Gruzijci kaznovali napake Maribora

Nogometaši Maribora so danes odigrali še predzadnjo preizkušnjo na turških tleh in doživeli poraz. Za Štajerce je bil usoden Dinamo iz gruzijskega Tbilisija, ki je kaznoval mariborske napake in slavil s 3:0.

Milanič je pred dvobojem z gruzijsko zasedbo premešal začetno enajsterico, ki pa je v prvem polčasu klonila dvakrat. Kenan Pirić je bil prvič premagan v 18. minuti, ko je po neuspešnem izbijanju in podaji Rukhaiaje zadel Shengelia. Isti igralec je bil v drugo natančen minuto pred odmorom, ko je kaznoval neuspešno izbijanje Pirića. Dervišević v 80. minuti ni izkoristil kazenskega udarca, so pa bili uspešnejši Gruzijci, saj je v 89. minuti minuti z bele točke zadel Kutalia.

MARIBOR - DINAMO TBILISI 0:3 (0:2)

Strelca: Shengelia (18', 44'), Kutalia (89'/11m)
Maribor: Pirić, Milec, Rajčević, Uskoković, Kolmanič, Dervišević, Vrhovec (63' Pihler), Felipe Santos (46' Žugelj), Kramarič (72' Matko), Tavares (79' Mulahusejnović), Zahović (68' Vršič). Trener: Darko Milanič.

• 24.05.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Domžale - Maribor
    Prvoligaše do poletnega premora loči le še zadnjih 90 minut. Zadnji krog bodo s tekmo ob Kamniški Bistrici odprli nogometaši Domžal in Maribora. Bo Luka Zahović še drugič zapored kralj strelcev PLTS?
  • 22.05.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Maribor ob dvigu pokala z zmago
    Nogometaši Maribora so v 35. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Krško z 2:0 (1:0).
  • 21.05.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Maribor - Krško
    Nogometaši Maribora bodo v sredo odigrali zadnjo tekmo v domačem Ljudskem vrtu. V štajerski prestolnici gostuje zadnje Krško, ki se poslavlja od PLTS, vijoličasti pa bodo po tekmi dvignili pokal.
  • 18.05.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Triglav do točke pri Mariboru
    Nogometaši Maribora so se v tekmi 35. kroga Prve lige Telekom Slovenije razšli s kranjskim Triglavom neodločeno 3:3 (1:1).
  • 17.05.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Maribor - Triglav
    Nogometaši Maribora so v Celju potrdili 15. zvezdico, ki so jo z navijači slavili še dolgo noč. Že sobota pa za četo Darka Milaniča prinaša nov izziv, v Ljudskem vrtu gostuje Triglav, ki lovi obstanek v PLTS.
  • 15.05.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Z zmago v Celju do naslova prvaka
    Nogometaši Maribora so v 33. krogu Prve lige Telekom Slovenije v gosteh premagali Celje s 3:1 (0:1) in si s tem tri kroge pred koncem zagotovili 15. naslov državnega prvaka. Pred branilko naslova in drugouvrščeno Olimpijo imajo nedosegljivih 11 točk prednosti.
  • 14.05.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Celje - Maribor
    Knežje mesto bo gostilo zaključno dejanje 33. kroga PLTS. V štajerskem derbiju se bodo udarili nogometaši Celja in Maribora. Vijolice po sobotnem polomu lovijo potrditev naslova, grofje iščejo točke do Evrope.
  • 11.05.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Olimpija že v prvem polčasu odločila derbi
    Nogometaši Maribora so v 32. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti ljubljanski Olimpiji z 0:3 (0:3).
  • 09.05.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Maribor - Olimpija
    Kaj bo ponudil veliki derbi? Maribor v polnem Ljudskem vrtu lovi potrditev 15. zvezdice, Olimpija želi prestaviti slavje naslova. Kdo bo rajal po zadnjem sodniškem žvižgu?
  • 08.05.2019 | Mladinski pokal
    Domžalčani in Mariborčani tudi za pokalno lovoriko
    Mladinci Domžal in Maribora se tudi letos borijo za naslov državnega prvaka. Za zdaj bolje kaže rumenim, ki Štajercem bežijo za pet točk. Tekmeca, ki se že nekaj let borita za prevlado v mladinskem nogometu, pa se bosta 30. maja udarila tudi za pokalno lovoriko.