04.10.2021 | Ženska A
Nov gol Mateje Zver in Lane Golob, vrnila se je Timea Rojnik

Mesec oktober prinaša dve pomembni tekmi naše ženske članske reprezentance: 22.10. v kvalifikacijah za SP gostimo Wales, 26.10. pa varovanke selektorja Boruta Jarca gostujejo v Grčiji. Za našimi legionarkami je uspešen teden.

V Avstriji je bil v prvi ligi na sporedu 5. krog. SKN St. Pölten Mateje Zver pa je vknjižil novo prepričljivo zmago. S 7:0 so slavili v gosteh pri Bergheimu, Mateja Zver je dosegla en gol, igrala je do 81. minute. LUV Graz Selme Šabotić je bil v tem krogu 2. avstrijske lige prost zaradi neparnega števila ekip v ligi.

V nemškem državnem prvenstvu je to pot igrala le Lara Prašnikar, ki pa je z Eintrachtom doživela prvi poraz. Z 2:1 so klonile v Hoffenheimu. Turbine Potsdam je brez Sare Agrež in Zale Meršnik slavil zmago doma in tako prišel do drugega uspeha v tej sezoni. Do točke je prišla tudi Adrijana Mori, ki pa je remi svoje ekipe Carl Zeiss Jena spremljala s klopi za rezervne igralke.

V italijanski prvi ligi Serie A sta obe ekipi naših legionark doživeli tesna poraza. Kaja Eržen je dobila 90 minut v dresu Napolija proti Milanu, ki je slavil zmago z 1:0. Roma Nine Kajzba (ni je bilo v ekipi) je doma izgubila proti Juventusu (1:2).

Pri eni točki v španski ligi ostaja Valencia Dominike Čonč, ki je po preobratu včeraj z 1:2 klonila doma proti Sevilli. Dominika Čonč je igrala do 86. minute. Do treh točk pa je v 2. ligi prišla Zaragoza, a Sare Ketiš ni bilo v ekipi.

Lana Golob in soigralke so v Ligi NCAA doma z 1:0 porazile Saint Louis, naša reprezentantka pa je prejela rumen karton. V tekmi, ki je bila v nedeljo zvečer, pa so z 2:1 slavile v gosteh, odločilni gol za zmago pa je prispevala prav naša reprezentantka, ki je zabila v 97. minuti.

Na Portugalskem je bil na sporedu 3. krog, Clube de Albergaria Nike Babnik (odigrala je 90 minut) je doma izgubil proti Bragi (0:1).

S četrto zmago v petih krogih Grasshopper Nine Predanič ostaja na 2. mestu v švicarski ligi. Nina je igrala 90 minut ob zmagi v gosteh proti zasedbi Aarau.

Nove tri točke je zabeležil v madžarski ligi tudi Ferencvaroš Lare Ivanuše, ki se je v 59. minuti vpisala med strelke, igrala je do 86. minute.

Do 2. zmage v sezoni v belgijski ligi je prišla tudi Kristina Erman, ki je v dresu Charleroija odigrala 90 minut ob uspehu v gosteh.

V dresu Slovana Bratislava se je po poškodbi na teren vrnila Timea Rojnik. Na tekmi 7. kroga mladink se je takoj vpisala med strelke.