24.11.2022 | Ženska A
Kapetanka za zgodovino, med strelkami tudi Zajmi in Ivanuša

V sredo se je liga prvakinj nadaljevala tudi za naše legionarke. Mateja Zver je s St. Pöltnom spisala zgodovino – postali so prva avstrijska ekipa z zmago v rednem delu lige prvakinj. Z 1:0 so avstrijske predstavnice slavile v Pragi, Mateja Zver je igrala 90 minut. Slovenski derbi med Romo in Wolfsburgom se je končal z remijem – 1:1. Sare Agrež ni bilo v gostujoči ekipi. Nina Kajzba in Zara Kramžar sta tekmo spremljali s klopi za rezerve.

Za vikend pa sta bila v ospredju boj za ligaške točke in preboj v naslednjo fazo pokalnega tekmovanja.

V Italiji je tako slovenski ligaški derbi pripadel Romi, ki je bila z 2:0 boljša od Sampdorie. Za Romo je od 85. minute naprej igrala Zara Kramžar, Nine Kajzba in Dominike Čonč ni bilo v ekipah Rome oz. Sampdorie. Kaja Eržen je dobila 90 minut ob remiju Fiorentine proti Interju (0:0). Roma ostaja vodilna ekipa lige, Fiorentina je 3., Sampdoria pa 6. V 2. italijanski ligi je Brescia Zale Kuštrin izgubila na gostovanju v Napoliju (2:4). Zale tudi to pot ni bilo v ekipi, a dobro okreva in vsi pričakujemo in držimo pesti za njeno skorajšnjo vrnitev na zelenico.

V španski ligi je reprezentančna vratarka Zara Meršnik (vnovič je branila celo tekmo) v 9. krogu doma tesno z 0:1 klonila proti Realu, tretji ekipi lige. Sporting de Huelva ostaja na 13. poziciji.

V hrvaški ligi so Splitčanke to pot gostovale v Zagrebu, domov pa so tudi po zaslugi našega dvojca Luana Zajmi&Lara Ivanuša odnesle tri točke. Luana in Lara sta zadeli ob izdatni zmagi 1:4, Split pa ostaja na 2. mestu hrvaške lige.

V polfinale nemškega pokala sta se uvrstili Korina Lara Janež in Sara Agrež (ni je bilo v postavi). Korina Lara je z Leipzigom malce presenetljivo z 2:1 izločila Eintracht Lare Prašnikar. Korina Lara je igrala do 80. minute, Lara pa celo tekmo. V četrfinalu pa se je od pokalnega tekmovanja poslovila Adrijana Mori, ki je v dresu Turbine Potsdam igrala od 75. minute. Leipzig se bo 28.2. za polfinale boril z ekipo SGS Essen, Wolfsburgn pa s Kölnom.

Tudi v Švici je bil minuli vikend v znamenju pokala. V osmini finala sta se od tekmovanja poslovila Lana Golob in njen Basel, doma jih je z 1:4 porazil Zürich. Lane zavoljo okrevanja po poškodbi še ni bilo v ekipi.

Niki Babnik (Clube de Albergaria) je uspelo napredovati v osmino finala portugalskega pokala. V gosteh so Nika in ekipa visoko zmagali, naša reprezentantka je igrala do 77. minute. Z minimalnim porazom v gosteh se je od pokala poslovila Sara Ketiš (Torreense), ki je igrala do 67. minute.

V teh dneh z ligaškimi tekmami na Nizozemskem nadaljuje Kristina Erman, Timea Rojnik pa je izpustila tokratno tekmo Slovana v slovaški ligi.