05.12.2010 | Futsal AA
Makedonija - Slovenija 2:2, v ponedeljek še ena tekma

Slovenska futsal reprezentanca je v makedonski Vinici odigrala prvo izmed dveh pripravljalnih tekem proti Makedoniji, uvodoma remi, v ponedeljek nova preizkušnja.

Pripravljalna tekma, Vinica, nedelja, 5.12.

Makedonija - Slovenija 2:2 1:1)
1:0 Leveski (2.), 1:1 Osredkar (20.), 1:2 Čujec (23.), 2:2 Naskovski (23.)

Za Slovenijo so to pot igrali: Kristjan Čujec (KMN Puntar), Sebastijan Drobne (KMN Dobovec Trgovine Jager), Alen Fetič (FC Litija), Marko Hrvatin (KMN Tomi Press Bronx), Benjamin Melink (KMN Puntar), Aljoša Mohorič (KMN Puntar), Rok Mordej (KMN Dobovec Trgovine Jager), Igor Osredkar (FC Litija), Damir Puškar (FC Litija), Andrej Rutar (KMN Puntar) in Gaj Rosič (KMN Oplast Kobarid).

Z mislimi pri Euru 2012

Slovenska vrsta se pripravlja na kvalifikacije za Euro 2012, omenjeni tekmi pa sta del programa, ki ga je pripravil selektor Andrej Dobovičnik.

Gostitelji do 1:0

Tekmo so resda bolje začeli gostje, ki so v 2. minuti povedli, zadel je Leveski. Potem so pobudo povsem prevzeli Slovenci, najbolj agilen pa je bil Rok Mordej.

Razigrani duo Dobovca

Igralec Dobovca Trgovin Jager je meril v 3., 8. in 10. minuti, a je bil domači vratar vsakič na pravem mestu. Sledil mu je klubski soigralec Sebastijan Drobne, ki je v 5. minuti stresel okvir vrat, v 13. minuti pa je domači portir v dvoboju „1:1“ ukanil njegov strel.

Mohorič na mestu

V 16. minuti je streljal Igor Osredkar,v 8. in 14. pa se je izkazal slovenski vratar Aljoša Mohorič, ki je obranil in ustavil dva protinapada. Slovenija je imel vsaj 60-70% časa žogo v svojih nogah, poti do mreže pa žoga ni našla.

Osredkar prehitel sireno

Do konca polčasa se beleži strel Kristjana Čujca, Mordej je zadel vratnico, meril je tudi Alen Fetič, veselje v slovenski tabor pa je prinesel Osredkar, ki je v 20. minuti (le 8 sekund pred koncem polčasa) poravnal na 1:1.

Gola v 23. minuti

V drugem delu se razmerje moči na parketu ni spremenilo. Mohorič je naprej v 22. minuti dobro posredoval, v 23. minuti pa sta bila dosežena oba zadetka – Čujec je povedel Slovenijo v vodstvo, Naskovski pa je nemudoma izenačil.

1000 gledalcev

V 24. minuti je bil pri strelu Benjamin Melink, sledil mu je še Fetič, ob koncu so imeli Makedonci še tri strele za zmago, tik pred zadnjim zvokom sirene pa je okvir vrat stresel tudi Andrej Rutar.

Tekmo si je ogledalo 1000 ljudi.

• 04.10.2022 | Futsal AA
    Zbor futsal reprezentance, v soboto proti Kazahstanu
    Varovanci selektorja Tomislava Horvata s tekmo v Nur-Sultanu nadaljujejo kvalifikacije za svetovno prvenstvo v futsalu, ki bo leta 2024.
  • 27.09.2022 | Futsal AA
    Osredkarju superpokal, Ruis že odloča v Italiji
    V Serie A2 so uspešno začeli tudi igralci Pordenoneja, ki jo vodi nekdanji slovenski reprezentant Marko Hrvatin, v ekipi pa so še trije nekdanji reprezentanti Žan Koren, Rok Grželj in Tilen Štendler. V 1. krogu so doma s 6:0 premagali Milano, med strelce se je vpisal Koren. V Serie A je Pescara, ekipa Jeremyja Bukovca, doma z 2:1 premagala Italservice Pesaro, Bukovca pa ni bilo v ekipi.
  • 26.09.2022 | Futsal AA
    Znan seznam reprezentance za tekmo v Kazahstanu
    V oktobru se nadaljujejo kvalifikacije za svetovno prvenstvo v futsalu, ki bo leta 2024. Naša članska reprezentanca je kvalifikacije začela z domačo zmago proti Črni gori, v soboto, 8.10., pa izbrana vrsta selektorja Tomislava Horvata gostuje v Kazahstanu, 7. ekipe s Fifine svetovne futsal lestvice.
  • 20.09.2022 | Futsal AA
    Kvalifikacije začeli z zmago
    Tekmec je bila Črna gora, izbranci Tomislava Horvata so zmagali s 3:1 (1:1). V kvalifikacijski skupini 5 je še Kazahstan, z njim se bo Slovenija v gosteh merila 8. oktobra.
    Še z boljšo igro kot na evropskem prvenstvu
    „Nocoj gostimo Črno goro, ki ima spoštovanja vredno in kvalitetno ekipo in igralce, ki premorejo individualno kvaliteto. Če ne bomo 200-odstotno pri stvari, bo to premalo,“ opozarja Žiga Čeh, ki je takisto vesel, ker reprezentanca igra v dvorani Tabor.
  • 19.09.2022 | Futsal AA
    Upravičiti vlogo favorita
    „Vesel sem, ker so naši igralci v tekmovalnem ritmu in formi. Pristop na treningu je pravi, zelo sem zadovoljen s tem, kar kažejo igralci in kako se odzivajo,“ je pred jutrišnjo tekmo povedal selektor futsal reprezentance Tomislav Horvat.
    V dvorani Tabor izpolniti prvi cilj
    Jutri gre zares. Slovenija, članska futsal reprezentanca, s tekmo proti Črni gori, ob 20. uri v mariborski športni dvorani Tabor začenja kvalifikacije za svetovno prvenstvo, ki bo leta 2024.
  • 15.09.2022 | Futsal AA
    Kvalifikacije želijo začeti z zmago
    Misli članske moške reprezentance so pri torku, 20.9., ko Maribor gosti uvodno tekmo kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2024. Slovenija, varovanci selektorja Tomislava Horvata, se bo pomerila s Črno goro.
  • 13.09.2022 | Futsal AA
    Svojo energijo želi prenesti na igralce
    „Črna gora je tipičen predstavnik futsala s področja nekdanje skupne države. So ekipa, ki zna igrati. Brez trohice podcenjevanja se moramo lotiti tekme. Če ne bomo na visoki ravni, imamo lahko težave,“ opozarja selektor Tomislav Horvat.
  • 12.09.2022 | Futsal AA
    Hozjan in Fideršek do zmag
    Na tujem sta bila minule dni aktivna dva slovenska reprezentanta. V Španiji je v 1. krogu prvo zmago vknjižil Nejc Hozjan. Ekipa Noia Portus Apostoli je odigrala sploh prvo tekmo v prvi ligi in takoj slavila na gostovanju v Cordobi. Gostje so povedli že v 12. sekundi, na koncu pa se veselili treh točk. Hozjan je v 9. minuti prejel rumen karton.