Domžale izločile Maribor

Maribor, ki je z devetimi naslovi najuspešnejši klub pokalnega tekmovanja - zadnjega je osvojil leta 2016 -, je ob Kamniški Bistrici zaključil pokalno sezono. Domžale so se do polfinala prebile z goloma Podlogarja in Jakupovića, Štajercem pa do preobrata ni pomagal niti zadetek Klinarja.

Ob Kamniški Bistrici smo spremljali dva različna polčasa, v prvem so prevladovali Domžalčani, po odmoru pa so precej bolje zaigrali tudi Mariborčani. Pred golom Ažbeta Juga je bilo prvič vroče v 12. minuti. Arnel Jakupović se je na desni strani kazenskega prostora otresel Špira Peričića in Luke Uskokovića, sprožil v daljši kot, a je Jug s konicami prstov žogo preusmeril mimo gola.

V naslednji akciji so zapretili Mariborčani, vendar je Rok Kronaveter meril čez gol, Špiro Peričič pa je na drugi strani igrišča blokiral udarec osamljenega Tamarja Svetlina. Domača pobuda je bila kronana v 23. minuti. Štajerci niso najbolje izbili podaje Benjamina Markuša, Sven Šoštarič Karić je sprožil z 20 metrov, pred golom pa jo je za hrbet Juga preusmeril Matej Podlogar.

Zadetek ni prebudil Mariborčanov, ki so bili tudi v nadaljevanju prvega polčasa v podrejeni vlogi. Še več, dve minuti pred odmorom so klonili še drugič. Senijad Ibričić je pričel akcijo na levi strani igrišča, nadaljevala sta jo Sven Šoštarič Karić in Benjamin Markuš, ki je v osrčju kazenskega prostora našel Arnela Jakupovića, ki so mu mariborski branilci pustili preveč prostora, kar je domači napadalec izkoristil in s strelom z 11 metrov matiral Juga.

Gostje so v drugem polčasu pokazali precej boljšo sliko. Simon Rožman je pred nadaljevanjem tekme opravil kar štiri menjave, ki so v igro Štajercev vnesle precej več živahnosti, domžalska sredina pa ni našla prave rešitve. Jan Repas, ki je v igro vstopil pred pričetkom drugega polčasa, je v 60. minuti s podajo za domačo obrambo zaposlil Denisa Klinarja, ki je s strelom iz prve premagal Ajdina Mulalića.

Po prejetem zadetku je reagiral tudi Dejan Djuranović, ki je v igro poslal Janeza Piška in Jošta Urbančiča ter z agresivnejšo igro na sredini igrišča umiril nalet gostov. Mariborčani si kljub nekaj domiselnim poskusom niso pripravili nove resnejšega zaključka proti golu Mulalića. Damjan Vuklišević je v 85. minuti žogo pred Janom Mlakarjem izbil tik nad prečnik, Aleks Pihler pa po kotu in ponovni podaji pred golom ni uspel priti do udarca.

Domžalčani, ki so zaigrali brez prvega strelca Daria Kolobarića, so tudi v izdihljajih tekme zadržali minimalno prednost in se prebili v pokalni polfinale.