Gruzijci kaznovali napake Maribora

Nogometaši Maribora so danes odigrali še predzadnjo preizkušnjo na turških tleh in doživeli poraz. Za Štajerce je bil usoden Dinamo iz gruzijskega Tbilisija, ki je kaznoval mariborske napake in slavil s 3:0.

Milanič je pred dvobojem z gruzijsko zasedbo premešal začetno enajsterico, ki pa je v prvem polčasu klonila dvakrat. Kenan Pirić je bil prvič premagan v 18. minuti, ko je po neuspešnem izbijanju in podaji Rukhaiaje zadel Shengelia. Isti igralec je bil v drugo natančen minuto pred odmorom, ko je kaznoval neuspešno izbijanje Pirića. Dervišević v 80. minuti ni izkoristil kazenskega udarca, so pa bili uspešnejši Gruzijci, saj je v 89. minuti minuti z bele točke zadel Kutalia.

MARIBOR - DINAMO TBILISI 0:3 (0:2)

Strelca: Shengelia (18', 44'), Kutalia (89'/11m)
Maribor: Pirić, Milec, Rajčević, Uskoković, Kolmanič, Dervišević, Vrhovec (63' Pihler), Felipe Santos (46' Žugelj), Kramarič (72' Matko), Tavares (79' Mulahusejnović), Zahović (68' Vršič). Trener: Darko Milanič.

• 24.04.2019 | Pokal Slovenije
    Po Olimpiji do finala še Maribor
    Konec maja se bosta za pokalno lovoriko udarila velika rivala Olimpija in Maribor. Štajerci so tudi po zaslugi razpoloženega Kenana Pirića v Fazaneriji iztržili remi in s skupnim izidom 2:1 napredovali v finale. Upe Mure je pokopal evrogol Dareta Vršiča.
  • 23.04.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Iz Fazanerije v Ljudski vrt
    Nogometaši Maribora in Mure se bodo jutri udarili za finale Pokala Slovenije, iz Ljudskega vrta pa so dan pred tem sporočili, da so v svoje vrste zvabili dosedanjega branilca črno-belih Špira Peričića.
  • 18.04.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Maribor - Rudar
    Maribor bo zaključno četrtino letošnjega prvenstva odprl z domačo tekmo proti Rudarju. Knapi so se v prejšnjem krogu razveselili prve zmage pod taktirko Almirja Sulejmanovića, vijolice so po avtogolu ugnale Domžale.
  • 13.04.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Derbi v zaključku pripadel vodilnim
    Nogometaši Maribora so v 27. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Domžale z 1:0 (0:0).
  • 12.04.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Maribor - Domžale
    V Ljudskem vrtu se bosta za nove točke udarili ekipi Maribora in Domžal. Rumeni so s pol ducata žog v kranjski mreži dokazali, da so se prebudili, Štajerci so v Krškem podaljšali pomladanski niz. Kdo bo uspešnejši v štajerski prestolnici?
  • 10.04.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Minimalna zmaga prvega pri zadnjemu
    Nogometaši Krškega so v 26. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti Mariboru z 0:1 (0:1).
  • 09.04.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Krško - Maribor
    V taboru Maribora po dveh zmagah iz prejšnjega tedna spet lažje dihajo. Vijolice so se vrnile v zmagovalne tirnice, naslednja ovira vodilne ekipe PLTS pa bo Krško. Lahko Posavci prekrižajo mariborske načrte?
  • 06.04.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Maribor do pomembne zmage v Kranju
    Nogometaši Maribora so v 25. krogu Prve lige Telekom Slovenije v gosteh premagali Triglav z 2:1 (1:0).
  • 04.04.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Triglav - Maribor
    Triglav je hit pomladi, orli pa so z 12 točkami najuspešnejše moštvo nadaljevanja PLTS. Lahko Gorenjci na kolena spravijo tudi Mariborčane, ki v zadnjih tednih ne blestijo s svojo igro?
  • 03.04.2019 | Pokal Slovenije
    Evrogol Hotića za prednost Maribora
    Ljudski vrt je gostil prvo tekmo polfinala Pokala Slovenije. V končnici dvoboja Maribora in Mure je že dišalo po neodločenem izidu, nato pa je udaril Dino Hotić in Štajercem v 85. minuti zagotovil minimalno, a pomembno prednost pred povratnim dvobojem v Fazaneriji.