26.09.2022 | U21
Mlada reprezentanca klonila proti vrstnikom iz Bosne in Hercegovine

Slovenska reprezentanca do 21 let je v Kranju izgubila proti mladi izbrani vrsti Bosne in Hercegovine z 2:3 (1:2).

Prijateljska tekma:

Slovenija – Bosna in Hercegovina 2:3 (1:2)

Glavni sodnik: Patrik Kolarić (Hrv)
Strelci: Cipot 45+1', 73'; Bašić 6', Muharemović 31', Bristrić 63'
Rumeni kartoni: Šukilović, Ajhmajer, Turk, Karić, Mehmedović
Rdeči kartoni: Šukilović

Slovenija: Turk, Ajhmajer, Feratović, Jevšenak, Antolin, Sešlar, Flakus Bosilj, Ratnik, Strajnar, Perc (od 3. Pečar), Cipot (od 82. Pišek).
Bosna in Hercegovina: Račić (od 93. Kujundžić), Muharemović, Kulašin, Ilinković, Bristrić (od 81. Drina), Bašić (od 93. Šuvalija), Dabić (od 45. Šahinović), Janković (od 45. Cvjetinović), Šukilović, Sučić (od 81. Karić), Čavić (od 45. Sabljić).

 

Nick Perc debija v dresu mlade reprezentance ne bo ohranil v lepem spominu. Nogometaš Domžal je že po nekaj trenutkih obležal na razmočeni zelenici kranjskega stadiona. Podrl ga je Mustafa Šukilović, za kar ga je delivec pravice Kolarić "nagradil" z rumenim kartonom.

Za hladen tuš je v 7. minuti poskrbel Ivan Bašić. Kapetan gostov je Martina Turka ugnal z dobro izvedenim prostim strelom: okroglo usnje je z levico poslal v stičišče vratnice in prečke. Ena lepših priložnosti v prvem polčasu se je ponudila Martinu Pečarju, ki je v igro vstopil namesto poškodovanega Perca, a je Izolan nastrejal prečko.

Gostje so vodstvo podvojili v 31. minuti, ko je po podaji iz kota najvišje skočil Tarik Muharemović. Žarek upanja je za varovance Milenka Ačimovića posvetil v sodnikovem dodatku. Flakus Bosilj je pred vrati gostov našel Tia Cipota, ki je žogo potisnil v prazno mrežo in znižal zaostanek za vrstniki iz Bosne in Hercegovine.

Po dobri uri igre je Svit Sešlar najprej zapretil s prostega strela, takoj zatem pa je bil dvakrat premalo natančen Marcel Ratnik, branilec Olimpije je poskušal z glavo. V 73. minuti se je Turk še tretjič sprehodil v svojo mrežo – pod zadetek se je tokrat podpisal Admir Bristrić, ki je bil natančen z roba kazenskega prostora.

V 78. minuti so Slovenci na igrišču ostali z igralcem več: po opletanju s komolcem je drugi rumeni karton prejel Šukilović. Številčno prednost je naša reprezentanca izkoristila že v naslednji akciji, ko je Sešlarjeva podaja našla Cipota, ki je zabil še drugič. Takoj zatem je za las mimo vratnice meril Feratović, Cipot pa je bil tokrat v vlogi podajalca.

Do konca srečanja sta poskušala še Sešlar in Pišek, a sta bila oba nenatančna.

Milenko Ačimović: "Videli ste, kakšni so bili pogoji. V tem tednu smo se poskušali uigrati, a je bilo igrišče preveč namočeno, žoga ni šla po tleh. Skušali smo igrati 'na preskok'. Na koncu se nam je skoraj uspelo vrniti, fantje so se borili po najboljših močeh. Večina je prvič igrala pod takšnimi pogoji. Fantje so pokazali, da so borbeni, da se lahko kosajo s tekmecem. Škoda poraza, iz njega smo se nekaj naučili, upam pa, da bo na naslednjih tekmah boljše igrišče. Daljši premor bo prišel prav, da se fantje bolje spoznajo. Analizirali bomo tekmo in popravili napake, novembra nas čakata še dve tekmi."

Tio Cipot: "To je moj prvi nastop, občutki glede golov so seveda fenomenalni, še bolje pa bi bilo, če bi zmagali. Igrišče je bilo zahtevno, potrudili smo se po najboljših močeh, a so gostje bolje odprli tekmo. Po mojem mnenju smo bili boljši nasprotnik, a smo morali zaradi igrišča prilagajati svoj način igre."

 

Tekst: VBi
Foto: m24.si

SORODNE NOVICE

  • 25.03.2025 | U21
    Tesen poraz v dvoboju s Finsko
    Mlada reprezentanca Slovenije se je v sklopu priprav v Turčiji pomerila še s Finsko in v čvrstem dvoboju doživela tesen poraz. Finci, ravno tako udeleženci junijskega evropskega prvenstva, so do zmage prišli z golom Niklasa Pyyhtiäje.
  • 24.03.2025 | U21
    Jutri še s Finsko
    Mlada reprezentanca Slovenije bo priprave na turških tleh zaključila s pripravljalno preizkušnjo proti Finski, še eno udeleženko junijskega evropskega prvenstva.
  • 21.03.2025 | U21
    Mladi Slovenci so se merili z Ukrajinci, selektor Razdrh zadovoljen z videnim
    Mlada reprezentanca Slovenije se je v turški Antalyji merila z Ukrajino. Redni del pripravljalnega srečanja se je po golu Tjaša Begića končal z izidom 1:1, Slovenci pa so po izvajanju kazenskih udarcev prišli do zmage.
  • 21.03.2025 | U21
    Danes prvič pod taktirko novega selektorja
    Reprezentanca Slovenije do 21 let bo danes odigrala uvodno od dveh preizkušenj v sklopu priprav v Turčiji. Ukrajinci bodo prvi nasprotniki Slovencev, ki jih bo v vlogi selektorja prvič vodil Andrej Razdrh.
  • 11.03.2025 | U21
    Razdrhov prvi seznam za priprave v Turčiji
    Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let se v luči prihajajočega evropskega prvenstva odpravlja na prvi del priprav v Turčijo, kjer bo odigrala pripravljalni tekmi z Ukrajino in Finsko. To bosta tudi prvi tekmi pod vodstvom novega selektorja mlade izbrane vrste, Andreja Razdrha.
  • 11.02.2025 | U21
    Andrej Razdrh novi selektor mlade reprezentance
    Izvršni odbor Nogometne zveze Slovenije je na svoji 2. seji potrdil Andreja Razdrha za novega selektorja slovenske reprezentance do 21 let.
  • 06.02.2025 | U21
    Mladi Slovenci z Nizozemsko, Norveško, Izraelom in BiH
    Reprezentanca Slovenije do 21 let se bo v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2027 merila z Nizozemsko, Norveško, Izraelom ter Bosno in Hercegovino, je odločil današnji žreb.
  • 28.12.2024 | U21
    Mitja Ilenič: Na evropsko prvenstvo ne gremo samo sodelovat
    Mitja Ilenič je na osmih kvalifikacijskih tekmah odigral vseh 720 minut in bil eden od ključnih nogometašev čete Milenka Aćimovića pri pohodu na prvo mesto v kvalifikacijski skupini, s čimer se je slovenska reprezentanca uvrstila na evropsko prvenstvo za nogometaše do 21 let.
  • 03.12.2024 | U21
    Slovenija na Euru z Anglijo in Nemčijo
    Slovenska nogometna reprezentanca do 21 let, ki jo vodi Milenko Aćimović, bo na evropskem prvenstvu 2025 na Slovaškem igrala v skupini B skupaj z branilko naslova Anglijo, Nemčijo in Češko. Tako je odločil žreb v Bratislavi.
  • 02.12.2024 | U21
    Mlada reprezentanca v pričakovanju žreba
    Slovenska izbrana vrsta do 21 let bo prihodnje poletje nastopila na evropskem prventstvu, ki bo potekalo na Slovaškem. Mlada reprezentanca se je na zaključni turnir najboljših v Evropi do 21 let prvič uvrstila preko kvalifikacij. Žreb skupin bo na sporedu v torek.

DELI NA