19.05.2022 | Ženska A
Lara Prašnikar v 100. tekmi do kvalifikacij za LP

Državna prvenstva naših legionark se končujejo.

V Avstriji so minuli vikend odigrali prvo polfinalno tekmo pokala. Ekipa naše reprezentančne kapetanke Mateje Zver (ni je bilo v ekipi zavoljo poškodbe stegenske mišice, želimo ji hitro in uspešno okrevanje) je na gostovanju s 6:1 premagal SPG SCR Altach, finale bo na sporedu 4. junija. Drugega finalista bodo v Avstriji dobili 26.5., za vstopnico v finale se bosta pomerila SV Horn in SK Sturm Graz. V 2. avstrijski ligi je Selma Šabotič izpustila tekmo, njen Union LUV Graz pa je slavil v gosteh.

Še finale pokala

V Nemčiji je konec klubske sezone. Eintracht Frankfurt Lare Prašnikar je s prepričljivo domačo zmago (4:0), dve podaji je dodala naša reprezentantka (odigrala je svojo 100. tekmo v nemški ligi), pred 4520 gledalci osvojil 3. mesto in si priboril kvalifikacije za ligo prvakinj. Turbine Potsdam je v gosteh klonil proti Bayernu (5:0), Sara Agrež je v 51. minuti prejela rumen karton, Zale Meršnik ni bilo v poraženi vrsti. Potsdam je sezono sklenil na 4. mestu, pred ekipo pa je še finale pokala, 28.5. se bosta pomerila aktualni prvak Wolfsburg in Turbine Potsdam.

Gol Dominike Čonč

Tudi v Italiji je konec ligaške sezone. Sampdoria Dominike Čonč je sezono končala na 6. mestu, v zadnjem krogu je doma s 3:1 premagala Verono. Dominika je v 8. tekmi v dresu Sampdorie dosegla 1. gol. Zabila je v 86. minuti, sedem minut prej pa je vstopila v igro. V 2. ligo se seli Napoli Kaje Eržen in Lane Golob, ki je na zadnji tekmi klonil z 1:3. Napoli je sicer povedel, v 28. minuti je zadela prav Lana Golob. Gostje so zmago in preobrat zrežirale med 61. in 70. minuto. Roma Nine Kajzba je sezono sklenila na 2. mestu, prvak je Juventus.

Poškodba Sare Ketiš

V 28. krogu 2. španski lige sever je Zaragoza Sare Ketiš doma dosegla zmago, s katero je skočila na 9. mesto prvenstvene lestvice. Sara je igrala celo tekmo, a dobila neugoden udarec v prst na nogi, kasneje pa se je izkazalo, da je prišlo do zloma, Sara pa je na prisilnem počitku. Na tem mestu ji želimo hitro in uspešno okrevanje.

Prva zmaga za Niko, polfinale za Nino

V 13. krogu lige za prvaka je do prve zmage prišla tudi Nika Babnik. Njena ekipa Clube Albergaria je v gosteh s 4:1 premagala Vilaverdense, ki je zdaj 8., ekipa naše reprezentantke pa je skočila na 7. pozicijo.

V Švici si je osem najboljših ekip priigralo mesto v četrtfinalu. Po sistemu izločanja bo Švica tako dobila državne prvakinje. V polfinale se je po zmagi (5:2) in remiju (3:3) proti Luzernu uvrstil tudi Grasshopper naše reprezentantke Nine Predanič (na 2. tekmi je v igro vstopila v 60. minuti), ki jo v polfinalu čakata tekmi proti Zürichu.

13. gol Lare Ivanuše

Na Madžarskem je še krog do konca državnega prvenstva. Premočno vodi Ferencvaroš z našo Laro Ivanuša, ki je s 13 goli 2. strelka lige. Gol je dosegla tudi ob izdatni zmagi v gosteh, kjer je Ferencvaroš v 20. krogu slavili z 8:0.

Izredno razburljiva končnica se obeta tudi na Slovaškem, kjer se za naslov borita Spartak Myjava in Slovan Bratislava z našo mladinsko reprezentantko Timeo Rojnik (tekmo je začela v 1. postavi). V 8. krogu lige za prvaka je Slovan tesno slavil in se točkovno poravnal s Spartakom. Pred ekipama sta še po dve tekmi.