21.03.2022 | Ženska A
Kapetanka prva strelka v Avstriji

Naše reprezentantke, igralke na tujem, so se izkazale tudi tokrat.

Mateja Zver in soigralke so v 11. krogu zabeležile 10. zmago ob enem remiju, kar je dovolj za vrh prvenstvene lestvice avstrijskega državnega prvaka. Kapetanka reprezentance Mateja Zver je dobro formo potrdila v 56. minuti z golom (njen 12. v sezoni), ki je pomagal h končni zmagi 3:0. V 2. avstrijski ligi LUV Graz s Selmo Šabotić tekme ni odigral, ampak je bila preložena.

Lara Prašnikar je z Eintrachtom gostovala pri Bayernu, ki je povedel 1:0, potem pa so gostje povedle 1:2, za 2. gol je podala prav Lara. To je bil tudi rezultat polčasa, v nadaljevanju pa so domačinke dosegle še tri gole za končno zmago 4:2. Prašnikarjeva je igrala celo tekmo, Eintracht je na 4. mestu, Bayern je drugi. Vmes, torej tretji, pa je Turbine Potsdam, ki je doma z 2:0 ukanil SC Sand. Sara Agrež je igrala vseh 90 minut za zmagovalno ekipo, Zala Meršnik je ostala na klopi za rezervne igralke.

V 17. krogu državnega prvenstva Italije sta zaigrali Kaja Eržen in Dominika Čonč. Kaja Eržen je z Napolijem izgubila proti Juventusu (0:2), Lane Golob ni bilo v ekipi Napolija. Do 72. minute je igrala Dominika Čonč ob porazu Sampdorie proti Interju, 4:3 je bilo na koncu. Inter je vodil že 2:0 in 3:1, Sampdoria ga je ujela v 54. minuti pri 3:3. Roma Nine Kajzba je remizirala z Milanom (1:1). Roma zaseda 2. mesto, Sampdoria je šesta, Napoli pa deseti.

Zaragoza je v 2. španski ligi sever prišla do 9. zmage, doma je premagala 6. uvrščeno zasedbo Logrono. Občasne reprezentantke Sare Ketiš zaradi zdravstvenih težav ni bilo v ekipi ob domači zmagi.

Nina Predanič za vodstvo 1:0

V 14. krogu švicarske lige se je z novim golom izkazala Nina Predanič, ki je v 10. minuti tekme dosegla prvega od treh golov proti osmouvrščeni ekipi Aarau Frauen. Grasshopper je v tem hipu tretjeuvrščena ekipa državnega prvenstva. Kristina Erman je z ekipo Charleroija prišla do prve točke v nadaljevanju prvenstva in boja za obstanek. Tekma se je končala brez golov, Ermanova pa je v 69. minuti prejela rumen karton.

Dve zmagi in dva gola Lare Ivanuša

Lara Ivanuša je jesen na Madžarskem začela z dvema ligaškima goloma. Ob visoki zmagi Ferencvaroša (6:0) je v igro vstopila v 57. minuti, gola pa je dosegla v 83. in 85. Z ekipo Astra Hungary se je Ferencvaroš pred tem pomeril tudi v 4. krogu pokala, takisto je bil uspešen in napredoval v polfinale. Lara Ivanuša je igrala do 65. minute.

Uspešno tudi Timea Rojnik

Na Slovaškem so v nedeljo odigrali 18., zadnji, krog rednega dela državnega prvenstva. Slovenska mladinska reprezentantka Timea Rojnik je igrala do 88. minute, v 45. minuti je začela akcijo za znižanje rezultata na 1:2, po tem pa je zabila za 2:2. Slovan je ob koncu slavil, v soboto, 26.3., pa začenja sklepni del prvenstva.