30.06.2022 | Prva liga Telemach
Koprčani premagali Crveno zvezdo

Koprčani, Ljubljančani, Mariborčani in Sobočani so odigrali nove pripravljalne preizkušnje. Najprestižnejše zmage so se veselili pokalni prvaki, ki so na Brdu pri Kranju premagali Crveno zvezdo.

Dvoboj slovenskih pokalnih in srbskih državnih prvakov je v uvodu drugega polčasa odločil Andrej Kotnik. Zimski povratnik na Bonifiko je v 51. minuti, po kombinaciji z Bedejem Amarachijem Osujijem, silovito sprožil z 20 metrov in zadel za zmago Kopra.

Sobočani so se v Bakovcih merili z Vojvodino in po evrogolu Tia Cipota, ki je neubranljivo udaril z dobrih 25 metrov, dobili prvi polčas. Moštvo iz Novega Sada je izenačilo po uri igre, ko je soboško mrežo zatresel Veljko Simić, nekdanji član Domžal. Črno-beli se bodo jutri pomerili še z avstrijskim drugoligašem Floridsdorferjem, ki ga vodi Mitja Mörec.

Mariborčani so po včerajšnjem remiju s Partizanijem gostovali še pri novem tretjeligašu iz Rač. Radovan Karanović je priložnost za igro namenil igralcem, ki so imeli v Dravogradu manjšo minutažo. Ob zmagi z izidom 1:7 je bil dvakrat uspešen Žan Vipotnik, gole pa so dosegli še Luka Božičković, Rok Sirk, Vid Koderman, Malik Sellouki in Aljaž Antolin.

Ljubljančani so priprave na Gorenjskem zaključili z zadnjo pripravljalno tekmo pred kvalifikacijami UEFA Evropske konferenčne lige. V Lescah je bil tekmec Šibenik, obračun s hrvaškim prvoligašem pa ni postregel z zadetki, več priložnosti pa je ponudil predvsem drugi polčas. Zmaji so se po tekmi vrnili v prestolnici, kjer bodo opravili še zadnje treninge pred pričetkom sezone.

CRVENA ZVEZDA - KOPER 0:1 (0:0)

Strelec: Kotnik (51').
Koper - začetna enajsterica: Golubović, Šimčak, Novoselec, Žužek, Kambič, Mittendorfer, Vešner Tičić, Krajinović, Kotnik, Osuji, Kolobarić. Trener: Zoran Zeljković.

RAČE - MARIBOR 1:7 (1:3)

Strelci: Pipenbaher (15'); Božičković (11'), Vipotnik (33', 85'), Sirk (35'), Koderman (56'), Sellouki (66'), Antolin (75').
Maribor: Zalokar, Mutavčić (60' Gorenak), Pihler, Uskoković, Koderman, Antolin, Božičković (60' Bobarić), Sellouki, Kronaveter (46' Maher), Vipotnik, Sirk (60' Guerrico). Trener: Radovan Karanović.

MURA - VOJVODINA 1:1 (1:0)

Strelca: T. Cipot (44'); Simić (64').
Mura - prvi polčas: Obradović, Beganović, Balažic, Morris, Pucko, Kous, T. Cipot, Maruško, Bobičanec, Petković, Klepač. Trener: Damir Čontala.

OLIMPIJA LJUBLJANA - ŠIBENIK 0:0 (0:0)

Olimpija: Vidovšek, Van Bruggen, Milović (60' Aldair), Ratnik (5' Crnomarković), Krefl, Elšnik, Doffo, Lasickas, Sešlar (72' Pilj), Kvesić (83' Špehar), Nukić. Trener: Robert Prosinečki.