08.02.2021 | Ženska A
Erženovi slovenski derbi, debi Adrijane Mori

Selektor Borut Jarc je v petek obelodanil seznam igralk za kvalifikacijsko tekmo proti Estoniji, za našimi igralkami pa je vikend v tujih prvenstvih.

V Italiji je bil na sporedu 13. krog Serie A, prinesel pa je dva slovenska derbija. V prvem je Roma Kaje Eržen s 4:0 premagala Bari Sare Ketiš. Kaja je v igro vstopila v 64. minuti, Sare ni bilo v domači postavi. V drugem slovenskem derbije je Milan s 4:1 porazil San Marino, Dominika Čonč je ostala na klopi za rezerve, Nika Babnik je igrala vseh 90 minut.

V Serie B so ekipe odigrale 15. krog. Pomigliano naše reprezentantke Kristine Erman je doma z 1:0 premagal Ceseno, Ermanove pa ni bilo v ekipi. Pomigliano je čvrsto na 1. mestu, pred prvim zasledovalcem ima štiri točke naskoka in tekmo manj.

V Nemčiji so odigrali nekaj tekem 19. kroga. Uvodoma so stopile na zelenico igralke Wolfsburga in Turbine Potsdam, 3:2 je bilo za domačinke. V dresu gostij je svoj debi v nemški ligi doživela naša reprezentantka 20-letna Adrijana Mori, Zala Meršnik je ostala na klopi za rezerve, Sara Agrež pa okreva po poškodbi. Tekma Eintrachta (tam igra Lara Prašnikar) in Duisburga je bila preložena.

V derbiju začelja sta se v 19. krogu pomerila Real Betis in Sporting de Huelva naše reprezentantke Pamele Begić. Zmaga je ostala doma, 2:0 je bilo. Pamela Begić je igrala prvi polčas, v 46. minuti pa bila zamenjana. Sporting ima na 16. mestu 11 točk, Real Betis na 17. mestu pa 10.

V Švici so opravili s 14. krogom, neodigrana pa je ostala tekma med Luganom Tine Marolt in Young Boys. Srečanje je bilo preloženo na nov termin.

Včeraj bi morala s sezono v ameriški študentski ligi začeti tudi Lana Golob, a je bila tekma preložena na današnji dan. Obračun ekip Virginia Commonwealth University in Liberty bo na sporedu nocoj, ob 22. uri, po evropskem času.

DP Italije, 13. krog, 6.2.
Pink Sport Bari – Roma 0:4
Milan – San Marino 4:1

DP Italije, Serie B, 15. krog, 6.2.
Pomigliano – Cesena 1:0

DP Nemčije, 19. krog, 5.2.
Wolfsburg – Turbine Potsdam 3:2

7.2.
Eintracht Frankfurt – MSV Duisburg (preloženo)

DP Španije, 19. krog, 6.2.
Real Betis – Sporting de Huelva 2:0

DP Švice, 14. krog, 6.2.
Lugano – Young Boys (preloženo)

Liga NCAA, 8.2.
Virginia Commonwealth University –  Liberty (22.00)

DP Avstrije, 10. krog, 7.3.
St. Pölten – Altenmarkt
Horn – Sturm Graz
Austria Wien – Wacker Innsbruck

DP Madžarske, 13. krog, 13.3.
MTK – Ferencvaroš

Tekst: D.P.
Foto: M24.si

SORODNE NOVICE

  • 13.05.2025 | Ženska A
    Slovenska ženska nogometna reprezentanca se bo dvakrat pomerila z Avstralijo
    Nogometna zveza Slovenije z veseljem sporoča, da bo slovenska ženska nogometna reprezentanca konec junija odigrala dve odmevni prijateljski tekmi proti eni najboljših ekip na svetu – reprezentanci Avstralije. Tekmi bosta na sporedu 26. in 29. junija 2025 v Perthu.
  • 08.05.2025 | Ženska A
    Naslov za slovenski trojec, pokal Kaji Korošec
    Mateja Zver, Sara Makovec in Izabela Križaj in Kaja Korošec do lovorik, pomemben gol sta dosegli Nina Kajzba in Korina Lara Janež, Lara Prašnikar do evropske vozovnice, Melania Pasar pomagala do obstanka.
  • 01.05.2025 | Ženska A
    Jubilej Mateje Zver, Kaja Korošec zadela, Lara Prašnikar podala
    Državna prvenstva so v sklepni fazi, v vidnih vlogah pa slovenske reprezentantke, ki jih do konca sezone čaka še zaključek Uefine lige narodov.
  • 08.04.2025 | Ženska A
    Z novo zmago in tremi točkami iz Turčije
    Izbranke Saše Kolmana bodo do konca tega tekmovanja igrale še 30. maja doma proti Grčiji ter 3. junija v gosteh proti Irski.
  • 08.04.2025 | Ženska A
    Članice danes proti Turčiji
    Ženska članska nogometna reprezentanca danes v 4. kolu Uefine lige narodvo gostuje v Turčiji. Na četrti tekmi lovi 4. zaporedno zmago in potrditev 1. mesta pred sklepnima tekmama rednega dela.
  • 07.04.2025 | Ženska A
    Pripravljene na tekmo v Turčiji
    Ženska članska nogometna reprezentanca v torek, 8.4., gostuje v Turčiji. Na četrti tekmi Uefine lige narodov lovi 4. zaporedno zmago in potrditev 1. mesta pred sklepnima tekmama rednega dela.
  • 04.04.2025 | Ženska A
    Nova zmaga Slovenije v Uefini ligi narodov
    Slovenska ženska nogometna reprezentanca je na tretji tekmi lige B lige narodov v Ljubljani premagala Turčijo s 3:0 (2:0) in je še stoodstotna. Izbranke Saše Kolmana se bodo s Turkinjami merile še čez štiri dni v Sivasu.
  • 04.04.2025 | Ženska A
    Članice danes v Ljubljani proti Turčiji
    Slovenska ženska nogometna reprezentanca bo danes v Ljubljani odigrala tekmo tretjega kroga evropske lige narodov. Po dveh tekmah varovanke selektorja Saše Kolmana vodijo na lestvici skupine B2, v Šiški pa bodo ob 16.30 skušale nadaljevati uspešen februarski niz zmag.
  • 03.04.2025 | Ženska A
    Proti Turčiji računajo na pomoč in podporo s tribun
    Slovenska ženska reprezentanca s tekmo proti Turčiji v petek, 4.4., ob 16.30 nadaljuje s tekmami v Uefini ligi narodov. Tekmec v Ljubljani na štadionu ŽAK bo Turčija. Svojo 100. tekmo v dresu Slovenije bo igrala Kaja Eržen.
  • 02.04.2025 | Ženska A
    Dobro vzdušje temelj za napredek in dober rezultate
    Ženska članska reprezentanca se pripravlja na nadaljevanje Uefine lige narodov. Slovenija se bo dvakrat pomerila s Turčijo – v petek, 4.4., ob 16.30, doma v Ljubljani, v torek, 8.4., pa v gosteh. 

DELI NA