Humar zadel za novo zmago Gorice

Priprave slovenskih prvoligašev se počasi bližajo h koncu, saj sta do pričetka nove sezone preostala le še dobra dva tedna. V soboto so bili na delu trije klub, ob porazu Maribora in remiju Triglava pa so bili v rezultatskem smislu najuspešnejši Goričani.

Četa trenerja Mirana Srebrniča je po dolgem potovanju z daljne Armenije v Mirnu gostila dekanski Jadran, enega od novopečenih drugoligašev. Sinje-modri so zaigrali v premešani zasedbi, saj nogometašev, ki so pričeli srečanje s Širakom, ni bilo v kadru. Odločitev o zmagovalcu je sicer padla ob koncu prvega polčasa, ko je za minimalno zmago Gorice zadel Jan Humar.

Mariborčani so se vrnili v Prekmurje, saj so se v Bakovcih pomerili z zaprešićkim Interjem. Zmaga je odšla na Hrvaško, že v tretji minuti je po nesporazumu Jasmina Handanovića, ki je z rokama ujel podajo Marka Šulerja, zadel nekdanji član Celja Lovre Čirjak, prednost pa je po dobri uri igre podvojil Mazalović, potem ko je izkoristil najstrožjo kazen. Že pred tem so vijoličasti ostali brez poškodovanih Mešanovića in Ahmedija, predčasno pa je trd dvoboj zaključil član Interjeve obrambe Dalić. Štajerci so z igralcem več še močneje pritisnili na gol Interja, a niso uspeli doseči več kot gola Tavaresa, ki je zadel po natančnem predložku mladega Kolmaniča.

Kranjčani so gostovali v sosednji Avstriji, kjer so se pomerili s tamkajšnjim prvoligašem Wolfsbergerjem. Srečanje ni dalo odločitve o zmagovalcu, za Gorenjce pa je tako v prvem kot drugem polčasu zadel Luka Majcen.

GORICA - JADRAN DEKANI 1:0 (1:0)

Strelec: Humar (45')
Gorica: Štrukelj, Curk, Jogan, Lipušček, M. Kavčič, Žižek, Humar, Marinič, Bužinel, Nagode, Edafe. Igrali so še: Likar, Škarabot, Gulič, Jermol, Leban, Kompara. Trener: Miran Srebrnič.

MARIBOR - INTER ZAPREŠIĆ 1:2 (0:2)

Strelci: Tavares (83'); Čirjak (3'), Mazalović (59'/11m)