12.03.2024 | Ženska A
Mateja Zver z goloma popeljala prvakinje v polfinale

Za našimi reprezentantkami je nov tekmovalni teden v tujih sredinah, teden so obeležile tudi pokalna tekmovanja.

Avstrija

Kapetanka reprezentance Mateja Zver je najbolj zaslužna za napredovanje St. Pöltna, ki je po podaljšku s 1:3 zmagal v četrtfinalu avstrijskega pokala. Mateja Zver je zadela v 104. in 105. minuti, St. Pölten pa je z zmago 1:3 napredoval v polfinale. Prihodnji teden v Avstriji nadaljujejo s spomladanskim delom sezone.

Nemčija

V 15. kolu nemške lige je odmevno zmago vknjižil Köln, ki je doma z 2:1 premagal Werder. Sara Agrež je v dresu Kölna ob koncu tekme vstopila v igro. Lara Prašnikar je igrala celo tekmo na derbiju proti vodilnemu Bayernu in klonila 1:2. V 85. minuti pa je v igro vstopila Korina Lara Janež, ki je z Leipzigom klonila na gostovanju pri Wolfsburgu. V 17. kolu 2. nemške lige je ekipa iz Potsdama doma porazila tretjeuvrščeni Sand. V domači ekipi ob zmagi ni bilo Adrijane Mori, ki okreva po poškodbi.

Grčija

Atenski derbi je v 18. krogu ponudil največ ravno ob koncu tekme. Panathinaikos z Manjo Rogan (tekmo je začela v prvi postavi) je v 91. minuti povedel, a je v 93. AEK izenačil in ekipi sta si razdelili po točko.

Belgija

V Belgiji bo prihodnja sobota v znamenju polfinala pokala, kjer se bo OH Leuven z Lano Golob meril z ekipo Zulte Waregem. Teden dni za tem pa se začenja liga prvaka, kjer ima visoke cilje tudi OH Leuven.

Španija

Ekipa Zale Meršnik je v gosteh tesno z 1:0 klonila proti madridskemu Atleticu. Zala je edini gol prejela v 48. minuti. Levante Las Planas Dominike Čonč (v igro ni vstopila) je doma z 1:2 izgubil proti Granadi.

Francija

Paris FC s Kajo Korošec je po streljanju 11-metrovk izpadel v polfinalu francoskega pokala. S 3:4 ga je izločil PSG.

Turčija

V turški ligi, na sporedu je bil 23. krog, je ALG Spor z Luano Zajmi (igrala je cel prvi polčas) izgubil na gostovanju v Ankari. Lara Ivanuša, ki je v prvem delu sezone igrala za Fenerbahče, se je preselila na Islandijo, kjer bo nadaljevala kariero.

Portugalska

V 2. portugalski ligi je vnovič celo tekmo odigrala Nika Babnik, ki je z ekipo Vitoria SC tesno doma izgubila (0:1) proti Bragi.

Švica

V švicarski prvi ligi je bil na sporedu 14. krog, Grasshopper je v gosteh z 2:0 premagal St. Gallen. V dresu zmagovite ekipe ni bilo naše reprezentančne napadalke Nine Predanič, ki okreva po poškodbi kolena.

Italija

V 20. krogu Serie B, druge po moči italijanske lige, je do 8. zmage prišla Bologna, kjer igrata Sara Gradišek in Zala Kuštrin. Sara je igrala do 60. minute, Zala do 86.

V Italiji bodo 16. marca odigrali tekme 1. kroga lige za prvakinje in spodnjega dela prvenstvene lestvice. V lovu za naslovu ostajajo tudi naše reprezentantke: Zara Kramžar (Roma), Kaja Eržen (Fiorentina) in Naja Poje Mihelič (Sassuolo), v ligi za obstanek bo igrala Nina Kajzba z Napolijem.

Madžarska

V nedeljo, 17.3., bo prvo tekmo spomladi v 2. madžarski ligi odigral tudi Budapest Honvend, ki ga je okrepila naša reprezentančna vratarka Melania Pasar.