02.07.2021 | Prva liga Telemach
Domžale dobile generalko, Bravo remiziral s Spartakom

Bravo je v Beljaku remiziral z moskovskim Spartakom, Domžalčani so z novim preobratom dobili generalko pred prvo uradno preizkušnjo- Mariborčani so bili boljši od Beltinčanov, Celjani so remizirali s Craiovo.

Prekmurski drugoligaš je na rezervnem igrišču Ljudskega vrta klonil s 4:1, ob polčasu je zaostajal zgolj za zadetek. Že v drugi minuti je za domačo prednost zadel Danijel Šturm, ki se v Mariboru dokazuje na preizkušnji. Primorec, sicer produkt Tolmina, nazadnje pa član Bilj, se je v 53. minuti veselil še drugič. Z natančnim udarcem v spodnji levi kot je podvojil domačo prednost. Po uri igre je bil po samostojni akciji uspešen Andrej Kotnik, gostje so znižali v 78. minuti. Z bližine in po odbiti žogi je v polno meril Luka Marič. Piko na i domači zmagi je v šest minut zatem postavil Marcos Tavares, ki je izkoristil podajo Bobarića.

Bravo se je odpravil v koroški Beljak, kjer se je pomeril z moskovskim Spartakom. Ljubljančani so tik pred odmorom zadeli za presenetljivo vodstvo, po podaji Martina Kramariča je rusko mrežo načel Miha Kancilija. Moskovčani so v drugem polčasu tehtnico nagnili v svojo korist, v razmaku sedmih minut sta bila natančna Moses in Bakaev. Poraz Šiškarjev je štiri minute pred koncem tekme z lepim zadetkom preprečil Sandi Ogrinec.

Domžalčani so v generalki pred kvalifikacijami UEFA Evropske konferenčne lige premagali Šibenik. Dalmatinci so ob Kamniški Bistrici povedli z golom Denija Jurića, nekdanjega člana Triglava, ki ga je pred dnevi odkupil Dinamo. Še pred koncem prvega polčasa je po ukradeni žogi Svetlina izenačil Dario Kolobarić, ki je po odlični podajo Ljubljančana zadel s petih metrov. Preobrat rumenih je v 57. minuti dokončal Adnan Jakupović.

Celjani so na domačem Stadionu Z'dežele gostili romunsko Craiova, dvoboj z novim članom prvoligaške druščine pa se je končal brez zadetkov.

SPARTAK MOSKVA - BRAVO 2:2 (1:0)

Strelci: Moses (52'), Bakaev (59'); Kancilija (44'), Ogrinec (86')

CELJE - U. CRAIOVA 0:0 (0:0)

Celje - začetna enajsterica: Raduha, Kerin, Zaletel, Mittendorfer, Kadušić, Šporn, Novak, Vrbanec, Begić, Žižek, Božić. Trener: Agron Šalja.

DOMŽALE - ŠIBENIK 2:1 (1:1)

Strelci: Kolobarić (43'), Jakupović (57'); Jurić (28')
Domžale: Mulalić, Žinič, Vuklišević, Klemenčič, Svetlin, Kolobarić, Ibričić, Kait, Karić Šoštarič, Jakupović, Husmani. Igrali so še: Pišek, Adamov, Podlogar, Alić, Saitoski, Ostojić. Trener: Dejan Djuranović.

MARIBOR - BELTINCI 4:1 (2:0)

Strelec: Šturm (2', 53'), Kotnik (62'), Tavares (84'); Marič (78')
Maribor: Bergsen, Mutavčić (60' Taylor), Martinović, Mitrović (46' Klampfer), Sikošek, Maher, Kronaveter (60' Obreht), Kotnik, Šturm (60' Bobarić), Matko (60' Guerrico), Sirk (60' Tavares). Trener: Simon Rožman.