07.02.2024 | Ženska A
Kaja Korošec z dvema goloma, nova prilika za Najo Poje Mihelič

Minuli dnevi so minili v zaključku rednega dela lige prvakinj, naše nogometašice pa so se proslavile tudi v domačih prvenstvih.

Konkretna vloga

Minuli teden se je sklenil redni del lige prvakinj, kjer smo imeli tudi štiri legionarke. Eintracht Frankfurt in Paris FC sta v skupini zasedla 3. mesto v svoji skupini, Roma in St. Pölten pa četrto. V zadnjem krogu se je zmage veselila le Lara Prašnikar, ki je igrala 79 minut na tekmi proti Rosengradu, ki so ga Nemke dobile s 5:0. Lara je v letošnji ligi prvakinj zbrala 10 nastopov, dosegla je dva gola. Kaja Korošec je igrala od 67. minute ob porazu Pariza proti Chelsea (0:4). Kaja je v letošnji mednarodni klubski sezoni zbrala 10 nastopov, dosegla je en gol. Zara Kramžar je z Romo klonila proti Ajaxu (2:1), Zara je v igro vstopila v 72. minuti, v letošnji evropski sezoni je pri teh nastopih. Mateja Zver je za avstrijske serijske državne prvakinje na gostovanju proti Brannu igrala celo tekmo, prejela je rumen karton, Norvežanke pa so zmagale z 2:1.

Zmaga za Manjo Rogan

Dominika Čonč je s svojo ekipo Levante Las Planas v španski prvi ligi remizirala na gostovanju pri UD Tenerife (1:1). Dominika je v igro vstopila v 2. polčasu, ko je prejela tudi rumeni karton. Zala Meršnik je branila ob porazu Sportinga de Huelva na gostovanju pri Barceloni (0:4). V 3. španski ligi je Real Oviedo doma z 1:0 ugnal Sporting Gijon, Anje Eferl ni bilo v postavi zmagovite ekipe.

Manja Rogan je s Panathinikosom prišla do 11. prvenstvene zmage, s 3:1 so slavile doma. Manja se je na tekmi izkazala z nevarnim in dobro merjenim strelom v 1. polčasu.

Nove minute za Saro Agrež

V nemški ligi je bil na sporedu 12. krog. Lara Prašnikar je igrala celo tekmo ob domači zmagi Eintrachta (1:0) proti SGS Essen. Slovenski derbi je pripadel Leipzigu, ki je bil z 2:1 boljši od Kölna. Korina Lana Janež v domači vrsti ni vstopila na teren, je pa novih 90 minut, drugič v tej sezoni, odigrala Sara Agrež, ki je okrepila Köln, ki zaseda 9. mesto na lestvici, Leipzig je deseti.

Kaja za zmago

Kaja Korošec je tokratna junakinja Pariza FC, ki je 14. krogu domače lige s 3:2 porazil Lille. Kaja Korošec je v svoji 11. tekmi v francoski ligi najprej dosegla svoj prvi gol, v 96. minuti pa še drugega za končno tesno, a pomembno zmago. S temi tremi točkami se je Pariz FC utrdil na 3. mestu prvenstvene lestvice.

Nova priložnost za Najo Poje Mihelič

V Italiji je bil na sporedu 15. krog domače lige. Roma z Zaro Kramžar (ostala je na klopi za rezerve) je doma s 3:1 ugnala Juventus in še povečala vodstvo na 1. mestu. Slovenski derbi med Sassuolom in Napolijem se je končal z zmago domačink. Za njih je še tretjič v članski konkurenci zaigrala Naja Poje Mihelič, ki je v 46. minuti vstopila v igro. V 2. polčasu je Sassuolo dosegel oba gola. Od 66. minute naprej je za Napoli igrala tudi Nina Kajzba. Na 3. mestu pa ostaja Fiorentina s Kajo Eržen (rumen karton in 90 minut), ki je gostovala v Milanu in remizirala (2:2).

Do 3. zmage v zadnjih petih tekmah je v Serie B prišla Bologna. Doma je z 2:1 odpravila San Marino, Zala Kuštrin je igrala do 88. minute, Sare Gradišek pa ni bilo v domači postavi. Bologna zaseda 9. mesto.

Še dve na Portugalsko

Na Portugalskem je Albergaria Nike Babnik (ni je bilo v ekipi) tesno klonila na gostovanju in ostala na 11. mestu. Bosta pa v prihodnje na Portugalskem igrali Tinkara Testen in Nuša Vidrih, ki sta okrepili SCU Torrense, osmo ekipo tamkajšnje lige.