Gruzijci kaznovali napake Maribora

Nogometaši Maribora so danes odigrali še predzadnjo preizkušnjo na turških tleh in doživeli poraz. Za Štajerce je bil usoden Dinamo iz gruzijskega Tbilisija, ki je kaznoval mariborske napake in slavil s 3:0.

Milanič je pred dvobojem z gruzijsko zasedbo premešal začetno enajsterico, ki pa je v prvem polčasu klonila dvakrat. Kenan Pirić je bil prvič premagan v 18. minuti, ko je po neuspešnem izbijanju in podaji Rukhaiaje zadel Shengelia. Isti igralec je bil v drugo natančen minuto pred odmorom, ko je kaznoval neuspešno izbijanje Pirića. Dervišević v 80. minuti ni izkoristil kazenskega udarca, so pa bili uspešnejši Gruzijci, saj je v 89. minuti minuti z bele točke zadel Kutalia.

MARIBOR - DINAMO TBILISI 0:3 (0:2)

Strelca: Shengelia (18', 44'), Kutalia (89'/11m)
Maribor: Pirić, Milec, Rajčević, Uskoković, Kolmanič, Dervišević, Vrhovec (63' Pihler), Felipe Santos (46' Žugelj), Kramarič (72' Matko), Tavares (79' Mulahusejnović), Zahović (68' Vršič). Trener: Darko Milanič.

• 13.07.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Triglav presenetil prvake
    Nogometaši Maribora so v 1. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti kranjskemu Triglavu z 1:2 (0:1).
  • 12.07.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Pred tekmo: Maribor - Triglav
    Maribor je z visoko zmago v Reykjaviku sijajno odprl novo sezono, zdaj bo skušal s podobno predstavo premagati še zasedbo Triglava. S kakšnim scenarijem bo postregel spopad v Ljudskem vrtu?
  • 10.07.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Na krilih Kronavetra do visoke zmage
    Nogometaši Maribora so na uvodni tekmi prvega kroga kvalifikacij UEFA Lige prvakov slavili visoko zmago. Štajerci so po treh zadetkih v mreži Valurja že blizu preboja v nadaljevanje kvalifikacij, v katerih slovenskega prvaka čaka švedski ali armenski tekmec.
  • 08.07.2019 | Mednarodna tekmovanja
    Evropska pot se pričenja na Islandiji
    Konec tedna se pričenja nova sezona Prve lige Telekom Slovenije, četverico slovenskih klubov pa že prej čakajo uvodne evropske preizkušnje. Državni prvak Maribor evropsko popotovanje pričenja na daljnji Islandiji, v Reykjaviku, pri tamkajšnjem prvaku Valurju.
  • 03.07.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Maribor dobil generalko
    Prvoligaši, še posebej tisti, ki bodo prihodnji teden že zaigrali v evropskih tekmovanjih, počasi že zaključujejo priprave. Maribor je v Ljudskem vrtu dobil generalko s hrvaško Gorico, na delu so bili tudi nogometaši Mure, Rudarja, Tabora in Triglava.
  • 24.06.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Poraz po preobratu
    Sobotna nevihta ni dovolila izvedbe pripravljalnega obračuna, so se pa nogometaši Maribora in Cracovie udarili danes. V Gornji Radgoni je bil po preobratu boljši poljski prvoligaš.
  • 18.06.2019 | Mednarodna tekmovanja
    Prva ovira islandski prvak
    Nogometaši Maribora so danes izvedeli ime uvodne evropske ovire v sezoni 2019/20. Štajerci se bodo v prvem krogu kvalifikacij UEFA Lige prvakov pomerili z islandskim prvakom Valurjem iz Reykjavika.
  • 11.06.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Delovno tudi v Mariboru
    Torek je prvi delovni dan za nogometaše Maribora. Štajerci so se na tradicionalni večerji zbrali včeraj, danes dopoldne pa so v zavetju Ljudskega vrta opravili prvi trening v sezoni 2019/20. Na prvem treningu so bili prisotni tudi vsi štirje novinci.
  • 03.06.2019 | Prva liga Telekom Slovenije
    Iz Ljubljane v Maribor
    V Mariboru so danes predstavili novo okrepitev za novo sezono, v kateri bodo branili naslov državnega prvaka. V rodno mesto se po štirih sezonah v Ljubljani vrača Rok Kronaveter, ki je z vijoličastimi sklenil pogodbo do leta 2021.
  • 30.05.2019 | Mladinski pokal
    Po preobratu slavje Maribora
    Šmartno ob Paki je gostilo finalni obračun mladinskega pokalnega tekmovanja. Za lovoriko sta se udarili najboljši ekipi državnega prvenstva, Maribor pa je s preobratom maščeval »poraz« v ligaškem tekmovanju, ki je sicer pripadlo Domžalčanom.