:0 (Strelci: Kučys, Matko, Edmilson, Aarons)

 

MARIBOR

ODHODI: Aleks Pihler (Borac Banja Luka/BIH), Nemanja Mitrović, Itsuki Urata, Ishaq Rafiu, Marko Zalokar in Mark Strajnar (Mura).

PRIHODI: Karol Borys (Westerlo/BEL) in Bradley M'Bondo (Niort/FRA).

PODALJŠANJA POGODB: /.

MARIBOR - ORMOŽ 14:0 (Strelci: Beugre, Strajnar, Jakupović (3x), Soudani, Bourlès, T. Prapotnik/ag, Barišić, Grlić, Kolar (2x), Sikošek, Ž. Repas)
MARIBOR - SPARTAK TRNAVA 2:1 (Strelca: Barišić, Paur/ag)
MARIBOR - BUDUČNOST 3:0 (Strelci: Kolar, Šoštarič Karič, Milec)
MARIBOR - EGNATIA 2:2 (Strelca: Bourlès, Soudani)
MARIBOR - RAPID BUKAREŠTA 0:4
MARIBOR - CSKA 1948 SOFIJA 2:1
(Strelca: Milec, Jakupović)

 

OLIMPIJA LJUBLJANA

ODHODI: Redi Kasa, Admir Bristrić (Polissya/UKR), Ivan Posavec (Zrinjski/BIH) in Saar Fadida.

PRIHODI: Thalisson (Rogaška) in Benjika Caciel (Würzburger Kickers/NEM).

PODALJŠANJA POGODB: Dino Kojić.

OLIMPIJA LJUBLJANA - BUZAU 2:0 (Strelca: Pedro Lucas, Boultam)
OLIMPIJA LJUBLJANA - SARAJEVO 1:0 (Strelec: Dvoršak)
OLIMPIJA LJUBLJANA - SLOVACKO 3:1 (Strelci: Florucz, Kojić, Kojić)
OLIMPIJA LJUBLJANA - CSKA 1948 3:0 (Strelci: Sualehe, Motika, Boultam)

 

BRAVO KOSTEL

ODHODI: Jakov Gurlica, Luka Kerin, Gal Puconja, Jan Gorenc, Rok Maher, Tihomir Maksimović (Olimpija), Kristjan Trdin (Brinje Grosuplje) in Matija Kavčič (Celje).

PRIHODI: Gašper Jovan (Aluminij) in Miguel Rodrigues (Coimbra/POR).

PODALJŠANJA POGODB: Martin Pečar, Victor Gidado in Uroš Likar.

BRAVO KOSTEL - PARTIZAN BEOGRAD 2:1 (Strelca: De Medina/AG, Tučić)
BRAVO KOSTEL - SPARTAK TRNAVA 3:1 (Strelca: Tučić, Poplatnik 2x)
BRAVO KOSTEL - MTK BUDIMPEŠTA 0:0

 

KOPER

ODHODI: Matej Palčič (zaključek kariere), Michael Pavlović, Kevin Čustović, Tino Blaž Lauš, Deni Jurić, Bede Amarachi Osuji, Franjo Prce, Karlo Bručić, Tim Kruljac in Luka Vešner Tičić (Pari NN/RUS).

PRIHODI: Metod Jurhar (Celje), Sandro Jovanović (Aluminij), Luka Baš (Radomlje), Veljko Mijailović (Metalac/SRB), Dominik Kovačić (Kisvarda/MAD), Felipe Curcio, Nikola Burić (Legnano/ITA) in Di Mateo Lovrić (Rogaška).

PODALJŠANJA POGODB: Timothe Nkada.

KOPER - PRIMORJE 2:0 (Strelec: Durmiši)
KOPER - BRINJE GROSUPLJE 4:2 (Strelca: Sule 2x, Petriško 2x)
KOPER - RIJEKA 0:1
KOPER - JADRAN DEKANI 3:0
(Strelci: Cisse, Durmiši, Manssouri)
KOPER - SABAH 0:1
KOPER - AUSTRIA CELOVEC 1:1
(Strelec: Groznica)

 

MURA

ODHODI: Ben Cottrell, Julien Lamyj, Daniel Katić, Alexandros Kyziridis, Žan Trontelj (Zorja Lugansk/UKR), Ivan Šarić in Žiga Kous (zaključek kariere).

PRIHODI: Mark Strajnar (Maribor), Gal Kurež (Rogaška) in Vasilios Zogos (Kükesi/ALB).

PODALJŠANJA POGODB: /.

MURA - CORVINUL HUNEDOARA 3:2 (Strelci: Antolin, Pucko, Jelovica)
MURA - MICHIGAN STARS 0:0
MURA - TSC BAČKA TOPOLA 0:4
MURA - ZORYA LUGANSK 

 

DOMŽALE

ODHODI: Zeni Husmani, Amadej Brecl, Ranaldo Biggs, Mirko Mutavčić (Primorje), Tilen Klemenčič, Lovro Štubljar (Celje), Filip Stuparević (Motherwell/ŠKO), Benjamin Markuš (Hartberg/AVT), Luka Topalović (Inter/ITA), Gašper Tratnik (Primorje) in Jošt Pišek (Celje).

PRIHODI: Luka Baruca (Gorica), Luka Kambič (Rogaška), Ajdin Mulalić (Rogaška), Rene Rantuša Lampreht (Rogaška), Rok Vodišek, Tomi Gobec (Bistrica), Bernard Zrilić (Rudeš/HRV) in Nino Milić (Celje).

PODALJŠANJA POGODB: Daniel Offenbacher, Aljaž Zabukovnik, Abraham Nwankwo, Denis Nikić in Mark Šerbec.

DOMŽALE - RUŽOMBEROK 2:2 (Strelca: Černe, Gobec)
DOMŽALE - RAPID BUKAREŠTA 3:4 (Strelci: Tolić, Štefanec, Krstovski)
DOMŽALE - STURM GRADEC 3:0 (Strelci: Malić/AG, Šturm, Štefanec)
DOMŽALE - RUKH 3:0 (Strelec: Kolobarić 3x)
DOMŽALE - GORICA 3:1 (Strelci: Hodžić, Baruca, Šerbec)

 

KALCER RADOMLJE

ODHODI: Luka Cerar (zaključek kariere), Rok Jazbec (zaključek kariere), Luka Baš (Koper), Tin Hrvoj (Auda/LAT), Vicko Ševelj (Dundee United/ŠKO), Nejc Klašnja (Brinje), Madžid Šošić (Hajduk/HRV), Ivan Krolo (Hajduk/HRV), Elvis Letaj (Hajduk/HRV) in Caio Da Cruz (Gorica/HRV)..

PRIHODI: Marko Cukon (Istra 1961/HRV), Nino Vukasović (Sesvete/HRV) in Matej Mamić (Sesvete/HRV).

PODALJŠANJA POGODB: /.

KALCER RADOMLJE - SELEKCIJA HUNS 3:2 (Strelca: Bilić 2x, Cukon)
KALCER RADOMLJE - RAPID BUKAREŠTA 1:2 (Strelec: Duraković)
KALCER RADOMLJE - GLORIA BUZAU 2:2 (Strelca: Davidović, Korun)
KALCER RADOMLJE - HAJDUK 1:0 (Strelec: Štorman)
KALCER RADOMLJE - WOLFSBERGER 2:3
KALCER RADOMLJE - BRINJE GROSUPLJE 4:2 
(Strelci: Kujabi (2x), Gavrić, avtogol)
KALCER RADOMLJE - ALUMINIJ 3:3 (Strelci: Kukovec, Štorman, Kujabi)

 

PRIMORJE AJDOVŠČINA

ODHODI: Vuk Vuković, David Stanojević, Manuel Linussi, Anže Breščak, Miha Zavadlav in Nikola Grujić.

PRIHODI: Andrej Bogićević (Masfout Club/ZAE), Mirko Mutavčić (Domžale), Žan Bešir (Nafta 1903), Elias Telles (Avenida/BRA), Semir Smajlagić (Radnički Niš/SRB) in Gašper Tratnik (Domžale).

PODALJAŠNJA POGODB: Haris Dedić, Matic Zavnik, Nik Jermol, Tarik Čandić, Mark Gulić, Miha Dobnikar, Alexander Stožinič, Gašper Petek, Dušan Ignjatović, Maj Fogec, Domagoj Babin, Edvin Suljanović, Tony Macan in Matej Mavrič.

PRIMORJE AJDOVŠČINA - LUDOGOREC 0:5
PRIMORJE AJDOVŠČINA - KOPER 0:2
PRIMORJE AJDOVŠČINA - MTK BUDIMPEŠTA 1:5
(Strelec: Zavnik)
PRIMORJE AJDOVŠČINA - ČUKARIČKI 0:4
PRIMORJE AJDOVŠČINA - RIJEKA 1:7
(Strelec: Smajlagić)
PRIMORJE AJDOVŠČINA - BUDAFOKI 1:2

 

NAFTA 1903

ODHODI: Stjepan Oštrek (Beltinci), Mitja Novinić, Toni Lun Bončina (Vukovar/HRV), Mihael Rebernik, Blaž Urh, Rok Erniša, Ervin Nemeth (ZTE/MAD), Oliver Dinnyes, Matic Paljk, Josip Vuica (Osijek/HRV), Žan Bešir (Primorje), Žan Kumer, Stjepan Igrec in drugi.

PRIHODI: Zoran Lesjak (ZTE/MAD), Haris Kadrić (Gorica), Luka Božičković (Sloga Doboj/BIH), Tom Kljun (Aluminij), Luka Dumančić (Solin/HRV), Darko Hrka (Gorica), Rok Pirtovšek (Rogaška), Amadej Marinič (Gorica), Szabolcs Szalay (ZTE/MAD), Zsombor Senko (ZTE/MAD), Dragan Brkić (Gorica), Milan Klausz (ZTE/MAD), Zsombor Kalnoki-Kis (UAB Blazers/ZDA) in Žan Mauricio (Olimpija).

PODALJAŠNJA POGODB: Blaž Sintič.

NAFTA 1903 - FERENCVAROŠ 0:1
NAFTA 1903 - NAPREDAK 2:1
(Strelca: Kis, Szalay)
NAFTA 1903 - ZAGLEBIE LUBIN 0:1
NAFTA 1903 - ZTE 3:3
(Strelci: Kadrić, Lesjak, Szalay)

* Prihode novincev so potrdili klubi, ni pa nujno, da so nogometaši pri Nogometni zvezi Slovenije že registrirani kot člani klubov. 

Tekst: PDo
Foto: M24.si in klubi Prve lige Telemach

SORODNE NOVICE

  • 13.07.2024 | Prva liga Telemach
    Olimpija do visoke zmage, Domžale do dvojnega slavja
    Olimpija je dobila tudi četrto pripravljalno tekmo, zmaji so premagali CSKA, Domžalčani pa so najprej ugnali ukrajinski Rukh, nato pa še Gorico. Koprčani so remizirali s celovško Austrio, Nafta z ZTE-jem, Radomlje pa z Aluminijem. Primorje je izgubilo z madžarskim Budafokijem.
  • 13.07.2024 | Prva liga Telemach
    Likar podaljšal z Bravom
    Uroš Likar je z Bravom sklenil dogovor o podaljšanju sodelovanja do konca sezone 24/25, pogodba z Ljubljančani pa se lahko podaljša še za dodatno leto.
  • 13.07.2024 | Prva liga Telemach
    Kous končal profesionalno kariero
    Iz Fazanerije prihaja presenetljiva novica, Žiga Kous, kapetan Mure, je dober teden pred začetkom nove sezone Prve lige Telemach sporočil, da pri 31 letih zaključuje profesionalno kariero.
  • 13.07.2024 | Prva liga Telemach
    Olimpijo zamenjal za Nafto
    Žan Mauricio je že štirinajsti poletni novinec v ekipi lendavske Nafte 1903. Devetnajstletni vratar se med modre seli iz ljubljanske Olimpije.
  • 12.07.2024 | Prva liga Telemach
    Radomljani po preobratu boljši od Grosupeljčanov
    Nogometaši Radomelj so bili na pripravljalni tekmi z rezultatom 4:2 in po preobratu boljši od grosupeljskega drugoligaša Brinja.
  • 12.07.2024 | Prva liga Telemach
    Radomljani še enega novinci našli v Sesvetah
    Po Vukaseviću se je v Radomlje preselil še en dosedanji član hrvaških Sesvet. Dvaindvajsetletni Matej Mamić se najbolje znajde na položaju desnega bočnega branilca.
  • 12.07.2024 | Prva liga Telemach
    Iz ameriške študentske lige v Lendavo
    Zsombor Kálnoki-Kis je trinajsti poletni novinec v ekipi lendavske Nafte 1903. Dvaindvajsetletni Madžar igra na položaju napadalno usmerjenega vezista.
  • 11.07.2024 | Prva liga Telemach
    Pišek oblekel dres državnih prvakov
    Državni prvaki so močnejši za Jošta Piška. Dvaindvajsetletni vezist se od Domžal poslavlja v zameno za odškodnino, s Celjem pa je podpisal dogovor do konca sezone 2027/28.
  • 11.07.2024 | Prva liga Telemach
    Na Bonifiki tudi Lovrić
    Bonifika bo naslednji dve sezoni dom Di Matea Lovrića. Hrvaški vezist se v Koper seli po tem, ko je pomlad preživel pri Rogaški.

DELI NA