15.04.2018 | 2. SNL
Drava izgubila v Ljubljani, Radomlje prekinile lendavsko serijo

Ptujčani so morali po Iliriji čestitati še drugemu ljubljanskemu nasprotniku. Bravo je dobil petkov dvoboj v prestolnici, a novega poraza Drave ni izkoristila Nafta, ki je prvič to sezono klonila pred domačimi gledalci. V Lendavi so se veselili Radomljani. Mura je v Goriških Brdih vknjižila novo zmago in zdaj beži že za 12 točk.

Spored 23. kroga 2. SNL sta s petkovo tekmo odprli ekipi Brava in Drave, ki se je v prestolnici pobirala po visokem domačem porazu z Ilirijo, a prejela še en udarec. Prvi so preko Nastje Čeha zapretili gostje, v 19. minuti pa se je tresla ptujska mreža, a se je Žan Zaletel znašel v prepovedanem položaju. Štajerci so zatem nevarno zapretili še dvakrat. Mladi Andraž Kolar je v 29. minuti iz ugodnega položaja streljal preko vrat, prosti strel Čeha pa je deset minut kasneje z lepo parado odbil Vekić. V drugi polčas pa so bolje krenili domači nogometaši, ki so povedli v 50. minuti, ko je z razdalje dobro meril Domen Jugovar. Le pet minut kasneje so gostitelji po dolgi podaji dobili skok v kazenskem prostoru, žogo pa je za hrbet Šelige potisnil Milan Đajić. Drava je po prodoru Jake Bizjaka znižala v 75. minuti, a gostje niso zmogli do več kot častnega zadetka.

Spodrsljaja Drave niso izkoristili Lendavčani, ki so imeli v soboto priložnost, da se zavihtijo na drugo mesto, a so morali priznati prvi poraz sezone na domačem igrišču. Zaslužene zmage pod lendavskimi griči so se veselili Radomljani, ki so tako znova bližje drugemu mestu, za katerim zaostajajo šest točk. Gostje so bili nevarni že preko Luke Cerarja, ki pa ni uspel premagati domačega vratarja Florijana Raduha, ki pa je klonil v 23. minuti. Po strelu z glavo je bil natančen Igor Barukčić, a je radomeljski kapetan zaradi poškodbe tekmo sklenil predčasno in deset minut po golu zapustil lendavsko zelenico. Izid se do polčasa ni več spremenil, gostje pa so se v 69. minuti veselili še drugega zadetka. Z natančno izvedenim prostim strelom je Raduho matiral Ernest Grvala, Nafta pa je lahko v končnici tekme le še ublažila poraz. V sodniškem dodatku je bil še desetič letos natančen Marko Roginić.

Vodilna Mura se je v edini nedeljski tekmi pomerila z Brdi. Varovanci trenerja Tončija Žlogarja so lovili že peto zmago v nizu, a so se novih točk veselili gostje. Prekmurce je v 24. minuti v vodstvo popeljal Luka Bobičanec, ki je z roba kazenskega prostora neubranljivo meril v daljši desni kot Matije Radikona. Gostje so prednost podvojili v 35. minuti, ko je po hitrem protinapadu zadel Rok Sirk, izid polčasa pa je postavil Arpad Vaš. Vezist, ki je pričel akcijo za drugi zadetek črno-belih, je v 43. minuti, po daljšem obleganju domačih vrat, zadel iz bližine. Mura je v 54. minuti zadela še četrtič, po kotu Bobičanca je bil še drugič na tekmi natančen Rok Sirk. Slednji je zadel še 13. to sezono in za gol zaostaja za že omenjenim Bobičanem, na četrtem mestu pa je z 11 zadetki še tretji strelec Mure, Amadej Maroša. Gostitelji so poraz ublažili v 59. minuti, ko je Kristjana Matoševića premagal Matija Kavčič. Mura drugi Dravi beži za debelih 12 točk.

Veržej je gostil dvoboj dna lestvice. V Prlekiji so se novih točk veselili v taboru Fužinarja, ki je v domačo mrežo pospravil štiri zadetke. Korošci so po golu Nika Vajde, ki je natančno meril v 12. minuti, dobili prvi polčas, domača četa pa je izenačila v 57. minuti. V polno je meril Tadej Čuk, a so se gostje osem minut kasneje, po strelu Mitje Križana, veselili novega vodstva. Fužinar je pomembno zmago potrdil v končnici srečanja, ko je v 85. minuti zadel Ranko Moravac, štiri minute zatem pa še Nik Fasvald.

Ravenčani so se z zmago približali 14. Zarici, ki je v Brežicah iztržila točko. Gledalci so v obračunu sosedov na lestvici videli dva zadetka, mreži pa sta se zatresli v prvem polčasu. Gorenjci so v 29. minuti povedli po zaslugi Uroša Parežanina, varovanci domačega stratega Iztoka Kapušina pa so izenačili tik pred odmorom. Prednost Kranjčanov je izničil Luka Čagalj, še jeseni član Aluminija, ki se je tokrat veselil drugoligaškega prvenca. Izid se v drugem polčasu ni več spremenil, Brežice pa ostajajo točko pred prvo zasledovalko.

Od nevarnih mest pri dnu lestvice se počasi oddaljuje Ilirija, ki je bila uspešna v Rogaški Slatini. Okoli 200 gledalcev je videlo preobrat gostov, ki so zaostajali vse do 75. minute. Črno-beli so po poizkusu Alena Neskića povedli že v 20. minuti. Enajsti zadetek prvega strelca Rogaške ni zadostoval za točke, Ljubljančani so izid poravnali v 75. minuti, ko je Lojena premagal Žiga Vidic, devet minut kasneje pa je za veselje gostov poskrbel kapetan Mustafa Nukić, ki je v letošnji sezoni dosegel deset golov.

Po dveh porazih so se zmage razveselili tudi Dobljani. Novomeščani so z novim porazom vnovič potrdili, da se na gostovanjih nikakor ne znajdejo, za hrbtom Darka Marjanovića so se znašli trije zadetki. Srečanje je bilo odločeno v prvem polčasu, ko so gostitelji dosegli vse tri zadetke. V 18. minuti je za veselje domačih gledalcev poskrbel Tim Čeh, osem minut kasneje je prednost Doba podvoji Stefan Andjelić, delo pa je z golom v 36. minuti dokončal Kristijan Šipek. Dobjani so z novo zmago vknjižili 30. točko, kar modre uvršča na deveto mesto, dve poziciji višje pa najdemo Krko, ki je nabrala šest točk več.

Dekani so gostili primorski obračun Jadrana in Tabora, ki se je v Istri pobiral po dveh zaporednih porazih. Še slabše je šlo v zadnjih tednih Dekančanom, ki so po uvodnem skalpu Brd izgubili štirikrat, negativnemu nizu pa so dodali še eno ničlo. Lokalni spopad v prvem delu srečanja ni ponudil zadetka, odločilni trenutek pa se je zgodil v 59. minuti, ko je hiter protinapad zaključil Davor Škerjanc. Ob tem velja dodati, da so Kraševci do zmage prišli z igralcem manj, saj je Boštjan Frelih po dveh rumenih kartonih tekmo sklenil že v 37. minuti.

Prihodnji konec tedna prinaša tekme 24. kroga, zatem pa bo med tednom odigran še 25. krog prvenstva.

Media preview

Tekst: PDo
Foto: Ekipa24.si
Grafika: NZS

SORODNE NOVICE

  • 24.06.2025 | 2. SNL
    Znani tudi pari nove sezone 2. SNL
    Po žrebu Prve lige Telemach je ples kroglic določil še pare drugoligaškega tekmovanja, ki se bo s prvim krogom začelo 9. avgusta.
  • 25.05.2025 | 2. SNL
    Kidričani proslavili naslov drugoligaških prvakov, drugo mesto Triglavu
    Nogometaši Aluminija so izgubili zadnjo tekmo sezone, a so pred domačimi gledalci proslavili naslov drugoligaških prvakov, v Kidričevem pa so se veselili tudi Kranjčani. Triglav si je z zmago priigral drugo mesto in nastop v kvalifikacijah za popolnitev Prve lige Telemach.
  • 22.05.2025 | 2. SNL
    V Kidričevem in Novi Gorici za drugo mesto
    Od 2. SNL se poslavljata Drava in Tolmin, nogometaši Aluminija so z zmago v Velenju potrdili naslov prvakov, odprto pa je le še vprašanje, kdo si bo z drugim mestom priigral dodatne kvalifikacije za popolnitev Prve lige Telemach. Bodo to Kranjčani ali Goričani?
  • 18.05.2025 | 2. SNL
    Kidričani v Velenju potrdili prvoligaško vstopnico
    Ob Tolmincih se po letošnji sezoni od 2. SNL poslavljajo še Ptujčani, obstanek pa si je kljub porazu v Grosupljem zagotovila Ilirija 1911. Bistričani so v mrežo Dekanov pospravili kar osem žog, dvoboj Bilj in Slovana ni ponudil zadetkov.
  • 15.05.2025 | 2. SNL
    Kidričani v Velenje po potrditev prvoligaške vstopnice
    Si lahko nogometaši Aluminija že v nedeljo priigrajo vrnitev med prvoligaše? Kidričani bodo v predzadnjem krogu 2. SNL gostovali v Velenju, tako kot tekmo Triglava in Dravinje, pa si boste lahko obračun iz Šaleške doline ogledali v prenosu na spletni strani NZS.
  • 12.05.2025 | 2. SNL
    Aluminij pobegnil na štiri točke prednosti, Triglav po porazu Gorice na drugem mestu
    Nogometaši Gorice so izgubili tudi drugi obračun sezone s Slovanom, spodrsljaj Goričanov pa je z visoko zmago v Dekanih izkoristil Triglav. Tolmin je na domačem igrišču izgubil z Bistrico, Primorci pa se poslavljajo od 2. SNL, Aluminij pa ima na vrhu lestvice štiri točke naskoka.
  • 09.05.2025 | 2. SNL
    S kamero v Biljah in Kidričevem
    Vodilni Aluminij bo v ponedeljek gostil razigrane Grosupeljčane. Gorica bo gostovala na Kodeljevem, pri Slovanu, ki je med tednom ugnal Tabor. Sežanci se bodo pred kamero NZS pobirali v Biljah, Kranjčani pa se v ponedeljek odpravljajo v Dekane.
  • 08.05.2025 | 2. SNL
    Aluminij, Gorica in Triglav do nove zmage, Tabor izgubil s Slovanom
    Uvodna tekma 27. kroga 2. SNL je postregla z visoko zmago Kidričanov, ki so v Beltincih slavili z 0:4. Še žogo več so v mrežo Tolmina pospravili Kranjčani, Gorica je bila z 2:1 boljša od Ilirije 1911, Tabor pa je z istim izidom izgubil domačo tekmo s Slovanom.
  • 05.05.2025 | 2. SNL
    Drugoligaši že med tednom, vodilni Aluminij v Beltincih
    Četverico najboljših klubov štiri kroge pred koncem prvenstva loči zgolj pet točk, obeta se napet boj za napredovanje v Prvo ligo Telemach. Vodilni Aluminij bo že v torek gostoval v Beltincih, srečanje pa boste lahko spremljali v prenosu Sportkluba. Kamera NZS bo pospremila dvoboj Brinja in Dravinje.
  • 04.05.2025 | 2. SNL
    Obračun vodilnih brez zmagovalca, Aluminij ostaja na vrhu
    Derbi vodilnih klubov 2. SNL se je pred 1.200 gledalci končal brez zmagovalca, Aluminij in Gorica sta se razšla z izidom 0:0. Kidričani tako ostajajo na vrhu lestvice, pred Goričani imajo dve točki naskoka. Z nedeljsko zmago sta se vodilnemu dvojcu približala Triglav in Tabor.

DELI NA