17.11.2023 | Ženska A
Mateja Zver za zmago, v polno tudi Zara Kramžar

Torek in sreda sta minila v znamenju uvodnih tekem v skupinskem delu lige prvakinj, kjer tekmujejo štirje klubi slovenskih reprezentantk. V svojem debiju v ligi prvakinj je Lara Prašnikar z Eintrachtom slavila pri Rosengårdu, Lara je igrala vseh 90 minut. Celo tekmo je ob svojem debiju odigrala tudi Kaja Korošec (Paris FC), Zare Kramžar je zaradi poškodbe izpustila tekmo z Barcelono (2:2), St. Polten Mateje Zver (igrala je celo tekmo) pa je doma klonil proti proti Brannu (1:2).

Za zmago

V avstrijski prvi ligi so s tekmami 9. kroga sklenili jesenski del prvenstva. St. Pölten Mateje Zver je vknjižil 8. zmago. Mateja je v 76. minuti zadela za gostujočo zmago 1:2. St. Pölten bo 26.11. odigral še preloženo tekmo 8. kroga z drugouvrščeno ekipo lige SCR Altach. Tokratne ligaške tekme so zavoljo reprezentančne akcije mladink izpustile Tija Šoštarič Karič (Sturm Grauz AVT), Viktoria Bittendorfer (SV Horn AVT) in Tia Tašič (LUV Graz AVT).

Minute za Saro

Ob novi zmagi Wolfsburga je svoj drugi nastop letos v 1. nemški ligi zabeležila Sara Agrež, ki je v igro vstopila v 63. minuti.

V nemški zvezni ligi se je igral 7. krog. Eintracht Lare Prašnikar (izkazala se je za podajo za izenačenje na 1:1 v 17. minuti) je doma remiziral z ekipo Bayer Leverkusen. Desetovurščena ekipa lige RB Leipzig je z 0:5 doma klonil proti Werderju, Korina Lara Janež je v igro za domači Leipzig vstopila v igro ob zaostanku 0:3.

V 2. nemški ligi nova zmaga za Turbine Potsdam, ki pa je tudi to pot igral brez naše poškodovane reprezentantke Adrijane Mori.

V 7. krogu italijanske Serie A je v tem kolu navdušila Zara Kramžar. Ob visoki zmagi vodilne Rome proti Napoliju je dosegla gol in dodala podajo. Letos je prvič začela tekmo v prvi postavi, zabila pa je tudi prvi letošnji ligaški gol. V poraženi ekipi je manjkala Nina Kajzba, ki ji želimo uspešno okrevanje po poškodbi kolena. Do 5. zmage je prišla Fiorentina Kaje Eržen, ki je ob uspehu proti Sampdoriji (0:1) igrala do 64. minute.

V Serie B je Bologna s Saro Gradišek in Izabelo Kuštrin vknjižil 4. poraz. Obe sta igrali po 90 minut, ekipa pa je klonila proti Tavagnaccu (1:0).

Novi zmagi za Lano in Dominiko

Po zmagi v domači ligi je OH Leuven z Anderlechtom igral tudi v osmini belgijskega pokala. Na ligaški tekmi je bilo 1:3 za ekipo naše reprezentančne branilke Lane Golob, v pokalu pa so se Lana in ekipa veselili zmage z 2:3.

V španski prvi ligi je bil na sporedu 8. krog, kjer je peto zmago sezone vknjižil Levante Las Planas Dominike Čonč (igrala je od 57. minute naprej), Zala Meršnik pa je s klopi spremljala poraz Levanteja.

V tretji španski ligi je Real Oviedo z Anjo Eferl (ostala je na klopi) v gosteh odigral neodločeno proti 2. ekipi madridskega Reala. Madrižanke so na 1. mestu, Real Oviedo je četrti.

V portugalski ligi je Nika Babnik ostala na klopi, odkoder je pospremila poraz njene ekipe proti Sportingu (0:3).

Fenerbahče je v 10. krogu turške lige doživel 2. poraz. V gosteh je z 2:1 klonil proti Galatasarayju, Lare Ivanuša pa zaradi poškodbe prsta na nogi ni bilo v gostujoči ekipi. Tudi Lari želimo hitro in uspešno okrevanje.

Po visokem porazu proti Lyonu (1:6) so se Parižanke, za njih igra tudi naša reprezentantka Kaja Korošec, hitro pobrale in z identičnim rezultatom (6:1) premagale Saint-Etienne. Kaja je v igro vstopila v 59. minuti ob vodstvu Pariza 1:3.

Pri četrti zmagi v grškem prvenstvu je Panathinaikos Manje Rogan. Na domačem terenu so z 2:0 premagali AEK, Manja je tekmo začela v prvi postavi.

V Švici so v minulih dneh odigrali tekme osmine finala pokala. Grasshopper je brez Nine Predanič (okreva po poškodbi) visoko ugnal tekmice in se uvrstil v četrtfinale.

Liga prvakinj, skupinski del, 1. krog, 15.11.
Bayern – Roma 2:2
Paris FC – Häcken 1:2