09.10.2018 | WU19
Mladinke s tremi zmagami v elitni del kvalifikacij

Slovenska dekliška mladinska reprezentanca je s tretjo zaporedno zmago brez poraza izvrstno sklenila prvi del kvalifikacij za Euro 2019. Varovanke selektorice Petre Mikeln so na Švedskem z zadetkom Sare Makovec z 1:0 porazile domačinke in se uvrstile v elitni del kvalifikacij.

Kvalifikacije za Euro 2018, skupina 3

3. krog, 9.10.
Slovenija – Švedska 1:0
(0:0)
1:0 Makovec (77.)

Slovenija: Meršnik, Korošec, Milovič, Agrež, Makovec, Križaj, Mori, Kovačič (Vindišar/46.), Intihar, Pintarič, Kumalič (Klopčič/87.)

Po podaji Milovičeve

Naša izbrana vrsta je edini zadetek dosegla v 77. minuti. Ana Milovič je na levi strani dobila žogo, sledila je podaja v sredino, kjer je bila Sara Makovec na pravem mestu, švedska vratarka je morala po žogo v svojo mrežo.

Statistika pravi, da je Slovenija na dokaj izenačeni tekmi zbrala šest strelov, od tega dva v okvir vrat, prav toliko strelov v slovenski okvir so zabeležile tekmice.

Pobuda domačink

Švedinje so med 14. in 16. minuto trikrat merile mimo slovenskih vrat, poizkusili sta Emma Engström (2) in Lisa Johansson.

Slovenija je podjetno začela 2. polčas, Nika Pintarič je zapravila lepo priložnost za vodstvo. V 52. minuti se je izkazala Zala Meršnik (na teh kvalifikacijah ni prejela gola!), ki je obranila strel Engströmove.

Da so povsem konkurenčne, so naše igralke pokazale v 68. in 70. minuti, ko so si prek Makovčeve in Milovičeve ustvarile priložnost za vodstvo, do katerega je prišlo v zgoraj omenjeni 77. minuti.

Švedska je želela poravnati, zato je na teren med 77. in 86. minuto poslala kar tri sveže igralke. A tudi to ni pomagalo, zmaga je odšla v Slovenijo.

Izjava po tekmi:

Petra Mikeln, selektorica:
„Pričakovali smo izenačeno tekmo, v kateri bodo odločale malenkosti. V igri je bilo na trenutke nekaj padcev, ki pa jih nasprotnik ni znal izkoristiti. Vse pohvale dekletom za prikazano igro in pravi pristop, ob tem pa ne smem pozabiti tudi na zdravniško sluzbo, ki je uspela vsa dekleta pripraviti tudi za zadnjo tekmo.“

Škotska in sedmerica iz kvalifikacij

Evropsko prvenstvo bo med 16. in 28. julijem 2019 gostila Škotska, poleg nje pa bo sodelovalo še sedem ekip, ki morajo skozi kvalifikacijsko sito.

V glavnem delu kvalifikacij je sodelovalo 48 držav, v elitni del kvalifikacij jih je napredovalo 26, ki so se pridružile Franciji in Španiji. Skupaj bo 28 ekip v elitnem delu kvalifikacij deljenih v sedem skupin. Žreb bo 23. novembra v Nyonu.

Tekst: D.P.
Foto: Nzs.si

SORODNE NOVICE

  • 05.06.2025 | WU19
    Kadetinje in mladinke dobile tekmice v kvalifikacijah
    Severna Irska bo prihodnje leto gostila evropsko prvenstvo kadetinj, Bosna in Hercegovina pa bo gostitelj evropskega prvenstva mladink.
  • 08.04.2025 | WU19
    S porazom končale kvalifikacije
    Slovenska dekliška mladinska reprezentanca je s porazom proti Islandiji sklenila kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2025. S tem porazom se Slovenija seli v Ligo B, kjer bo jeseni začela kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2026.
  • 08.04.2025 | WU19
    Zmaga jih ohranja v Ligi a
    Slovenska dekliška mladinska reprezentanca bo danes s tekmo proti Islandiji končala kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2025.
  • 05.04.2025 | WU19
    Portugalska je bila prevelik zalogaj
    Edini gol za Slovenijo je dosegla Ana Marija Kršljin. Pred našo reprezentanco je še tekma proti Islandiji, ki je danes z 1:0 klonila proti Norveški.
  • 02.04.2025 | WU19
    Izvrstno kljubovale favorizinirani Norveški
    Slovenska dekliška mladinska reprezentanca je z minimalnim porazom proti Norveški (0:1) začela kvalifikacije za evropsko prvenstvo 2025. V soboto se bo Slovenija pomerila s Portugalsko, ki je danes z 2:0 premagala Islandijo.
  • 01.04.2025 | WU19
    Kvalifikacije začenjajo proti Norveški
    „Včeraj smo opravili regeneracijski taktični trening. Danes smo se Portugalskem zbrali v popolni igralski zasedbi. Opravili smo še krajši tehnično-taktični treningi in jutri nas čaka prvi obračun s favoriziranimi Norvežankami,“ pred uvodno tekmo turnirja na Portugalskem pove selektorica Tina Kelenberger.
  • 26.03.2025 | WU19
    Znan seznam mladink za kvalifikacije za EP 2025
    V začetku aprila bo kvalifikacije za evropsko prvenstvo odigrala dekliška reprezentanca do 19 let. Selektorica Tina Kelenberger je obelodanila seznam igral, na katere računa.
  • 26.02.2025 | WU19
    S tekmo proti Srbiji končale priprave
    Dekliška mladinska reprezentanca je s tekmo proti Srbiji končala priprave, tekmice so zmagale s 4:1. Edini gol za Slovenijo je dosegla Varja Špiler.
  • 23.02.2025 | WU19
    Po tekmi s Hrvaško pohvala za igralke
    Dekliška mladinska reprezentanca je začela s pripravami, danes pa odigrala tudi prvo pripravljalno tekmo s Hrvaško (1:1).
  • 14.02.2025 | WU19
    Mladinke proti Hrvaški in Srbiji
    V prihodnjih dneh se bo zbrala tudi dekliška reprezentanca do 19 let. Priprave bo opravila med 22.2. in 26.2. V tem času bo odigrala dve pripravljalni tekmi. Selektorica Tina Kelenberger pa je obelodanila seznam igralk, na katere računa na tokratni akciji.

DELI NA